שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לשכת אולמרט: פרסום העדויות - פגיעה בביטחון
  משרד ראש הממשלה פירסם הודעה היוצאת נגד פרסום עדויות מוועדת וינוגרד, בטענה שהמהלך מעלה "חשש ממשי וקרוב לפגיעה בבטחון המדינה וביחסי החוץ שלה". בהודעת הלשכה ביקורת כלפי בג"ץ, שהורה על מתן פומבי לעדויות

  לשכת ראש הממשלה פירסמה הבוקר (יום ד') את התנגדותה לפרסום עדויותיהם של אישים ואנשי צבא וביטחון שניתנו במסגרת ועדת וינוגרד. בדברים שנמסרו מהלשכה נמתחת ביקורת על בג"ץ, שהורה לתת פומבי לעדויות אולמרט, פרץ חלוץ, והן עתידות להתפרסם בזמן הקרוב.

   

  "עמדתנו הינה כי יש להימנע בשלב זה מפרסום העדויות שהושמעו בפני ועדת וינוגרד, שכן פרסום זה גורר בעקבותיו נזק של ממש לאינטרסים חיוניים של המדינה", מבהירים בלשכה. "מדובר בחשש ממשי וקרוב - שלא לומר ודאי - לפגיעה בבטחון המדינה, ביחסי החוץ שלה, וביחסים שבין האישים והגופים השונים שעסקו וממשיכים לעסוק בניהול ענייניה הביטחוניים של המדינה".

   

  עוד נכתב בהודעה, שפורסמה באתר הרשמי של הלשכה: "פרסום כזה יביא לכדי כך שלעתיד יירתעו אישים מלהעיד באופן פתוח וחופשי בידי ועדות חקירה ובדיקה. עקב כך, תיפגע יכולת ועדות אלה לממש את ייעודן המקורי לאתר ליקויים ולהביא לתיקונם. אפילו אם הוחלט כי יש לפרסם עדויות מן העדויות של האישים שהתייצבו בפני הוועדה, הרי שמן התבונה היה להגביל פרסומים אלה אך ורק לאישים פוליטיים הלוקחים חלק בזירה הציבורית, אבל לא לגבי שאר העדים שהופיעו בפני הוועדה (כגון קציני צבא ופקידים)".

    

  "אולמרט חוצפן, הוא הדליף בעצמו"

  בלשכת אולמרט אומרים כי העמדה המתנגדת לפרסום העדויות היא גם עמדת ועדת ויונוגרד עצמה, וכמו כן מציינים שעמדה זו הוצגה גם על ידי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. "בית המשפט העליון דחה עמדה זו ופסק אחרת, וחייב את הוועדה לפרסם את העדויות, ועכשיו", נמסר בהודעת הלשכה.

   

  ביום ראשון השבוע התבטאו באורח דומה גם שרי קדימה, בישיבה השבועית שנערכה בלשכת ראש הממשלה. דברים ברוח דומה אמר גם האלוף במיל. עמוס מלכא, ראש אמ"ן לשעבר. 

   

  חברת הכנסת, זהבה גלאון, שעתרה לבג"ץ לפרסום העדויות, מותחת ביקורת חריפה על הודעת הלשכה: "זהו שיא החוצפה מכיוון שראש הממשלה היה הראשון שהדליף את עדותו לתקשורת באופן מגמתי, שהיה אמור לשרת את האינטרסים שלו. עכשיו הוא מבקש למנוע את פרסום עדותו, ולהימנע מדיון ציבורי ולאפשר לציבור להתרשם ממהלכיו של ראש הממשלה שנושא באחריות למלחמה.

   

  "ראש הממשלה התחייב שלא יהיה הבדל בין וועדת וינוגרד לועדת חקירה ממלכתית, וכפי שהחוק מחייב, הפרוטוקולים היו צריכים להתפרסם גם ללא עתירתי לבג"ץ".

   

  יושב ראש המפד"ל, חבר הכנסת זבולון אורלב, אמר מצידו כי "התנגדותו של אולמרט לפרסום עדותו מעידה שיש לו מה להסתיר. ראש הממשלה עושה שימוש ציני בטיעון הביטחוני כדי לכסות על מחדליו. חשוב לפרסם את עדות ראש הממשלה כדי שהציבור יידע אם הוא חוזר על מעשה שמעון פרס ומזגזג בכפל לשון בין דבריו בממשלה ובכנסת לבין עדותו בוועדת וינוגרד".

   

  יושב ראש סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר כי "שנה לאחר הבחירות, ניתן לקבוע בוודאות כי המשך כהונתם של אולמרט, לבני ופרץ פוגע בביטחון המדינה. אולמרט ממשיך להשקיע את מירב מרצו בניסיונות כושלים למנוע את חשיפת האמת על מחדלי ממשלתו, כדי לשמור על מקום העבודה שלו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  למנוע את הפרסום. אולמרט
  צילום: חיים צח
  ביקורת נגד בג"ץ
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים