שתף קטע נבחר

הכנסת תקבע אם ימוסדו הימורים על מירוצי סוסים

בדיון בעתירת עמותת "הכל חי" נגד תוכנית הממשלה למסד את תעשיית ההימורים על מירוצי סוסים, הכריע בג"ץ שתמומש רק לאחר חקיקה בכנסת. "זהו הישג משמעותי, שכן לראשונה נשמע קולם של בעלי-חיים המנוצלים למטרות רווח", אומרים בעמותה

מיסוד תעשיית מירוצי הסוסים למטרות הימורים בישראל ימתין להחלטת הכנסת, הכריע הרכב של שלושה שופטי בג"ץ לאחר שקיבל חוות דעת שהוגשה מטעם המדינה. אתמול (ד') דנו השופטים בעתירת עמותת "הכל חי" בדרישה לאסור על קיום התעשייה בארץ, לאחר שב-2004 החליט הקבינט החברתי-כלכלי של הממשלה להקים היפודרום למטרת הימורים בשטח המועצה האזורית גלבוע ובהמשך בנגב. בעקבות החלטת שופטי בג"ץ משכה העמותה את העתירה, וכעת הפעילים מחכים להחלטת הכנסת.

 

"המדינה התחייבה בפני בג"ץ שלא תקיים מירוצי סוסים כאלה ללא חקיקה מפורשת של הכנסת - וזהו הישג אדיר", אומרים ב"הכל חי". "למעשה, המדינה הצהירה שתשקול את רווחת הסוסים ותשמע עדויות של מומחים מטעמנו לפני שתקדם את תוכנית הממשלה. מדובר בתעשייה אכזרית המנוגדת לחוק צער בעלי-חיים בשל מעשי העינויים, ההתאכזרות וההתעללות הטבועים בה, ולכן אנו מנהלים נגדה מאבק ממושך, במסגרתו הוגשה העתירה לבג"ץ לפני כשנתיים וחצי".

 

דוברת העמותה טלי לביא, מעידה כי ההתנגדות לתעשייה זוכה לתמיכה ציבורית נרחבת המגובה גם בסדרת הפגנות מול מתחם ההיפודרום בגלבוע. "חברי כנסת מכל קצות הקשת הפוליטית הביעו את התנגדותם הנחרצת, בהם חברי סיעת מר"צ שחתמו על עצומה נגד מירוצי הסוסים, יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ מיכאל מלכיאור, ח"כ זבולון אורלב וח"כים נוספים", היא מפרטת, ומוסיפה כי "המאבק זכה לחיזוק נוסף כשהרב הראשי לישראל הרב שלמה עמאר, פרסם פסק הלכה לפיו אין לסייע למרוצים, להשתתף או לצפות בהם.

 

"מדובר בהישג משמעותי, שכן עד היום כאשר קודמו תעשיות המנצלות בעלי-חיים כלל לא נשמע קולם והם לא היוו שיקול בהחלטות", מסכמת לביא. "אנחנו קיבלנו מעמד חשוב בתהליך, כיוון שהמדינה הודיעה שתיוועץ בנו ולא תקדם את החלטת הממשלה מבלי לקחת בחשבון את עדויות המומחים שהובאו בעתירה. אנחנו מאמינים שבחינת ההתעללות בסוסים הכרוכה בתעשייה תוביל, בסופו של דבר, להחלטה שלא לאמץ אותה בישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"התוכנית מנוגדת לחוק". הפגנה נגד ההיפודרום
צילום: אורן זיו
מומלצים