שתף קטע נבחר

פינס: ברק מציב רף מוסרי - אני איתו

במסיבת עיתונאים משותפת בה הכריז אופיר פינס על תמיכתו בברק, קראו השניים לאהוד אולמרט להתפטר עוד לפני פרסום הדו"ח המלא של ועדת וינוגרד. פינס: "בחודשים בהן תכהן ממשלת אולמרט עד פרסום הדו"ח הסופי, לא אשב בה בעד שום תפקיד בעולם"

לאחר מסיבת העיתונאים המשותפת הראשונה אתמול של עמיר פרץ ועמי אילון, בישרו היום (ד') אהוד ברק ואופיר פינס על שיתוף הפעולה ביניהם לקראת הסיבוב השני בפריימריז של מפלגת העבודה ביום שלישי הבא, 12 ביוני. "אני רואה באופיר חבר, ואני מקווה מאוד שהשותפות הזו תימשך ותהיה ארוכת טווח, יחד עם הכוורת הרחבה שסביבי", אמר ברק.

 

במהלך דבריו התייחס ברק למסקנות שעלו מהדו"ח החלקי של ועדת וינוגרד, בעיקר בנוגע לראש הממשלה אהוד אולמרט. לדבריו, הוא לא יקבל את העובדה שאולמרט יישאר בתפקידו עד פרסום הדו"ח הסופי.

 

"בכוונתי להביא בהקשר לוועדת וינוגרד הצעת החלטה למרכז העבודה: על ראש הממשלה להסיק מסקנות אישיות ועליו להתפטר כפי שעשו דן חלוץ ופרץ - איש איש על פי דרכו", אמר ברק. "אם לא יעשה כן - ניאלץ להפר את השותפות ולפעול להקמת ממשלה חדשה. אני רוצה להביא את ההצעה הזו, שתאפשר לכל חלקי המפלגה לפעול יחד. כיו"ר המפלגה בכוונתי להילחם בנחישות ולאפשר שההחלטה תעבור במפלגה".

 

פינס סיפר על הדרך לקבלת ההחלטה לתמוך בברק: "לצערי הרב, בהתדיינויות בינינו עמי אילון לא גיבש עמדה עם מה הוא בכלל בא למרכז הבא. לא יכולתי לקבל את זה בשום פנים ואופן. לעומת זאת, האמירות שהשמיע היום אהוד ברק - אשר קוצבות את זמנה של ממשלת אולמרט - יוצרות רף מוסרי.

 

"אי אפשר לעבור לסדר היום על הדברים האלה במדינת ישראל. בשלושה-ארבעה החודשים שבהם תכהן ממשלת אולמרט עד פרסום הדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד, אני לא אשב בה בעד שום תפקיד בעולם. אני חושב שברק, עם הדרך שבה הוא מציע היום, יכול להוביל את מפלגת העבודה לחזור ולהיות מפלגת שלטון אלטרנטיבית".

 

אתמול, כאמור, היו אלה ח"כ עמי אילון והיו"ר הנוכחי של המפלגה, שר הביטחון עמיר פרץ, שביקרו יחד באופקים, אחרי שקשרו את הזיווג ביניהם בטקס מרשים. אילון ופרץ יצאו שלובי זרוע אל השטח, והגיעו לביתה של אחת הפעילות במטהו של פרץ באופקים. "אתם מצביעים על ברית חשובה בין כל הקבוצות, העדות והדתות", אמר פרץ לפעילים.

 

בתוך כך הודיעו היום ממטהו של אילון כי כמה אישים שתמכו עד כה בברק העבירו אליו את תמיכתם לקראת הפריימריז. בין התומכים: ח"כ לשעבר מיכה חריש - לשעבר שר המסחר והתעשייה ומזכ"ל מפלגת העבודה, נתן וולוך - מ"מ ראש עיריית תל אביב ובועז טופורובסקי - יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א.

 

היום עלה מנתונים של סקר מכון סמית כי הפער בין ברק לבין אילון קטן מאוד. אילון מקבל 49 אחוזי תמיכה, ברק 44 אחוזים ו-7 אחוזים עדיין לא החליטו. הסקר מצביע על כך שיותר מ-70 אחוז ממצביעי עמיר פרץ, אופיר פינס ודני יתום בסיבוב הראשון יעבירו את קולם לעמי אילון. אם המגמה הזו תימשך, אילון ינצח, אך שום דבר לא ברור. בייחוד כאשר מביאים בחשבון שטעות הדגימה היא 4.5 אחוזים, כך שהפער בין שני האישים נמצא כמעט בטווח הזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק ופינס. שיתוף פעולה
צילום: ניב קלדרון
מומלצים