שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משה קצב: אעמוד בסיכומי עסקת הטיעון
  הנשיא לשעבר עונה לראשונה לביקורת הציבורית שנמתחה על עסקת הטיעון שנחתמה עימו: "90 אחוז מההאשמות הושלכו לפח". קצב שב ותקף את מה שכינה "מסע הסתה" נגדו. על ההפגנה נגד עסקת הטיעון: "המפגינים רוצים לקבוע את העונש. זה לא תופס בחברות דמוקרטיות, אלא סימפטום של משטרים אפלים". עו"ד בראשי: "קצב לא לוקח אחריות על מעשיו, כפי שנדרש בעסקת הטיעון"

  משה קצב משיב אש. הנשיא לשעבר מבטיח הערב (ג') שיעמוד מאחורי הסיכומים שהושגו בעסקת הטיעון עם הפרקליטות. "מה שיש לי לומר אני אומר ודאי בבית המשפט", אמר בראיון לערוץ 2.

   

  לטענת קצב, עסקת הטיעון מוחקת מרבית מההאשמות שהועלו נגדו: "90 אחוז מההאשמות הושלכו לפח. זה לא מעניין איש, זה לכשלעצמו יכול להעיד על גודל מסע ההסתה, הקלות הבלתי נסבלת הזו שיכולים להעליל עלילות כזב ולגרום להתרסקות של אדם, של משפחה".

   

  קצב טען כי חומר הראיות המלא סיפק לו תשובות וכלים כדי להתמודד ולהדוף את ההתקפות עליו. "המפגינים בכיכר רוצים לקבוע מה העונש שצריך להטיל על אדם. זה לא תופס בחברות דמוקרטיות. זה סימפטום של אנשים שהם לא במדינה מודרנית, אלא במשטרים אפלים", אמר.

   

  הנשיא לשעבר בחר להעניק את תגובתו המפורטת הראשונה דווקא לערוץ 2, שעמד במרכז התקפתו הבוטה על התקשורת, כאשר נודע על האפשרות להגיש נגדו כתב אישום, בתחילת השנה.

   

  עו"ד כנרת בראשי, פרקליטתה של המתלוננת א' שעבדה בבית הנשיא, אמרה לאחר פרסום הדברים כי "הראיון הוכיח עובדה אחת שצריכה להילקח בחשבון, שקצב לא לוקח אחריות על המעשים שלו כפי שדורש זאת היועץ המשפטי לממשלה".

   

  לדברי בראשי, דבריו של קצב אינם כנים ואינם מתאימים לעסקת הטיעון. "לא מדובר בבחורה אחת או שתי בחורות, אלא בעשרות שפחדו לצאת נגדו. אנחנו עדים לדפוס ההתנהגות החוזר, הנבזי והעברייני של משה קצב רק למקרא העדויות של כל הנשים שמספרות את אותו הדבר", אמרה.

   

  יצוין כי מקורבים לקצב פתחו בימים האחרונים בקמפיין של ממש, שנועד להכפשת המתלוננות נגדו. למרות כוונתו של הנשיא לשעבר להודות בביצוע עבירות מין חמורות במסגרת עסקת טיעון, מסתבר כי כלפי חוץ מנסים הוא ואנשיו לשפר את מעמדו הציבורי באמצעות קמפיין מאורגן וכוחני באמצעי התקשורת. בימים האחרונים הוצעו לכל כלי התקשורת שוב ושוב מסמכים ובהם עדויות לכאורה אודות אופיין "המופקר" של המתלוננות נגד קצב, ובעיקר שתי המתלוננות המכונות א' מבית הנשיא וא' ממשרד התיירות. 

   

  מנגד, דיברה הערב אמה של המתלוננת א' בראיון לחדשות ערוץ 10 וטענה שביתה אוימה בידי גורמים המקורבים לנשיא לשעבר, בעת החקירה. "בוקר אחד כשרק החלה הפרשה דפק אדם בחזות חרדית בדלת ואמר לי: 'אם הבת שלך תשתוק גם הנשיא ישתוק' אמרתי לו הבת שלי לא תשתוק על מה שעשו לה", סיפרה.

   

  אימה של א' סיפרה עוד כי בתקופה שביתה עבדה עם קצב הוא "היה מתקשר לכאן באמצע הלילה ומבקש לדבר עם הבת שלי, הייתי שומעת אותה צועקת עליו בטלפון: 'עזוב אותי, אתה נשוי, אתה נשוי'.

   

  ובעוד "מלחמת הגירסאות" נמשכת - מדווחים באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית על עלייה דרמטית במספר הפונים לקו החירום 1202. טלי קנייבסקי, רכזת סיוע בסניף תל-אביב, סיפרה כי מאז יום חמישי התקבלו בכל יום פי שלושה פניות מכרגיל. רוב הפונים התלוננו על חוסר אמון במערכת החוק והביעו חשש מהאופן בה יתייחסו לתלונה שלהם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים