שתף קטע נבחר

גאידמק: לא אפטר עובדים ממזרע אבל המפעל יהיה כשר

גורמים בסביבתו של גאידמק מסרו כי לא תינתן לעובדים אופציה לרכוש את חלקו של גאידמק במפעל של קיבוץ מזרע, אבל הם יקבלו פיצויים. הקיבוץ מחזיק 25% ממניות המפעל וגאידמק ב-75%. הוא הודיע כי יהפוך את המפעל שהתמחה עד כה בעיבוד בשר חזיר למפעל כשר

ארקדי גאידמק מתכוון להגיע להסדר עם עובדי מפעל מעדני מזרע, שבבעלות טיב טעם, ויבטיח להם כי אף עובד מהמפעל לא יפוטר. כך נודע ל-ynet. המפעל הקיבוצי מעסיק כ-1,500 עובדים.

 

גורמים בסביבתו של גאידמק מסרו, כי תימצא דרך להגיע להסדר עם העובדים. בפני העובדים יעמדו שתי אופציות: לקבל פיצויים, במידה ויסרבו להמשיך לעבוד במפעל שיהפוך לכשר, או להמשיך לעבוד במפעל במתכונתו החדשה.

 

מאידך, גאידמק לא יציע לחברי הקיבוץ, המחזיקים 25% מהבעלות על מעדני מזרע, לרכוש ממנו את יתרת האחזקות (75%) במפעל. מוצרי המזון של מעדני מזרע נמכרים במעדניות לא כשרות ובעיקר ברשת טיב טעם. עד לפני מספר חודשים, נמכרו המוצרים גם ברשת המרכולים AM:PM, אולם לאחר רכישתה על ידי דודי ויסמן, בעל השליטה ברשת הרבוע הכחול, הוא פעל באופן מיידי להוצאת המוצרים מהמרכולים והפך את AM:PM לרשת כשרה.     

 

גאידמק חתם ביום שישי על עסקה בה רכש את השליטה (51%) ברשת השיווק טיב טעם מידי בעליה, קובי טרייביטש ועמית ברגר, תמורת 100 מיליון דולר. לאחר רכישת רשת טיב טעם, הודיע גאידמק, כי בכוונתו להפוך את טיב טעם וכן את מעדני מזרע לרשתות כשרות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק. הסדר עם העובדים
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים