שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: רונן בהנמפר
  לרכוב על המים
  אם אתם בעניין של טיול מים, ורכיבת שטח הכרוכה בסחיבת האופניים אינה מרתיעה אתכם, זה הזמן להכיר מקרוב את מסלול הזאכי, הכולל רכיבה מפותלת ומעניינת וכמובן שלל טבילות, גם בכנרת

  אם כבר מזכירים טיולי אופניים עם הרבה מים וטבילות רטובות, אי אפשר שלא להמליץ על מסלול נחל זאכי בבקעת בית ציידה שבצפון-מזרח הכנרת. אל הזאכי מתנקזים שלושה נחלים: שפמנון, דליות ומשושים, כך שיש בו מים לאורך כל השנה.

   

  שימו לב: זהו מסלול שטח המיועד לאלה שסחיבת אופניים או הליכה לצידם לא הופכת עבורם את הטיול לסבל. בחלק גדול של המסלול נוביל את האופניים בהליכה רגלית בתוך מים, המגיעים לעיתים עד גובה המותניים. ועוד הערה: המסלול אינו מעגלי ויש צורך להשלימו ברכיבה לצדי הכביש, או לחילופין לדאוג להשאיר רכב מאסף בסיומו. מומלץ להצטייד במפת סימון שבילים מספר 1 - "החרמון, הגולן ואצבע הגליל" - ולצאת לדרך.

   

  המסלול:

  ראשיתו של המסלול בצומת מעלה גמלא, על כביש 92. ניתן להחנות את הרכב בקרבת מקום. לאחר התארגנות נפנה לכוון מערב (לעבר הכנרת) ונרכב על הכביש הסלול למרחק של כחצי קילומטר. נפנה ימינה בדרך העפר אל השביל המסומן בסימון שבילים כחול. מעתה נמשיך כל הזמן על אותו השביל.


  יש גם הפסקת השתכשכות

   

  לאחר שני ק"מ לערך הופך סימון השביל לשחור. בערך בנקודה זו נצטרך לקחת את האופניים לצידנו ולטבול במים. ממשיכים בסימון השבילים הירוק ולאחר מכן הופך השביל לאדום (שימו לב! לא לפנות בחזרה לסימון הכחול).

   

  אורך הקטע ה"מימי" כחצי ק"מ. לאחר מכן נגיע לצומת דרכים בה נפנה ימינה, ומכאן אפשר להתחיל לרכוב שוב בשביל המסומן באדום. השלב הבא כולל רכיבה מעניינת ומפותלת בחורשת איקליפטוסים; רצוי ומומלץ להיצמד לצד מערב לאורך המפרצים הקטנים שבסמוך לשפת הכינרת.

   

  לאחר הפסקת השתכשכות בכנרת, נפנה על השבילים המוליכים צפונה, עד גשר אריק הנמצא על כביש 87. מנקודה זו יש לחזור לצדי הכביש ולדרכי העפר עד לרכב הנמצא בצומת מעלה גמלא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אפשר גם לנסוע במים
  צילום: לע"מ
  נוף מנחל דליות
  צילום: לע"מ
  צילום: ירון ברנר
  הפסקת טבילה בכנרת
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים