שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ניתוח פלסטי על-חשבון קופת חולים: השוואת מחירים

  רוצים לשאוב שומן, לזקור את החזה, למתוח עפעף שמוט או סתם להרים קצת את האף? רק שתי קופות חולים מסבסדות ניתוחים פלסטיים, וגם זה בתנאי שיש לכם ביטוח משלים. השוואה

  טרנד הניתוחים הפלסטיים מתפשט, וגם קופות החולים נכנסות לשוק הססגוני בניסיון להרחיב את מרכולתן. ניתוח פלסטי אינו עסק זול בישראל, מאחר שאינו נכלל בסל הבריאות.

   

  יש כאלה שיוכלו למצוא התוויה רפואית לניתוח פלסטי, המזכה במימונו המלא דרך סל הבריאות, רק על רקע סיבוך רפואי מתועד כמו שיפוץ האף לאחר נפילה או בעיה מולדת, ניתוח עפעפיים במידה שהכבדתם על העין מפריעה לראייה, או ניתוח לשיפוץ החזה לאחר כריתת שד. ברוב המקרים מדובר בניתוח שיש לבצע אצל מומחה מוכר לרפואה פלסטית, באחד המכונים הפרטיים.

   

  כמה זה עולה לנו

  מחירי הניתוחים הפלסטיים בשוק הפרטי נעים בטווח רחב יחסית, ואלה המספרים הממוצעים: ניתוח פלסטי באף עולה 11 אלף שקל; ניתוח עפעפיים עולה ‭9,000‬ שקל; מחיר שאיבת שומן נע בין 13 אלף שקל ל־17 אלף שקל בממוצע, בהתאם לכמות השומן שנשאבת; המחיר להרמת חזה הוא 22 אלף שקל ולהקטנת חזה 24 אלף שקל; המחיר לתיקון השדיים של גברים נמוך יותר, כ־12 אלף שקל בממוצע; מתיחת בטן מלאה עולה כ־25 אלף שקל, ומתיחת פנים נחשבת לפרוצדורה הפלסטית היקרה ביותר: כ־30 אלף שקל.


  הטרנד הגיע גם לקופות החולים                                   (צילום: סי די בנק)

   

  קופות החולים נכנסו לשוק הפלסטיקה רק לאחרונה. המאבק העיקרי ניטש בין שירותי בריאות כללית, שמציעה הנחות משמעותיות בניתוחים פלסטיים (במיוחד במסלול הביטוח המושלם החדש "כללית פלטינום‭,("‬ לבין קופת חולים מאוחדת, המציעה הנחות דרך הביטוח המושלם "מאוחדת שיא‭."‬

   

  השוואת מחירים בין שתי הקופות מעלה כי הביטוחים המשלימים של הכללית מציעים הנחות גדולות יותר בהשוואה לביטוח המשלים של מאוחדת, במרבית סוגי הטיפולים.

   

  קופות החולים מכבי ולאומית מזניחות את תחום הפלסטיקה בפוליסות הביטוח המושלם שהן מציעות, ועשויות לאבד את חובבי הניתוחים הפלסטיים, אם לא ישקיעו בענף זה בעתיד הנראה לעין.

   

  אז מה מציעה כל קופה, ומה המחיר?


  ניתוח פלסטי קופת חולים

  כמה עולה ניתוח פלסטי (בשקלים)
  הניתוח מחיר ממוצע כללית מושלם כללית פלטיניום מאוחדת שיא
  ניתוח אף 11,000 4,880 5,500 6,100
  הרמת עפעפיים 9,000 6,580 8,100 6,600 - 7,200

   

  שירותי בריאות כללית

  בתחילת 2005 השיקה הקופה את רשת מרפאות כללית אסתטיקה, כמהלך המכוון לחדירה לשוק הפלסטיקה בארץ. ברשת זו, הכוללת 7 סניפים, מציעה הכללית למבוטחי כל הקופות ייעוץ וטיפול מרופאים מומחים בתחום הכירורגיה הפלסטית. לכל לקוח מותאמת תוכנית טיפול אישית בהתאם לצרכיו. הניתוחים מתבצעים בבתי החולים של הכללית או בבתי חולים פרטיים החתומים על הסדרים עם הרשת, תחת פיקוח ובקרה של הצוות המקצועי בכללית.

   

  לקוחות כללית מושלם זכאים להנחות בהיקף של ‭30%‬ על ניתוחים וטיפולים אסתטיים המבוצעים במרכזים רפואיים שחתמו על הסדרים עם הקופה: רשת כללית אסתטיקה, פרופורציה, עתידים – ניתוחים קוסמטיים ואמריקן לייזר בראשל"צ. ההנחה ברשת כללית אסתטיקה ניתנת לכל לקוחות המושלם, ללא תקופת המתנה לקבלת ההטבה.

   

  מחירים לדוגמה למבוטח רגיל ומבוטח במושלם 

  • ניתוח פלסטי באף (ללא מחיצות‭6,966 :(‬ שקל ללקוח רגיל, 4,877‬ שקל ללקוחות מושלם.
  • הרמת או הקטנת חזה: 13,577 שקלים ללקוח רגיל, 9,504 שקלים ללקוחות מושלם.
  • הקטנת חזה לגבר: 10,310 שקלים לרגיל, 7,217 שקלים ללקוחות מושלם.
  • הרמת עפעפיים: 9,402 שקלים לרגיל, 6,582 שקלים ללקוחות מושלם.
  • שאיבת שומן בסיסית: 8,055 שקלים לרגיל, 5,639 למושלם. 
  • מתיחת בטן בינונית: 15,066 שקלים לרגיל, 10,505 למושלם.
  • הצמדת אוזניים: 7,551 שקלים לרגיל, 5,286 שקלים למושלם.

   

  לקוחות שהצטרפו לאחרונה למסלול החדש כללית פלטינום יהיו זכאים לניתוחים פלסטיים בהנחות בשיעור גבוה יותר מהמקובל בשוק הפרטי. המחירים ברשת כללית אסתטיקה נסגרים בימים אלה, ובקופה מבטיחים מחירים נמוכים יותר מאלו שמוצעים בביטוח המושלם, כעבור תקופת המתנה של שנה. בינתיים נסגרו ההסדרים עם רשת מרפאות פרופורציה, שכוללת גם טיפולי הסרת שיער מוזלים.

   

  מחירים לדוגמה למבוטחי כללית פלטינום: ניתוח אף ‭5,500‬ שקל, ניתוח עפעפיים ‭8,100‬ שקל, הרמת/הקטנת שדיים ‭9,500‬ שקל, מתיחת בטן 14 אלף שקל, מתיחת פנים/צוואר 16 אלף שקל, הסרת שיער ברגליים ‭4,006‬ שקל, הסרת שיער בכתפיים ‭1,702‬ שקל, בגב ‭3,600‬ שקל, בבית שחי 609 שקל, במפשעה 753 שקל.

   

  קופת חולים מאוחדת

  קופת חולים מאוחדת היא המתחרה העיקרית של הכללית בתחום הפלסטיקה. הקופה מציעה, במסגרת הביטוח המשלים מאוחדת שיא, ניתוחים פלסטיים בהנחה מהמחירון הרגיל של הספקים, במרפאות שחתומות על הסדרים עמה: פרופורציה, המרכז הרפואי רמת אביב, ורמב"ם חיפה ואסתיטל.


  הכללית מציעה את מגוון ההנחות הגדול ביותר           (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

   

  ההטבה ניתנת כעבור 3 חודשי המתנה מיום הצטרפות לתוכנית מאוחדת שיא. מחיר ההשתתפות העצמית משתנה בהתאם לסוג הניתוח.

   

  מחירים לדוגמה למבוטחי מאוחדת שיא: ניתוחי אף למטרות אסתטיקה: עד ‭6,100‬ שקל, הרמת עפעפיים ‭6,600‬־‭7,200‬ שקל, שאיבת שומן ‭4,000‬־‭12,000‬ שקל.

   

  מכבי שירותי בריאות

  הקופה אינה מציעה למבוטחיה הנחות על ניתוחים פלסטיים במסגרת הביטוחים, לטענתה על רקע אידיאולוגי. "על דגלם של הביטוחים המשלימים בקופה, חרוטה החובה הבסיסית לדאוג לבריאות חבריה ולהקנות זכויות רבות ומגוונות בנושאים בריאותיים‭,"‬ מסבירים במכבי.

   

  עם זאת, למבוטחי מגן כסף ומגן זהב הקופה מממנת באופן מלא או חלקי ניתוחים פלסטיים לצרכים רפואיים (כמו הוצאת שתל פגום בניתוחי שד, בקעים בצלקות מניתוחים קוסמטיים ותיקוני מחיצה בניתוחי אף‭.(‬ בקשות נוספות מאושרות רק

   במקרים חריגים. הזכאות לניתוח ניתנת כעבור שנה מההצטרפות לביטוח המשלים.

   

  במקרים כאלה, ניתן לגשת לניתוח אצל מנתח פרטי מתוך רשימת מנתחים שנמצאים בהסדרים עם קופת החולים ולבצע את הניתוח חינם באחד מבתי חולים "אסותא‭,"‬ שנמצאים בבעלות מכבי. במכבי מדגישים כי ניתן לבצע ניתוחים עם צורך רפואי גם באופן פרטי, אצל מנתחים שאינם בהסכמים עם הקופה, ולקבל החזר כספי בסכום של ‭150%‬ אחוז מהסכום שמופיע בהסדר.

   

  קופת חולים לאומית

  לאומית היא קופת החולים היחידה שאיננה מציעה כיום הנחות בתחום הפלסטיקה. עד לאחרונה נהנו מבוטחיה מהסכמים עם רשת פרופורציה, אולם לאחרונה בוטל ההסכם.

   

  מהנהלת קופת חולים לאומית נמסר: "לקופה היה עד לאחרונה הסדר הנחות עם אחד הספקים הגדולים בארץ. הקופה בוחנת בימים אלה תקרות מחיר עם כמה ספקים, על מנת לתת שירות איכותי בפריסה ארצית‭." ‬

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עושים עיניים. ניתוח פלסטי
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  צילום: אביגיל עוזי
  מתיחת פנים
  צילום: אביגיל עוזי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים