שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרופ' מיכאל בלומנטל, מבכירי רופאי העיניים, נפטר

  בגיל 71, לאחר מחלה קשה, נפטר היום פרופ' מיכאל בלומנטל, ממציא "שיטת בלומנטל" לניתוחי עיניים מבכירי הרופאים בתחום בארץ ובעולם. לאחרונה ליווה את אשתו, חברת הכנסת לשעבר נעמי בלומנטל, במשפטה

  פרופסור מיכאל בלומנטל, מבכירי רופאי העיניים בישראל, ובעלה של חברת הכנסת לשעבר, נעמי בלומנטל, נפטר היום (שבת) ממחלה קשה וממושכת, בגיל 71.

   

  פרופסור בלומנטל נחשב לבעל שם עולמי בתחום ניתוחי הקטרקט ומהחלוצים בביצוע הניתוח בארץ ובעולם. הוא ביצע ניתוחי קטרקט בהם הוצאה העדשה העכורה והושתלה עדשה מלאכותית.

   

  פרופסור בלומנטל פיתח שיטה ניתוחית, שנלמדה ברחבי העולם ונקראה על שמו "שיטת בלומנטל". בשנת 1993 הוא ייסד את מרפאת העיניים הפרטית "עין-טל", בה המשיך לנתח לכל אורך תקופת מחלתו ועד להידרדרות במצבו לפני ארבעה ימים.

   

  במהלך השנים חינך וגידל דורות של רופאי עיניים, שהפכו ברבות השנים לפרופסורים וליושבי ראש איגוד רופאי עיניים. בנוסף, עסק בחקר מחלת הגלאוקומה (לחץ תוך עיני).

   

  לימד את שיטתו ב-44 מדינות בעולם

  פרופסור בלומנטל נולד בשנת 1935 בטבריה, להורים שהיו גם הם רופאי עיניים. תחילה לא התקבל ללימודי רפואה אלא ללימודי חקלאות, אולם ב-1954, החל ללמוד רפואה באוניברסיטה עברית. בשנת 1966 פיתח את שיטת ניתוחי העיניים "שיטת בלומנטל", הנפוצה גם היום. ב-1970, התמנה למנהל מחלקת העיניים בבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע. כעבור שש שנים מונה להיות מנהל מחלקת העיניים בבית החולים "שיבא" ונשאר בתפקיד זה עד שנת 1992, אז פרש מהרפואה הציבורית והקים את המרפאה הפרטית "עין-טל".

   

  במהלך השנים מונה לפרופסור מן המניין באוניברסיטת תל-אביב וייסד את העיתון "העין", העיתון המקצועי של רופאי העיניים. בנוסף, הוא הקים אגודה אירופית, של רופאי עיניים בתחום הקטרקט ואף עמד בראשה במשך שנתיים. בנוסף, הוא ביצע ניתוחי עיניים ולימד את שיטתו ב-44 מדינות בעולם.

   

  ליווה את רעייתו לאורך משפטה

  בהודעה על פטירתו צויין כי "את עיקר תרומתו ראה בחינוך דור נרחב ומוצלח של רופאי עיניים מקצועיים ומובילים בתחומם בישראל".

   

  פרופסור בלומנטל הקפיד ללוות באדיקות בחודשים האחרונים את אשתו, חברת הכנסת לשעבר נעמי בלומנטל, לדיונים המשפטיים, כשלבסוף הורשעה

  בעבירות של שוחד, הדחת עדים ושיבוש הליכי משפט בפרשת "סיטי טאואר" ונדונה לשמונה חודשי מאסר. בלומנטל עדיין לא החלה לרצות את עונשה והיא צפוייה להגיש ערעור על משך תקופת מאסרה בחודש הקרוב. 

   

  פרופסור בלומנטל יובא למנוחות מחר (א') בשעה 17:30 בבית העלמין במושב ביצרון, ליד גדרה. הוא הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים ושתי בנות מאומצות ושני נכדים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו
  מומחה עולמי לרפואת עיניים. פרופ' בלומנטל ז"ל
  צילום: תומריקו
  צילום: עופר עמרם
  ליווה את רעייתו נעמי לכל הדיונים במשפטה
  צילום: עופר עמרם
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים