שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מובארק: אשרף מרוואן היה "פטריוט מצרי"

  האם היה אשרף מרוואן, שמת בשבוע שעבר בלונדון בנסיבות מסתוריות, סוכן מצרי שסייע לישראל במלחמה או דווקא סוכן כפול, שברגע האמת הטעה את המודיעין הישראלי? הנשיא מובארק רק מוסיף לתעלומה: "הוא היה פטריוט מצרי, שביצע משימות פטריוטיות, וזה לא הזמן לחשוף את מעשיו"

  נשיא מצרים, חוסני מובארק, הכחיש כי המיליארדר המצרי ד"ר אשרף מרוואן, שמת בלונדון בשבוע שעבר, היה מרגל - כך דיווחה היום (ב') סוכנות הידיעות המצרית הלאומית.

   

  מרוואן, חותנו של הנשיא גמאל עבד אל-נאצר, היה ידוע כמרגל המצרי שהזהיר את ישראל לפני מלחמת יום הכיפורים. בשבוע שעבר הוא מת כשנפל ממפרסת ביתו בלונדון. 

   

  לאחר מותו נפוץ גל של שמועות סביב נסיבות מותו. בין השאר נטען שישראל התנקשה בחייו משום שהיה סוכן כפול, שהטעה את ישראל בנוגע לשעת ההתקפה המצרית ערב המלחמה. נטען גם שהיה בדיכאון וחשש מחיסול, שהתאבד או שפשוט איבד את שיווי משקלו ונפל.

   

  יממה לאחר הלוויתו במצרים, שבר מובארק את שתיקתו בנושא הטעון. "הוא היה לאומן מצרי ולא היה מרגל של אף צד", אמר הנשיא. "הוא היה פטריוט ונאמן למדינתו, וביצע משימות פטריוטיות, אך עכשיו אינה העת לחשוף את מעשיו" אמר הנשיא - התבטאות שרק מוסיפה למסתורין האופף את האיש. כמו כן אישר מובארק דיווחים לפיהם העניק הנשיא המנוח סאדאת למרוואן עיטור כבוד מיוחד במהלך המלחמה.

   

  מאז שנות ה-90 טוענים גורמי מודיעין ישראלים כי מרוואן היה למעשה סוכן כפול, שמסר אמנם מידע חיוני לישראל על המערך המצרי, אולם ברגע האמת העביר דיווח לפיו המצרים יתקפו בערב - בעוד שהתקיפה החלה בבוקר.

   

  דבריו של מובארק אודות מרוואן, והאישור אודות עיטור הכבוד שהוענק לו, מחזקים לכאורה את הטענה אודות היותו של מרוואן סוכן כפול שסייע למצרים במלחמה.

   

  בכל מקרה, מובארק הוסיף ואמר לעיתונאים כי בקרוב תיפתח חקירה רשמית סביב ההאשמות לפיהן מרוואן ריגל עבור ישראל, וכן ייבדקו היטב נסיבות מותו המסתורי.

   

  בהלוויתו של מרוואן אתמול בקהיר השתתפו מאוד מכובדים, לרבות בנו של מובארק, גמאל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פטריוט. מרוואן
  צילום: איי אף פי
  זה לא הזמן לחשוף. מובארק
  צילום: איי אף פי
  מומלצים