שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקימולטור במקום שלג
  אז מה אם רוב שנה מתים כאן מחום ומי בכלל יודע לגלוש? סקי בתוך אולם סגור למתחילים, לפחדנים ולאלה שבחיים לא יסעו לחופשת סקי

  בפארק תעשיות שבעמק חפר פועל זה השנה הרביעית מתקן סימולטור-סקי יחיד במינו בארץ – הסקימולטור. המתקן הנו מסלול INDOOR SKI (סקי בתוך אולם), שפתוח בכל חודשי השנה לצורכי לימוד, תרגול ואימון בגלישת סקי. בעזרת המתקן יכול כל אחד (מגיל עשר עד גיל 70) לעשות סקי או סנובורד, גם בחודשי הקיץ החמים. באירופה המכשיר קיים כבר כ-22שנה, בעיקר בארצות ללא שלגים, המרוחקות מאתרי הסקי.
  מדובר בסרט נע (מסוע) בגודל של כ-50 מ"ר, עליו ניתן לגלוש בנעלי ובמגלשי סקי או בסנובורד.
  הסקימולטור הוא בעל פונקציות גלישה שונות כגון: זווית מדרון ומהירות נסיעה, שניתנות להתאמה אישית לפי רמת הגולש.
  האימון במתקן הוא אימון מקצועי, זהה לתחושה של גלישה בשלג אמיתי, כך שהגולש מתרגל טכניקות גלישה נכונות, לומד לפתח מיומנויות גלישה ומחזק את ביטחונו העצמי. האימון נעשה על מגלש מתקדם – קרווינג – שבעזרתו עיקר הפעילות הגופנית נעשית על ידי הברכיים וכריות כף הרגל, לעומת המכשיר הקלאסי, שדורש שימוש כוחני ומיותר במותניים ובכתפיים.
  הסקימולטור מתאים לכולם: לגולשים ותיקים שהתנסו בגלישה בשלג מספר שנים, לחובבי סקי אשר מתכוננים לבלות את חופשתם על מדרונות הסקי ואינם עוסקים בספורט באופן קבוע, לגולשים חדשים שטרם התנסו בגלישה ולגולשים שניסו את כוחם בגלישה אך לא הצליחו.
  ספורט הסקי מחייב כושר גופני טוב ולכן מומלץ לכל גולש להתחיל בהכנת גופו עוד לפני נסיעתו לחופשת הסקי. הכנת הגוף במתקן הסימולטור מתרגלת במדויק את תנועות הגוף בעת הסקי ומהווה הכנה לשרירים הרלוונטיים לצורך הגלישה. אימון כזה מסייע לגולש לחזק את שריריו, להתגמש, לעורר את הרפלקסים הנחוצים בזמן הגלישה וכמובן מקטין את הסיכון לפציעות ושרירים תפוסים.
  האימון והלימוד במתקן מלווים בהדרכה תאורטית ומעשית על ידי צוות מקצועי על פי קצב ההתקדמות האישי. היתרון באימון מסוג זה הוא בכך שהצוות המקצועי מלווה את הגולש בזמן האימון, מתקן שגיאות באופן מיידי ומנחה את הגולש על פי צרכיו האישיים. במקום קיימים שני מכשירי סקימולטור, כאשר על כל מכשיר גולשים שני אנשים בו זמנית. משך שיעור אחד - 60 דקות, מתוכן עשר דקות אימון על המכשיר, עשר דקות מנוחה וחוזר חלילה. בעת המפגש הגולש מקבל ציוד סקי מתאים הכולל: נעלי סקי, מגלשיים או סנובורד, אביזרי מגן לברכיים ולמרפקים, ובמידת הצורך גם קסדה.
  לשם המחשה ניתן לומר כי לאחר עשרה מפגשים, גולש מתחיל יכול להגיע לרמת גלישה של שישה עד 18 ימי סקי. גולש ותיק יכול להתקדם רמה אחת בגלישה בשלג. בנוסף, משמש המתקן לאימון ילדים עם בעיות קואורדינציה.
  במתחם הסקימולטור נמצא גם ה–SNOW ROOM, חנות ציוד וביגוד לסקי בה ניתן להתאים לכל גולש את הציוד המתאים לצרכיו, לרמתו ולנתוניו הגופניים.

  מחירים:

  גלישה במגלשיים: מפגש היכרות ראשון – 140 שקל, מפגש בודד (שני ואילך) – 180 שקל, חמישה מפגשים – 780 שקל, עשרה מפגשים - 1,350 שקל.
  גלישה בסנובורד: מפגש הכרות ראשון – 160 שקל, מפגש בודד (שני ואילך) – 210 שקל, חמישה מפגשים – 960 שקל, עשרה מפגשים - 1,680 שקל.
  ובאופן כללי, ככל שמספר המפגשים גדל, כך המחיר יורד.
  לשם השוואה, שיעור סקי באתרי הסקי עולה 25-40 דולר ליום לאדם, ו-100-160 דולר לשישה ימים לאדם.
  המתחם פתוח כל ימות השבוע עד השעה 23:00 והגלישה חייבת להעשות בתיאום מראש בטלפון: 6222055-04.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סנובורד על הסקימולטור. תרגול מדויק של תנועות הגוף בעת הסקי
  סקי במגלשיים. זהה לתחושה של גלישה בשלג אמיתי
  מומלצים