שתף קטע נבחר

יאניק קמנאן סגר לשנתיים במכבי תל אביב

הצהובים רשמו רכש משמעותי ראשון לקראת העונה הבאה, כשהחתימו את החלוץ הצרפתי של מכבי הרצליה. העסקה טעונה את אישורו של שיימן. קמנאן ישחק עבור האוהדים שנהמו נגדו בבלומפילד. יו"ר הרצליה שיימן מסרב לוותר: "נלך לבית המשפט". עיסקת רוני מאנה מתקרבת לסגירה. הוסר האיום של אופ"א, שולם החוב לנמני

למרות הנהמות, יאניק קמנאן סיכם את תנאיו לשנתיים במכבי תל אביב עם אופציה לעונה נוספת. החלוץ הצרפתי המצוין של מכבי הרצליה ניהל בתקופה האחרונה מגעים עם בעלי הקבוצה, אריאל שיימן, אך אלה עלו על שרטון. הצהובים מתל אביב קיימו איתו משא ומתן חשאי, שהסתיים בהצלחה - וקמנאן יחליף בשורותיהם את החלוץ הסרבי ששוחרר, מיליאן מרדקוביץ'.

 

יש לסייג ולומר שהעסקה עדיין טעונה את אישורו של שיימן, שמחזיק בכרטיס השחקן של קמנאן ובינתיים לא מתכוון לוותר. "זה לא ייגמר כמו שכולם חושבים", הצהיר, "עוד לא קיבלנו שום הצעה כספית ממכבי ת"א כדי שנוכל להשוות אותה, על פי ההסכם עם השחקן. יש לנו זכות סירוב והעניין הזה ייגמר בבתי משפט. ביקשנו ממכבי ת"א לראות את המסמכים הרשמיים כדי שנוכל להשוות את ההצעה".


אוהדי מכבי ת"א. קמנאן שכח את הנהמות המגעילות? (צילום: אלי אלגרט)

 

הגעתו של קמנאן למכבי מעט אירונית ומפתיעה, על רקע הנהמות שספג מחלק מהאוהדים שישבו בשער 11 במשחק בין הצהובים לבין מכבי הרצליה בבלומפילד לפני מספר שבועות. לאחר המשחק בכה קמנאן והתבטא בחריפות נגד אוהדי מכבי, ותופעת הנהמות במדינה.

 

"לא פוסלים שחרור קאלה תמורת הצעה גבוהה"

הנהלת מכבי תל אביב מקווה לפתור במהירות את המחלוקת עם השוער הקרואטי המצטיין, טברטקו קאלה, לפני צאתו למולדתו לחופשה בשבוע הבא. השבוע נערכה פגישה בין סוכנו, עובד קראוס, לחברת הנהלת הקבוצה, תמי פרידמן, שבמהלכה הציעה פרידמן לקאלה תוספת סמלית לשכרו העונה המוערך במאה אלף דולרים.

  

קאלה, שכבר שמע את ההצעה הזו לקראת תום העונה, עדיין לא מרוצה מהתנאים שהציעו לו הצהובים, שהודיעו לשוער לפני כשלושה שבועות כי הם מממשים את האופציה בחוזהו גם לעונה הבאה. במכבי טוענים כי על פי הסעיף בחוזהו של הקרואטי, הם אינם מחוייבים להעלות את שכרו כלל, וההצעה החדשה שקיבל באה לאות הערכה על העונה המצוינת כבר בשנה הראשונה שלו בליגת העל.


קאלה. נשאר או עוזב? (צילום: אלי אלגרט) 

 

בכיר במכבי לא פסל היום את האפשרות שמכבי תיאלץ לשחרר את השוער, אם ימשיך לעמוד בסירובו שלא לקבל את התוספת, וכי הקבוצה לא תרצה להגיע למצב שהשוער יפתח את העונה הבאה כשהוא ממורמר מתנאי העסקתו.

 

בשל כך, אמר אותו בכיר כי אם תגיע הצעה כספית גדולה מקבוצה אחרת, כמו בית"ר ירושלים המעוניינת בקאלה, עשויים הצהובים לשקול אותה בחיוב ולשחרר את השוער. בכל מקרה, אמר הבכיר כי מכבי תעשה את כל המאמצים להשאיר את השוער המוערך על-ידי המאמן אלי כהן. האחרון מחזיק בשמותיהם של שני שוערים אחרים למקרה שקאלה יעזוב.

 

קבוצת מאנה מתקרבת לסגירת עסקת הרכישה

עסקת מכירת מכבי ת"א לקבוצת המשקיעים בראשות רוני מאנה קרובה לכדי חתימה. בבדיקת הנאותות הכלכלית שערכו מאנה ושותפיו (עו"ד יורם יוסיפוב, איש העסקים וקובי רוגובין ומשקיע נוסף המתגורר בלונדון), עלו אמנם חובות כספיים רבים , אך בכוונתם להשלים את העיסקה בכל זאת ולהעביר בקרוב 14 מיליון ש', כתנאי ראשוני לעיסקה.


רוני מאנה. מתקרב לרותם סלע ולרכישת מכבי ת"א (דנה קופל)

 

בהמשך אמורה קבוצת המשקיעים של מאנה להשלים את הרכישה עם תשלום כ-16 מיליון ש' נוספים ללוני הרציקוביץ' לאחר החתימה על העיסקה. בקבוצת מאנה מתכוונים לרכוש בתחילה חמישים אחוזים מהמועדון, ובשנה הבאה ייתכן כי ירכשו אחוזים נוספים בהתאם לצורת העבודה שתירקם בין מכבי לקבוצת המשקיעים שתיהפך למקבל החלטות שווה להרציקוביץ'. "המו"מ מתקדם בצורה טובה ובריאה, אולם מדובר בתהליך מורכב שכרוך בפרטים רבים ובאבני דרך", הסביר הבעלים.

 

בעוד הרציקוביץ' ומאנה עומלים על סגירת העיסקה, באה על פתרונה בעייה פרוצדורלית אחרת. הקבוצה שילמה את חובה הכספי לאבי נמני, מה שיסיר ככל הנראה את האיום שהטיל על הקבוצה ראש הרשות לבקרת תקציבים, יאיר רבינוביץ'. כעת, למכבי ת"א אין כל התחייבות כספית לנמני, ולכן לא תצטרך להופיע בוועדת האישורים לאירופה ביום ראשון.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובר לצהוב-כחול. קמנאן
צילום: אלי אלגרט
מומלצים