שתף קטע נבחר

את שדרות פרץ לוקח בהליכה

משאל רחוב מקרי בקרב מתפקדי העבודה בעיר המופגזת, לא מותיר מקום לספק: שר הביטחון שולט ביד רמה בעיר מגוריו. ואולם המתפקדים-השכנים משוכנעים: תיק חברתי יתאים יותר

בכל רחבי שדרות קשה היה למצוא היום (ב') מתפקד למפלגת העבודה שמצביע בעבור אהוד ברק, דני יתום, עמי אילון או אופיר פינס. המתפקדים הוכיחו מעל לכל ספק כי שדרות היא עירו של יו"ר המפלגה ושר הביטחון, עמיר פרץ.

 

משיחות עם המצביעים בפריימריז עלתה תחושה חזקה כאילו יש משהו בפרץ שרק שכניו לעיר רואים ומבינים. "אני מכיר אותו", אמר ל-ynet אחד המצביעים בעבור פרץ, תוך שהוא טופח על חזהו-שלו כדי להוכיח עד כמה עזה היכרותם. "יש לו יושר פנימי, הוא בן אדם ואני סומך עליו. מה שהוא יעשה - אני סומך עליו".

 

העבודה בוחרת - סיקור מיוחד: 

 

חרף ההסלמה הביטחונית באזורם, מצביעי פרץ סיפרו כי חשו הקלה מאז שהודיע כי הוא מתכוון להסיר מעליו את כובע שר הביטחון. גם בעלי אחת הפיצוציות במרכז העיר, שמעון ויהודה פרץ, שסיפרו כי הם בני משפחתו של היו"ר הנוכחי, ישמחו לראות אותו משרת בממשלה בתיק חברתי. "יותר מתאים לו", הסביר שמעון.

 

מצביעי פרץ לא מאשימים אותו במצב הביטחוני הנוכחי. לדבריהם, האשמים הם ראש הממשלה, שרי הביטחון הקודמים, הרמטכ"ל ומי אם לא השד העדתי. "אם היו נותנים לעמיר גיבוי ותומכים בו כפי שהיו צריכים, אז הוא היה מצליח בתפקיד", טען אחד התומכים שסירב להזדהות בשמו. "אבל כל ההחלטות הן של ראש הממשלה, ובכל הישיבות סתמו לו את הפה". תומך אחר, מוטי שטרית, הוסיף: "כנראה שבממשלה רוצים שהפער העדתי יחזור להיות כמו בשנים קודמות".

 

ואולם לצערו של פרץ, בעירו האוהדת הוצבו רק שלוש קלפיות מתוך 313 שהוצבו ברחבי הארץ, וגם שיעור הצבעה מקומי של 25 אחוז עד שעות אחר הצהריים לא יכול לעודד אותו יותר מדי בהיבט הכללי. דני יתום, שהתחיל את יומו בסיור בשדרות, התייחס לכך: "דומני שבסופו של דבר, הפטריוטיזם המקומי גובר על כל שיקול אחר. רק בשל העובדה שהוא (פרץ, ע.ב) תושב שדרות, אני אתן לו את הקרדיט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ ורעייתו אחלמה מצביעים בקלפי בשדרות
צילום: צפריר אביוב
מומלצים