שתף קטע נבחר

"הבניין נועד לשלוש נשותיי ו-22 ילדיי"

פאייז רג'אבי טוען כי קנה את בית המריבה בחברון לפני כ-15 שנה, ומאז דאג להכין אותו לשלוש נשותיו ו-22 ילדיו. "קניתי את הבית הזה במיטב כספי. לא אוותר עליו, הוא כל חיי", הוא אומר

הוויכוח סביב בית המריבה בחברון נמשך, ופאייז רג'אבי - הטוען כי הוא בעל המקום -  לא מבין איך בכלל העניין הגיע לכדי כך. הוא עוד מתנגד למונח "בית המריבה", וטוען כי רכש את הבניין לפני כ-15 שנה כדת וכדין ואף עמד להיכנס אליו בשבוע הבא עם שלוש נשותיו ו-22 ילדיו.

 

רג'אבי ראה בבית המריבה את פרויקט חייו. לטענתו, קנה את הבית לפני שנים מארבעה אחים מקומיים שירשו אותו, ומאז הוא מכין אותו למגורים. עד כה, כך הוא אומר, השקיע בבית יותר מ-730 אלף דינר ירדני - 30 אלף על רכישת הקרקע, 200 אלף על בניית השלד ועוד חצי מיליון תשלומים על העבודות עצמן. בסך הכול, הבניין עלה יותר ממיליון דולר והוא כולל ארבע קומות, עשרות חדרים ו-16 מחסנים.


בית המריבה. המתנחלים טוענים שקנו את המקום (צילום: גיל יוחנן)

 

"קניתי את הבית הזה במיטב כספי", הוא אומר. "לאף אחד מעולם לא היו טענות כלשהן, אבל כנראה שהמתנחלים ראו בימים האחרונים שכל מה שנשאר לי זה להשלים את מלאכת הריצוף, והחליטו שזה הרגע המתאים מבחינתם לגזול את הבית".

 

מה התחושה שלך כשעולה חשש שההשקעה שלך תרד לטימיון?

 

"שאללה יעזור לי. דבר שאתה מטפח שנים, משקיע בו הון עצום, משקיע בו הרבה עבודה ואת כל מרצך וחולם שזה יהיה מרכז חייך - נגזל ממך בטענות סרק ובשקרים".

 

ואולי, בכל זאת, הפלסטינים שמכרו לך את הבית רימו ומכרו אותו גם למתנחלים?

 

"אין שום סיכוי שבעולם. אני לא מאמין שיש אדם שיכול למכור ככה את אמונתו, את מצפונו ואת דתו. הבית הזה שלי ורק שלי. המסמכים שהצגתי במשטרה מוכיחים את בעלותי. המסמכים שבידי המתנחלים, מזויפים או לא מזויפים, קנו או לא קנו -זה לא ענייני. הבעלים היחיד של הבית זה אני, וממני אף אחד לא קנה דבר".

 

לטענתו של רג'אבי, בימים האחרונים החלו המתנחלים ללטוש עיניים לכיוון הבית: "פה גנבו דלת, שם ציוד בניין, שם כלים שונים, אבל לא תיארתי שכל זה היה הסוואה והכנה להשתלטות הגדולה, לגזילה הגדולה. אני אגיע עם זה לבית המשפט העליון בישראל - ואם שם לא ייעשה צדק אני אגיע לבית המשפט ולמוסד הכי גבוה בעולם. לא אעבור על זה בשתיקה. הבית הזה שלי, כולו שלי ורק שלי, ואני לא אוותר עליו. הבית הזה הוא כל חיי".

 

כוח המשקיפים הבינלאומי בחברון קרא לצה"ל לפנות את המתנחלים מהמבנה. ראש משלחת המשקיפים, קארל-הנריק סיורסן, כינה את כניסת המתנחלים לבית "פרובוקציה מיותרת" וקרא לרשויות בישראל לברר של מי הבעלות החוקית על הנכס, ולמנוע כניסה אל הבית עד שיסתיים הבירור בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רג'אבי. שאללה יעזור לי
צילום: סאמח שאהין
מומלצים