שתף קטע נבחר

ברק: אילון מוּבל ע"י פרץ כי אין לו נסיון

בשעה שיו"ר מפלגת העבודה הכריז רשמית על שיתוף הפעולה בינו לבין עמי אילון, מתח ברק ביקורת על יריבו בסיבוב השני: "זה חיבור לא קדוש שלא ברור מתי נולד". יולי תמיר, ממחנה פרץ, יצאה נגד האסטרטגיה של ברק: "חבל שקבוצה מסויימת הופכת פסילה אישית לדרך פעולה. הברית עם עמי אילון אמיתית"

בשעה שעמיר פרץ נאם בלהט בפני מאות פעיליו והכריז על הברית החדשה בינו לבין עמי אילון לקראת הסיבוב השני בפריימריז של מפלגת העבודה, פתח ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, במתקפה חריפה נגד יריבו בהתמודדות על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה. "אילון מובל על ידי פרץ כי הוא חסר ניסיון", אמר ברק בכנס בבאר שבע. "זה חיבור לא קדוש שלא ברור מתי נולד. אני מרגיש סחף חזק לכיווננו וביום הבחירות נחזה כולנו בתוצאות. אנחנו ננצח בשבוע הבא - ובגדול".

 

מוקדם יותר היום תקף אילון את ברק ובהודעה שנמסרה מטעמו ממטהו נאמר כי "ברק בלחץ נוכח כשלונו להשיג הכרעה בסיבוב הראשון ולנוכח כשלונו להשיג את תמיכת פרץ. לכן, הוא נגרר להשמצות ולהשתלחויות נגד חבריו למפלגה. ההתנהלות הזו חושפת את ברק הישן, שהסתתר כל מהלך הקמפיין. חברי מפלגת העבודה אינם מעוניינים בפלגנות".

 

גם שרת החינוך, יולי תמיר, הנמנית על מחנה פרץ, יצאה נגד התנהלות מטה ברק ביחס לשר הביטחון ואנשיו ואמרה לאחר הכנס בבית המפלגה בשכונת התקווה בתל אביב: "פסילות אישות הן לא אסטרטגיה לחזור לשלטון. חבל שקבוצה מסויימת הופכת פסילה אישית לדרך פעולה". תמיר התייחסה לסיסמאות של מטה ברק, לפיהן "בחרת אילון - קיבלת פרץ". היא הוסיפה: "הברית עם עמי אילון הינה ברית אמיתית המבוססת על רצון לראות מפלגה מאוחדת".

 

תמיר אמרה גם בשיחה עם כתבים כי אהוד ברק טעה כשסירב לדבר עם פרץ לאחר הסיבוב הראשון. "הוא דחף את עמיר ואת המחנה כולו לזרועות של עמי אילון".

 

בכירים במטהו של פרץ סיפרו כי בהתייעצויות שקיים עם אנשיו היתה התלבטות אמיתית אם לחבור לאילון או לברק. ביום הראשון לאחר הפריימריס, רבים מראשי מטהו של פרץ הציעו לא לפסול את ברק והציעו לשמוע את עמדותיהם של שני המועמדים בסיבוב השני. אלא שבסופו של דבר, לאחר התבטאויות של בכירים במטהו של ברק נגד פרץ, הוחלט כי מיותר לנסות ולנהל עימו דו שיח כלשהו.

 

אנשיו של פרץ אומרים הערב כי המשימה בימים הקרובים היא לחזק את אילון באזורים בהם הוא נחשב לחלש, ובעיקר במגזר הערבי ובפריפריות. בכיר במטהו של פרץ אמר: "אם הקיבוצים יפסלו את עמי אילון בגלל שהוא בברית עם עמיר פרץ - הם יאבדו את הלגיטימיות שלהם בחברה הישראלית. זו תהיה טעות מכרעת מבחינתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. מפנה את האש אל אילון
צילום: ניב קלדרון
תמיר. "הברית עם אילון - אמיתית"
צילום: ירון ברנר
מומלצים