שתף קטע נבחר

נשיא חדש לאיגוד האינטרנט הישראלי: רימון לוי

רימון לוי, 57, מנהל מערכות המידע של קמפוס ספיר ופעיל בנושאי קוד פתוח, מחשבים וחינוך, נבחר השבוע לכהן כנשיאו החדש של איגוד האינטרנט, במקום ד"ר אמיר עציוני שהכריז על פרישתו

לאיגוד האינטרנט הישראלי יש נשיא חדש: רימון לוי. לוי מחליף בתפקיד את ד"ר אמיר עציוני, שפרש ביוזמתו אחרי חמש שנות כהונה בראשות האיגוד. לוי, בן 57, הוא מנהל מערכות המידע של קמפוס ספיר שבנגב וממקימי ארגון מו"ח (מחשבים וחינוך. הוא עסק בעידוד הקמת סביבות למידה מתואמות לסטנדרטים בינלאומיים ובעידוד יצירת תכנים בחינוך.

 

לוי רואה בהגברת הנגישות לאינטרנט לא רק בתחום החומרה, אלא גם בתחום התוכן - יעד מרכזי. הכלי המועדף ליישום החזון הזה, הוא מיזמי קוד פתוח, שבקידומם עסק גם לפני מינויו לנשיאות איגוד האינטרנט הישראלי. בראיון ל-ynet, אמר לוי כי בכוונת האיגוד, עוד השנה ליזום אמנה בין מפתחים למשתמשים אשר תקדם תאימות אתרים עבריים לתקנים פתוחים - בעיה שכיום האינטרנט העברי, בעיקר אתרים של ארגונים גדולים - לוקה בה חמורות.

 

עידוד תקנים פתוחים

אפיק נוסף אשר לדעת לוי יקדם את תאימות האתרים לתקנים סטנדרטיים, הוא הדרכה, תמיכה וייעוץ למי שמעוניין להקים את האתר שלו בתקנים פתוחים, אך אינו יודע כיצד. במסגרת זו, ירחיב איגוד האינטרנט הישראלי את שיתוף הפעולה שלו עם עמותת "המקור", ובימים אלה נעשות הערכות מחדש ובחינת דרכי הפעולה.

 

הנהלת איגוד האינטרנט הישראלי מונה שבעה חברי הנהלה נבחרים, הפועלים בהתנדבות. איגוד האינטרנט הישראלי הוא עמותה ללא מטרת רווח והוא משמש כגוף התנדבותי שמטרתו קידום האינטרנט בישראל. האיגוד עוסק בהיבטים שונים של תפעול רשת האינטרנט בישראל, בהם תפעול מחלף האינטרנט הישראלי (IIX), רישום שמות מתחמים בסיומת il, תמיכה בקבוצות משימה לנגישות לקשישים ובעלי מוגבלויות וצמצום הפער הדיגיטלי.

 

לאחרונה יזם האיגוד מהלך של עידוד רשמי משנה עבור כתובות האינטרנט בסיומות של ישראל ובמקביל ייקר את מחירי הדומיינים הנמכרים ישירות דרכו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רימון לוי
באדיבות: איגוד האינטרנט הישראלי
מומלצים