שתף קטע נבחר

נשלל רישיון הרופא של גונן שגב

בעקבות הרשעתו של השר לשעבר בניסיון לייבא 32 אלף כדורי אקסטזי לארץ נפתח תהליך ביורוקרטי ארוך, שהגיע היום לסופו בהחלטה לשלול לצמיתות את רישיון הרופא של גונן שגב. ועדה של משרד הבריאות: "לשגב אין בלמים פנימיים. הפגיעה בבריאות אוכלוסיה שלמה לא הטרידה אותו". עורך דינו של שגב: "תמוה שפוגעים בחופש העיסוק של שגב מבלי שניתנה לו הזדמנות להופיע בפני הוועדה"

כבר לא רופא ילדים. ועדה שמונתה על ידי שר הבריאות החליטה היום (ה') לשלול לצמיתות את רישיון הרופא של השר לשעבר גונן שגב.

  

בהחלטת הוועדה המיוחדת נכתב כי התנהגותו של שגב הינה בגדר "קוטביות שאין קיצוניות הימנה בין ליבת התיפקוד של רופא, שהיא שמירה על חיי אדם וריפויו מחוליו ככל שניתן, לבין גרימת נזק נזק רפואי על ידי החדרתם לאוכלוסיה של סמים אסורים, איננה ניתנת ליישב ולגישור".

 

הוועדה קבעה עוד כי "תאוות הבצע גברה על מינימום הריסון שהיה מתבקש ממי שכיהן כשר בממשלת ישראל, ויש בכך כדי להראות שאין לנקבל (גונן שגב) בלמים פנימיים והוא נעדר כוחות ריסון. הפגיעה בבריאות אוכלוסיה שלמה לא הטרידה אותו, כשם שהיותו שר לשעבר לא מנע ממנו לפעול כמבריח סמים".

 

שר הבריאות האציל את סמכותו לטיפול בנושא לשופט בדימוס ורדי זיילר וזה קבע, על סמך המלצות הוועדה, כי יש לשלול את רישיונו של שגב לצמיתות באופן מיידי.

 

פרקליטו של שגב, עו"ד ציון אמיר, אמר בעקבות שלילת הרישיון כי "תמוה בעיניי שפוגעים בחופש העיסוק של גונן שגב מבלי שניתנה לו כל הזדמנות להופיע בפני הוועדה בדיון ששלל את רישיונו". אמיר הוסיף כי שגב ופרקליטיו ילמדו את ההחלטה ויבקשו לנצל את כל זכויותיו בעניין. "מן הראוי היה שניתן יהיה לו להשמיע את דברו ואולי אף היה ניתן להחליט על שלילה מוגבלת", אמר עו"ד אמיר.

 

שגב, שעבד בעבר בבית החולים "העמק" כרופא ילדים, נכנס לחיים הפוליטיים במסגרת רשימת "צומת" ונבחר ב-1992 לכהן כחבר בכנסת ה-13. באותה קדנציה הוא כיהן גם כשר האנרגיה והתשתיות בממשלת רבין.

 

הפרשה החלה לאחר שהשר לשעבר נתפס לאחר נסיעת עסקים לאמסטרדם. הוא נחשד בהברחת כדורי אקסטזי מאמסטרדם ובשימוש בדרכון מזויף. עימו נעצרו אריאל פרידמן ומשה ורנר, שקיימו קשר עסקיים איתו. עם מעצרו טען שגב כי מדובר בשוקולד, ולא בכדורי אקסטזי.

 

שגב הורשע במסגרת עיסקת טיעון בניסיון להבריח לארץ 32 אלף כדורי אקסטזי, בזיוף דרכון דיפלומטי ובשימוש בו. על שגב נגזרו חמש שנות מאסר בגין העבירות הללו. מיד לאחר הרשעתו - הוגשה נגדו קובלנה ידי המשנה למנכ"ל משרד הבריאות על התנהגות שאינה הולמת רופא וביצוע עבירה פלילית והיום, בסופו של התהליך כאמור - הוחלט לשלול את רישיון הרופא שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שגב
צילום: ירון ברנר
צילום: חיים צח
כדורי אקסטזי. ארכיון
צילום: חיים צח
מומלצים