שתף קטע נבחר

אתר "במה חדשה" בסכנת סגירה

אחד מאתרי תוכן הגולשים הוותיקים בישראל נתון בסכנת סגירה לאחר שנפרץ והושחת כליל. בועז רימר, המייסד: אני זקוק לעזרה, מעוניין למכור את האתר

"במה חדשה", אחד מאתרי התוכן העצמאיים המוכרים והוותיקים בישראל, נתון בסכנת סגירה. האתר, שפירסם יצירות של גולשים, אינו פעיל כבר כמה ימים בעקבות פריצה שזרעה הרס מוחלט. יצירות רבות נמחקו ללא יכולת שחזור.

 

התוקפים חדרו לשרתי האתר במטרה להזיק לו ומחקו את כל בסיס הנתונים והיצירות במאגר. כרגע מקדמת את פני הגולשים לאתר הודעת שגיאה בלבד והוא אינו נגיש כלל. על פי הערכות, באתר פורסמו עשרות אלפי יצירות וחלקן ראו אור בספרים.

 

"מדובר במתקפה עוינת וקשה", אמר ל-ynet בועז רימר, מייסד האתר, "התוקף יודע מה הוא עושה. אני לא יודע אם זה אתר מתחרה, או פעילות חבלנית או סתם אנשים שמחפשים רייטינג גבוה בגוגל. אין לי הסבר אחר".

 

רוצה למכור את האתר

רימר מציין כי לצערו, הגיבויים לתכנים שברשותו הם בני חצי שנה ומעלה בלבד, וככל הנראה לא יהיה ניתן לשחזר את היצירות החדשות שפורסמו באתר בחצי השנה האחרונה. "אני מנסה להעזר במומחים לשחזור מידע, אבל בינתיים זה לא נראה טוב", הוא אומר.

 

אתה מתכוון להחזיר את האתר לחיים?

 

"אני רוצה למכור אותו. הדומיין שלי (stage.co.il) בלבד מוערך בתשעה מיליון דולר. עם התוכן זה שווה הרבה יותר. אני צריך עזרה כלכלית. זה קצת מעייף, זה מפעל שאני עובד עליו הרבה זמן, ועדיין מפריע למישהו שאתר הזה קיים, אז אולי אני צריך מישהו עם גב כלכלי מאחורי הפרוייקט הזה כדי שדברים כאלה לא ייקרו".

 

רימר מבהיר כי ימכור את האתר רק למי שירצה לרכוש גם את התכנים ולא ימסור את הדומיין למטרות אחרות, "אני מניח שמי שיקנה את האתר ירצה גם את התכנים. ניהלתי משא ומתן בעבר עם גורמים שונים, אבל התהליך נעצר בשלבי הגישושים המוקדמים ולא המשיך הלאה".

 

אתר תוכן גולשים ותיק

בועז רימר הקים את "במה חדשה" ב-1998, והתבסס על בסיס הנתונים של אתר "בימה אחרת", שהחל את פעילותו בערך ב-1994. כל זה היה לפני פרוץ הבלוגים ואתרי שיתוף התוכן של הגולשים, ולפני שמישהו חשב להנחיל את המונח "Web 2.0". האתר סיפק ליוצרים צעירים בתחילת דרכם אפשרות לפרסם יצירות, ביניהן תמונות, שירים סיפורים וקטעי שירה.

 

במה חדשה שימשה גם בית ליוצרים מוכרים יותר, בינהם הסופר אתגר קרת, הסופר יורם קניוק, המוזיקאי יוני בלוך, המאיירת רותו מודן ועוד - חלקם התחילו את דרכם ב"במה".

 

בעמוד אודות האתר, מספר רימר שבשנים הראשונות הפעיל את האתר עם עזרה מחברים בודדים בלבד, וב-2001, החל למנות עוד עורכים מקהילת הגולשים באתר. ב-2003, זכה האתר במשאל הגולשים של ynet, בקטגורית ספרות ויצירה.

 

המידע הראשוני התקבל באימייל האדום

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר של קטעי קישור? הירשמו באמצעות תיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו את הקישורים הכי מעודכנים בדואר האלקטרוני

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים