שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גורם במכבי ת"א: "ההתאחדות מושחתת מהיסוד"
  גורם בכיר אצל הצהובים תקף את ראשי ההתאחדות לאחר העונש הכבד: "לבית"ר אפילו לא שוקלים להוריד נקודות". אלי כהן יצא בהתקפה חסרת תקדים: "אין יותר כעוס ממני, שנים חיפשו את לוני ועכשיו הפלילו אותו. מקווה שהאוהדים יפגינו". הצהובים מהיציע קיבלו את ההחלטה באדישות, אחד מהם: "פעם היו מגיעים 2000 איש, היום כולם מיואשים מלוני"

  תקופה ארוכה שבמכבי תל אביב התכוננו לקבלת גזר הדין בפרשת "החוזה הכפול", אך בקבוצה לא קיבלו בהפתעה גמורה את החלטת בית הדין המשמעתי, שהרשיע את הצהובים והוריד ממאזנם 2 נקודת ליגה בפועל מלבד קנס כספי כבד של 60,000 שקל והורדת 3 נקודות על תנאי.

   

   

  הבעלים לוני הרציקוביץ' ישקול האם לערער על ההחלטה לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל. הרציקוביץ', שקיבל לידיו את פסק הדין, ייפגש עם היועצים המשפטיים של הקבוצה ויחליטו באיזה נתיב משפטי ראוי לקבוצה להמשיך כשייתכן ומכבי תל אביב תנסה לפנות למוסדות משפטיים שמחוץ להתאחדות לכדורגל כגון CAS. בנתיים, הוא הגיב להאשמות באתר הרשמי:  "אנו מצרים על פסק הדין ובמיוחד על גזר הדין ובכוונתנו לערער לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל בימים הקרובים".


  אוהדי מכבי. יצייתו לבקשתו של אלי כהן? (צילום: חגי אהרון)

   

  מספר שעות לאחר פרסום גזר הדין, החליטו בהתאחדות להגיב על 'מסע ההכפשה' לדבריהם שמנהלים הצהובים נגדם. "זוהי דרך נלוזה ובלתי ראוייה להתגונן כנגד אשמה כה ברורה", נאמר בהודעה, "מה הפלא שאוהדי הנאשמת, שמטבע קיומם כאוהדים, הולכים אחר הקבוצה בעיניים עצומות, מגיעים לכלל התלהמות כנגד המוסדות המהווים בסיס לקיום הפעילות הספורטיבית של אגודתם".

   

  הרציקוביץ' הגיב גם לטענות שהשמיעו דייני בית הדין בנוגע להתנהגותו של דריקס במהלך החקירות והכחיש כי במכבי תל אביב קיים כעס על המנכ"ל לשעבר בשל הפרשה, "אלי דריקס שיתף פעולה עם מועדון הכדורגל לאורך כל הזמן, בין היתר הגיע לחקירה של משרד החקירות והציע לחוקרים להשלים כל מידע להם הם יידרשו בהמשך הדרך לאחר סיום הבדיקות במכבי. אני מגנה את התנהגות החוקרים, נעשה כאן עוול גדול לאלי דריקס".


  לוני הרציקוביץ'. עשוי לערער בבית דין חיצוני (צילום: אלי אלגרט)

   

  גורם בקבוצה מתח ביקורת חריפה על ההחלטה ופתח פה על התאחדות לכדורגל ומוסדותיה, "ההתאחדות הזו מושחתת מן היסוד" אמר בזעם הגורם, "לוני צודק לאורך כל הדרך בדברים שהוא מטיח בהם. אם בטדי חס וחלילה היה קורה מה שקרה היו מורידים למכבי תל אביב נקודות על זה. לבית"ר לא יורידו נקודות אפילו לא שוקלים את זה".

   

  מאמן מכבי תל אביב, אלי כהן, נשמע נסער מאוד לאחר פרסום עונשה של מכבי תל אביב ואמר "שנים חיפשו את לוני בהתאחדות לכדורגל ועכשיו הם סוף סוף מצאו את ההזדמנות להפליל אותו.


  אלי כהן. "הכל הוכרע על השולחן הירוק" (צילום: אלי אלגרט)

   

  "אחרי כל השנים שהוא אומר מה שהוא אומר החליטו לגרום לו נזק אישי אבל יאיר רבינוביץ' ואנשי ההתאחדות לא לוקחים בחשבון את השחקנים והאוהדים שלנו".

   

  "אני בטוח שהאוהדים שלנו יגיבו בחומרה על העונש החמור הזה ויפגינו נגד ההחלטה. כואב לי על השחקנים שמזיעים ונותנים את הנשמה כל העונה רק כדי שגורלם ייחרץ על השולחן הירוק ולא על הדשא, אני חושב שזו החלטה שערורייתית שחרצה גורלות ויהיו לה הדים לאורך זמן רב, אין יותר כעוס ממני ועצבני. קורים הרבה דברים רעים בהתאחדות לכדורגל לאחרונה, אני מקווה שאבי לוזון באמת יעשה שם סדר ומהר". 


  נמני מאוכזב. למרות היכולת, המקום השני בסכנה (צילום: אלי אלגרט)

   

  אוהדי הקבוצה קיבלו את ההחלטה בכעס אולם נראה שאת מרבית האש חוטף דווקא הבעלים לוני הרציקוביץ' שהוא לטענתם האשם המרכזי בפרשה, "אני יודע

  שבימים כתיקונם היו היום 2000 איש במשרדי ההתאחדות לכדורגל אבל אחרי כל כך הרבה שנים עם לוני לא נשאר לנו כח", אמר שי מזרחי, אחד מהאוהדים היותר מכורים של הקבוצה.

   

  "לוני הבריח לאורך השנים את האוהדים שאכפת להם באמת מהקבוצה", הסביר האוהד ופירט: "אלו שכן באים כבר לא יכולים לסבול את מה שקורה. כל הפרשיות האלו הורסות אותנו. מי שיוצא נגד האוהדים שלו בבוקר, שלא יתפלא שהם לא לצידו בערב, לוני נשאר לבד ורוקן את הקבוצה מאוהדים שאכפת להם".

   

  למרות שלחלק גדול מאוהדים ישנם טענות קשות כנגד הרציקוביץ', מתכננים האוהדים הצהובים לערוך ביממה הקרובה הפגנה מול בניין ההתאחדות לכדורגל ברמת גן. האוהדים ימחו על "ציד המכשפות", שעשתה לטענתם ההתאחדות לכדורגל כנגד מכבי בפרשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים