שתף קטע נבחר

קציר: "אם הדברים נעשו - זה גורם לי בחילה"

הנשיא הרביעי, אפרים קציר, צפה במסיבת העיתונאים של המתלוננת א' והזדעזע ממה ששמע: "על נשיא לחשוב איך הוא תורם למדינת ישראל, ולא לחשוב שמדינת ישראל קמה בשביל אדון קצב"

ימים שחורים למוסד הנשיאות. פרשת הנשיא משה קצב, שהגיעה אתמול (ה') לשיאה עם החתימה על עסקת הטיעון ומסיבת העיתונאים של המתלוננת א', הכתימה את מוסד הנשיאות במעשים מיניים ופליליים אחרים, שנעשו בין כותלי משכן הנשיא. "על נשיא לחשוב איך הוא תורם למדינת ישראל", אמר ל-ynet נשיאה הרביעי של ישראל, אפרים קציר, "ולא לחשוב שמדינת ישראל קמה בשביל אדון קצב".

 

קציר, כמו רוב אזרחי מדינת ישראל, צפה גם הוא במסיבת העיתונאים של א', והזדעזע, "אם אכן נעשו מעשים כאלה בבית הנשיא הדבר גורם לי לבחילה. כל הפרשה גרמה לפגיעה קשה מאוד בבית הנשיא. על נשיא להתנהג בצניעות ובהגינות, וזאת לא עשה משה קצב".

 

הנשיא הרביעי הביע את זעמו על הכתם שדבק באיש שהיה אמור להיות אחד מסמליה של ישראל, ולייצגה בפני העולם: "משה קצב טעה מרה מאוד - הוא לא הבין שאחד הדברים הכי חשובים בתפקיד זה לשמור על הערכים והתדמית הנקייה של בית נשיאי ישראל".

 

קציר המשיך והסביר כי הוא אינו מסכים עם ההחלטה לסיים את הפרשה בעסקת טיעון, וכי הוא סבור שהדברים היו צריכים להגיע לדיון בבית המשפט. יתרה מזו, הנשיא לשעבר הדגיש כי הוא נוטה שלא להאמין לגרסתו של קצב: "הדבר הטוב ביותר היה שכל העניין יבוא לבית משפט. קשה לי לדעת אם להאמין ל-א' או לא, אבל הנשיא בכמה מקרים אמר פשוט דברים שאין להם טעם ושחר, ולכן אני לא כל כך מאמין לקצב".

  

בהתייחסו למוסד הנשיאות בעתיד, אמר קציר כי הוא מקווה ששמעון פרס יחזיר למקום את הכבוד והתדמית ההגונה שהיתה לו בתקופתו: "אני מקווה ששמעון פרס יתקן את התדמית של בית הנשיא. אני עבדתי איתו תקופה מסוימת ואני מעריך אותו. הוא מבין מה זה מוסד הנשיאות. הוא מבין שזה לא בשביל לעזור לעצמו, אלא שהמטרה היא לעזור למדינה".


פורסם לראשונה 28/06/2007 21:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קציר. המטרה היא לעזור למדינה
צילום: עמית שאבי
א'. "קצב הוא סוטה"
צילום: ניב קלדרון
קצב. "אמר דברים שאין להם טעם"
צילום: חיים צח
מומלצים