שתף קטע נבחר

הזיכרון שלנו: כותבים על הנופלים

כמדי שנה מתכנסים גולשי ynet להיזכר באלפי אהוביהם, ששילמו בחייהם את מחיר המלחמה המתמשכת על עצמאות ישראל. המערכה האחרונה במלחמה הזו הוסיפה רק בקיץ האחרון עוד מאות משפחות אל חוג השכול. בני משפחה, חברים ומכרים מוזמנים לספר כאן אודות החלל שנפער בחייהם, ולאפשר לכולנו להיזכר ולחבק את הנותרים מאחור

כמדי שנה ביום הזה ynet עוצר ליממה את הרצף החדשותי ומרכין את כותרתו הראשית בדממה לזכר הבנים והאהובים ששילמו בחייהם את מחיר החופש שלנו כאן בארץ. גם היום אתם מוזמנים להרפות לרגע משגרת הגלישה, ולהתכנס כאן כדי להזכיר ולהיזכר בפנים ובשמות של האנשים הצעירים, שמותם התיך את כולנו לכדי קרובים-רחוקים בני אותה המשפחה - משפחת השכול הישראלית.

 

לראשונה היום נציין כאן גם בנים ואהובים שעוד לא עברה שנה מאז נתנו את נפשם, ונפלו בקרבות של מלחמת לבנון השנייה. דמותם עוד חיה בתוכנו, זכרם עוד טרי, מותם עוד קרוב, והכאב עודו חד ומפלח.

 

שש שנים וגעגוע

 

אלפי הודעות זיכרון התפרסמו כאן בשש השנים האחרונות. סיפורים קצרים על בנים, הורים, חברים ומכרים שנקטפו באלימות רבה ובלא עת. העדויות האלה משרטטות את מפת הכאב חסרת גבולות של כולנו: ימניים ושמאלנים, ותיקים וצעירים, מהרוב ומהמיעוט, מהעיר ומהמדבר, משני עברי הקו, מכל עדות העם.

 

הורים ובני משפחה שכולים רבים פרסמו כאן הודעות כאובות. בהתרגשות גדולה הגיבו גולשי ynet מכל העולם בדברי ניחומים והזדהות, ויצרו שרשורים רגישים ונוגעים ללב של טקסטים. ההורים השכולים, שנאלצים מדי יום להשלים עם בדידותו של העצב, זכו לפתע לחיבוק וירטואלי מאנשים מרוחקים, שמעולם לא הכירו או פגשו. לראשונה בחייהם אולי, הפך כל העולם לכמה שעות לכתף אוהבת שאפשר להישען ולבכות עליה.

 

קולם של אבא ואמא

 

ממאות הסיפורים שפורסמו כאן בימי הזיכרון בחרנו שלוש הודעות של הורים שכולים, אותן הקראנו והקלטנו במלואן, ביחד עם מבחר מתוך עשרות התגובות הנרגשות שכתבו כאן הגולשים.

 

אין אלה קולותיהם האותנטיים של ההורים או של המגיבים, אולם הטקסטים נשמרו כבמקור, ואת סערת הנפש וההתרגשות אפשר לשמוע היטב גם מבעד לגרסה המעובדת, בקולות הקריינים.

 


 


 


 

 

שלחו סיפורים ותמונות:

 

  • ספרו לכולנו על החלל הפרטי שלכם: עשו זאת באמצעות תגובה לכתבה, כאן למטה. זכרו נא לציין בשדה הכותרת את שם החלל.
  • שלחו תמונות של יקיריכם שנפלו, באמצעות טופס זה . נא זכרו לציין את שמם, נסיבות נפילתם והמועד.

 

 

סיפורי ההנצחה שלכם:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
יום הזיכרון תשס"ו: 928 סיפורים
צילום: חיים צח
צילום: אביגיל עוזי
יום הזיכרון תשס"ה: 743 סיפורים
צילום: אביגיל עוזי
צילום: אלכס קולומויסקי
יום הזיכרון תשס"ד: 546 סיפורים
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: איי פי
יום הזיכרון תשס"ג: 367 סיפורים
צילום: איי פי
צילום: לע"מ
יום הזיכרון תשס"ב: 403 סיפורים
צילום: לע"מ
צילום: לע"מ
יום הזיכרון תשס"א: 160 סיפורים
צילום: לע"מ
מומלצים