שתף קטע נבחר

זוועה: תלה את עצמו לעיני גולשים במצלמת רשת

חלק מהנוכחים בצ'ט חשבו שמדובר במתיחה או איום סרק ועודדו את ויטריק לממש את איומו. אך גולש אחר פנה למשטרה. כאשר הגיעו השוטרים לדירתו, ויטריק בן ה-42 היה כבר מת

קווין ויטריק מבריטניה הודיע למשתתפים בצ'ט כי הוא עומד להתאבד. מיד לאחר מכן הוא הפעיל את מצלמת הרשת שלו, נעמד על כסא, קשר חבל מסביב לצווארו ותלה את עצמו.

 

על פי דיווח בעיתון "טיימס", חלק מהנוכחים בצ'ט חשבו שמדובר במתיחה או איום סרק ועודדו את ויטריק לממש את איומו. אך גולש אחר פנה למשטרה. כאשר הגיעו השוטרים לדירתו, ויטריק בן ה-42 היה כבר מת.

 

חבריו סיפרו כי הוא הפך בודד ומדוכא מאז נפרד מאשתו והחל לשתות לשוכרה. ויטריק, מהנדס

 חשמל במקצועו, נפצע פציעות חמורות בתאונת דרכים בשנה שעברה ואיבד את אביו, שמת מהתקף לב.

 

לצורך ביצוע מעשה ההתאבדות, ויטריק פתח חשבון בשירות שיחות הווידאו הפופולרי Paltalk.com, והתחבר לחדר צ'ט של "עלבונות" בו המשתתפים פוגעים זה בזה.

 

"חשבנו שהוא מתבדח"

משתתפים בצ'ט סיפרו כי הם חשבו שויטריק מתבדח כאשר סיפר להם על תוכנית ההתאבדות שלו. "בעוד הוא קושר את החבל, אחדים מאיתנו, שדיברו איתו באמצעות טקסט, קול ווידאו, ניסו לשכנע אותו לעצור, בעוד אחרים עודדו אותו להמשיך", אמר אחד מהם.

 

"לא האמנו למראה עינינו", אמר מצ'וטט אחר, "אחד המשתתפים קרא לו: תעשה את זה לעזאזל, תקשור את החבל סביב הצוואר. אפילו את זה הוא לא מצליח לעשות כמו שצריך".

 

משתתף אחר סיפר כי כאשר ויטריק בעט בכסא וגופו התנדנד באוויר, האווירה בחדר

הצ'ט השתנתה כאשר המצ'וטטים החלו להבין מה קרה. ככל הנראה, רק בשלב הזה אחד מהם פנה למשטרה. בעקבות המקרה משגיחים מטעם האתר סגרו את השידור ממצלמת הרשת של ויטריק.

 

המקרה הטרגי של ויטריק מזכיר את פרשת ברנדון ודאס, 21, מפניקס, אריזונה, שהתאבד ברשת ב-2003 באמצעות ערבוב בין אלכוהול לכמות נכבדת של תרופות הרגעה. גם אז, כמה משתתפים בחדר הצ'ט עודדו את ודאס להתאבד בעוד אחרים ניסו נואשות לאתר את כתובת המגורים שלו במטרה להצילו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זוועה. התאבדות בשידור
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים