שתף קטע נבחר

אילון: אצלנו העבודה לא תבקש סליחה

המועמד בפריימריז לראשות העבודה יצא עם ידידו החדש, עמיר פרץ, לביקור באופקים. בעקיצה ברורה ליריבו, אהוד ברק, שהתנצל בפני עדות המזרח בשם מפלגת העבודה לדורותיה, הצהיר אילון: "מפלגת העבודה לא תחזור למקום שבו נצטרך לבקש סליחה"

אחרי שקשרו את הזיווג בטקס מרשים יצאו הזוג הטרי עמי אילון ועמיר פרץ שלובי זרוע אל השטח, והגיעו היום (ג') אל העיר אופקים. השניים התיישבו בביתה של אחת הפעילות במטהו של פרץ. "אתם מצביעים על ברית חשובה בין כל הקבוצות, העדות והדתות", אמר פרץ לפעילים.

 

עמי אילון, המבקש את תמיכתם של אנשי פרץ, מבקש שלא לדרוך במקום שבו צעד מתחרהו, אהוד ברק - שהתנצל בשם מפלגת העבודה לדורותיה בפני עדות המזרח. "מפלגת העבודה לא תחזור למקום שבו נצטרך לבקש סליחה. אף אחד לא יחזיר את המפלגה למקום שבו נצטרך לבקש סליחה. היינו שם ולא נחזור לשם. החבירה והתמיכה של עמיר בי ובאנשיי מבטיחה כי המפלגה הולכת קדימה לדרך של התחדשות", ציין.


פרץ ואילון. סליחה לא תשמעו אצלם (צילום: הרצל יוסף)

 

שר הביטחון עמיר פרץ, שזכה לתמיכה נרחבת בדרום בסיבוב הראשון, אמר: "אופקים, נתיבות, שדרות, מי שרוצה לעבור דרך המשולש הזה-צריך אישור מאיתנו. בנינו משולש דרמטי אבל גם משולש שיודע לתרגם מה היא דמוקרטיה". אילון חיזק את דבריו ואמר: "אני מאמין כי מי שמנצח באזור 'משולש הברזל' של אופקים, נתיבות ושדרות, הוא זה שבסופו של דבר יביא את מפלגת העבודה לשלטון ולכן אנחנו מתחילים את המהלך המשותף שלנו פה".

 

אילון חזר על מסר האחדות שהוא מציג בימים האחרונים ואמר כי "כולנו זקוקים לחבירה הזאת. אני זקוק לתמיכה של עמיר ואנשיו על מנת להחזיר את מפלגת העבודה לשלטון". פרץ, שנראה תשוש, התפלא על המראה הרענן של תושבי שדרות ואמר: "אומרים כל מיני אמירות על החיבור בין עמי אילון לביני. אני קיבלתי החלטה ערכית, אתם מכירים אותי, אתם יודעים שאני נהנה לבקר בבתים שלכם יותר משאני נהנה לשבת בבניין שלטוני".

  

"המושג 'מנעמי שלטון', אני לפחות לא יודע איפה הוא צמח. אני לא פגשתי אותו בשום חלק בחיי. שלטון ביקשת-עבדות קיבלת. רק מי שמשלים עם המושג הזה עם המושג הזה ראוי להיות איש ציבור. רק מי שמסכים להיות למען הציבור, לעבוד בשביל הציבור ולא לעשות רק לביתו או למענו", אמר פרץ.



 

פרץ הציג בפני אוהדיו מאופקים את המשנה החברתית המשולבת של מפלגת העבודה: "קבענו ארבע רגליים למשנה שלנו - חברתית, ביטחונית, מדינית וחוקתית". הוא הדגיש את החשיבות שהוא רואה בכך שהציבור יטול חלק בפוליטיקה כדי להשפיע.

 

"אני מתכוון לשים בצד את כל משקעי העבר", אמר פרץ באירוע. "הכי קל והכי אמוציונלי להגיד - 'אני אעשה להם מה שעשו לי', אבל האחריות הלאומית מחייבת אותנו לפעול אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי משקעי עבר. אילון ופרץ
צילום: הרצל יוסף
מומלצים