שתף קטע נבחר

בכירים במטה אילון: "עמיר מגויס כולו למען עמי"

מקורבי ה"זוגות החדשים" בצמרת מפלגת העבודה שופעים פירגון והוקרת תודה - חמישה ימים לפני הפריימריז. בכירים במטה אילון: "עמיר עובד קשה, והאנשים שלו עושים מאמצים גדולים בשטח בשביל עמי". אנשי ברק: "המהלך עם פינס מצוין, ואנחנו הולכים לנצח בפער משמעותי"

חמישה ימים לפני הסיבוב השני בבחירות לראשות מפלגת העבודה, במטהו של עמי אילון מביעים שביעות רצון משיתוף הפעולה עם יו"ר המפלגה הנוכחי ושר הביטחון, עמיר פרץ. הסקרים מנבאים קרב צמוד, אך אנשיו של אילון בטוחים כי ארגון השטח של פרץ יצליח להביא ביום הבחירות 10,000-8,000 מצביעים לקלפיות.

 

"אנחנו מופתעים לטובה מההתגייסות של עמיר", אמרו הערב (יום ה') ל-ynet בכירים במטהו של אילון. "הוא מגויס כל כולו לבחירות האלה, עובד קשה, והאנשים שלו עושים מאמצים גדולים בשטח בשביל עמי". אנשיו של אילון ציינו לטובה את החיבור המוצלח בין אנשי השטח של פרץ לאלו של אילון ברחבי הארץ: "האנשים של עמיר מקבלים את עמי בצורה יפה מאוד, ורואים בו אלטרנטיבה טובה לעמיר".  

 

גם ח"כ יורם מרציאנו, מראשי מטהו של פרץ, אמר שבניגוד לשמועות, המטה של אילון עובד במלוא המרץ, והכחיש טענות שלפיהן המטה מתפרק. מרציאנו ציין שהוא משוכנע שאילון ינצח את הבחירות. "המטות עובדים בשיתוף פעולה", אמר מרציאנו. "האנשים התחברו באופן עצמאי. במקומות שבהם עמיר יותר חזק - אנחנו מובילים, ובמקומות שבהם עמי חזק, האנשים שלו מובילים".

 

מרציאנו ציין עוד כי על אף החשש שהיה בתחילת הדרך - ולפיו רבים מתומכיו של אילון יעברו לתמוך בברק, "אין זליגה נוראית של אנשים. אנחנו יודעים שאנשים בעיירות הפיתוח מתחברים אלינו, והם איתנו. אפשר לגמור את זה בניצחון גדול".

 

בתוך כך, בכירים במטהו של אילון הכחישו היום נמרצות שעל ראשי המטה השתלטה בימים האחרונים פסימיות, לנוכח הפסד אפשרי לברק. במטה ברק טענו בימים האחרונים שמטהו של אילון מתפרק, ורבים מבינים כי אילון צפוי להפסיד. כמו כן, נפוצו שמועות ולפיהן ניסים זווילי - אחד מראשי התומכים באילון - אמר בשיחות סגורות כי הקרב גמור, וכי ברק צפוי לנצח. זווילי הגיב לשמועות ואמר ל-ynet: "מדובר בדיס-אינפורמציה".

 

ובצד השני, במטהו של אהוד ברק, ממשיכים להפגין שביעות רצון מהמהלכים של הימים האחרונים. ראשי מטהו של ברק ציינו היום בסיפוק את החיבור עם ח"כ אופיר פינס. בהתייחס לסקרים שמציגים תמונה של שוויון, אמרו אנשיו של ברק: "תיקו מבחינתנו זה ניצחון. המהלך עם פינס הוא מהלך מצוין, ואנחנו הולכים לנצח בפער משמעותי".

 

בכינוס שקיימה התנועה הקיבוצית אתמול ברמת-אפעל - שאליו הגיעו אילון וברק - השמיעו כמה מהמשתתפים ביקורת חריפה לעבר אילון בעניין שיתוף הפעולה שלו עם פרץ. בסביבתו של פרץ זעמו על ההתבטאויות שהושמעו בכינוס, וכינו אותן "גזעניות". אנשיו של שר הביטחון אמרו כי דבריהם של חברי הקיבוצים עוררו זעם רב בקרב פעיליו של פרץ בדרום הארץ, וגרמו לרבים מהם להצביע בעד אילון כמחאה נגד ברק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אלטרנטיבה טובה". אילון ופרץ
צילום: הרצל יוסף
"תיקו הוא ניצחון". ברק ופינס
צילום: ערוץ 10
מומלצים