שתף קטע נבחר

ספר חדש: לעשות דיאטה ללא דיאטה

אנשים אינם מאושרים יותר כי הם רזים – הם רזים כי הם מאושרים יותר. זוהי התפישה בבסיסו של מדריך נוסף שמנסה ללמד אותנו לעשות דיאטה ללא דיאטה

כל הדיאטות סופן להיכשל – הגיעה השעה לדיאטה ללא דיאטה, אורח החיים החדש שמציעים פרופ׳ בן פלטשר, ד"ר קארן פיין וד"ר דני פנמן הבריטים, לאחר מחקרים מדוקדקים שארכו עשרות שנים.

 

שינויים קלים באורח החיים יכולים להביא לשינויים גדולים במשקל ולהתמדה בהם, כותבים החוקרים. אם תתמידו בדיאטה ללא דיאטה, גופכם יתאים באופן טבעי את התשוקה למזון לצרכים התזונתיים והאנרגטיים שלכם, וכך תרזו באופן טבעי ותגיעו למשקל האידיאלי שלכם.

 

אנשים שמנים ורזים אינם שונים בהרגלי האכילה שלהם, אלא בגישתם לעולם. כלומר, אנשים אינם מאושרים יותר כי הם רזים – הם רזים כי הם מאושרים יותר. שינוי הגוף הוא שינוי גישה. ככל שההתנהגות תהיה גמישה יותר, כך גם הירידה במשקל תהיה קלה יותר.

 

גמישות, לפי ספר הדיאטה ללא דיאטה היא שינויים קלים בהרגלי החיים – לעצור ולהבחין בפרטים הקטנים במקום למהר, להתעמק במוסיקה או בטבע, להיפתח לעולם. שינוי ההתנהגות כולל גם שינוי אופי – אם אתם אנשים הנמנעים מעימותים, נסו להיות אסרטיביים יותר. אם אתם נמרצים ופעלתנים, נסו להיות רגועים יותר.

 

המשקל כלל אינו עניין של אוכל. הדיאטה מתחילה מהראש ולא מהבטן. היא עוסקת באדם כשלם. הרגלי האכילה מקובעים עמוק בתוך רשת ההרגלים שלנו, ולכן כה קשה לשנותם. הדיאטה ללא דיאטה פועלת בעצם על רשת ההרגלים כולה, ודרכה מצליחה להשפיע על הרגלי האכילה, ובסופו של דבר על המשקל עצמו.

 

אל תחיו את החיים על טייס אוטומטי. שחררו את המוח והנשמה ממלכודת ההרגלים, וצאו לחיים מאושרים, בריאים, ורזים יותר. נשמע פנטסטי? אולי, אבל כדאי לנסות, אומרים שלושת החוקרים. אין לכם מה להפסיד מלבד צלוליטיס.

 

הדיאטה ללא דיאטה, פרופ׳ בן פלטשר, ד"ר קארן פיין, ד"ר דני פנמן. מאנגלית: רבקה רון. הוצ׳ כתר, 260 עמ׳, 88 שקל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לרזות בלי דיאטה. כי כל הדיאטות נכשלות
עטיפת הספר
ד"ר רק שאלה
מומלצים