שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חברת החדשות: "מדובר בקנאה מקצועית"

  הראיון הבלעדי עם קצב בערוץ 2, שקיבל 18.7 אחוזי צפייה, הפך לנאום וספג ביקורות צורבות. ומה יש לחברת החדשות לומר להגנתה?

  חמישה חודשים עברו מאז התפרץ הנשיא המתפטר משה קצב בשידור חי על מגיש מהדורת החדשות של ערוץ 2, גדי סוקניק, בעיצומה של מסיבת עיתונאים. והנה, אמש, העניק הנשיא ראיון בלעדי לאותו ערוץ. בדבריו אז (ב-25 בינואר) הטיח קצב האשמות חמורות בערוץ, לפיהן במשך 6 חודשים "שפך את דמו". קצב אף הכריז אז ש"מוחמד דחלאן עדיף יותר בעיני ערוץ 2 מאשר נשיא מדינת ישראל". אתמול התברר שהנשיא חשוב לערוץ 2 עד מאוד.

   

  ארז רותם ערך ראיון בלעדי וחגיגי עם הנשיא בעמידה, כשגילה אשתו לצדו. הראיון הבלעדי שודר בתום המהדורה המרכזית וזכה ל-18.7 אחוזי צפייה. במסגרתו הכריז קצב שבאה לקצה "שנה שלמה של הסתה ושל רדיפות" והוסיף ש"90% מההאשמות הושלכו לפח". ירון טן ברינק, מבקר הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות", הגדיר את הראיון כ"בושה בלעדית" ו"כפשיטת רגל עיתונאית מוחלטת". לדבריו, "המונולוג המיתמם והקורבני שלו רק סייע להדגים כמה ההישג של 'חדשות 2' הוא בעצם כישלון מחפיר: קצב האשים וסילף עובדות...אף אחד מחברת החדשות לא ניסה לעצור אותו".

   

  ביקורות נוספות שפורסמו בעיתונים הבוקר הוקיעו את קורבן החינם של ערוץ 2 לאלוהי הסקופ, וביקרו את רותם על שאיפשר לנשיא להשתמש בשידור כפודיום לנאום תוכחה, מונולוג מתמשך, שנקטע מפעם לפעם בשאלות עדינות ומהוססות. רותם העדיף לשאול את קצב שוב ושוב לשלום משפחתו ולא למשל על ההתפרצות העכורה שלו כנגד הערוץ או על אותם 10 אחוזים מהאשמות (להגדרתו), בהם כן הודה.

   

  ומה יש לחברת החדשות לומר להגנתה?  בכירים בחברה מוסרים בתגובה: "חדשות ערוץ 2 עושה את עבודתה העיתונאית. אנו קשובים לביקורת עניינית, אולם להערכתנו מדובר בקנאה מקצועית. כזכור מכל כלי התקשורת בחר משה קצב להשתלח בחדשות ערוץ 2 על שבמשך כשנה רדפו אותו. כזכור, מערכת חדשות ערוץ 2 הביאה לגילוי פרשת הנשיא קצב והובילה את הפרשה מיומה הראשון על כל גילוייה המביכים ומעולם לא הייתה הטיה לצד כלשהו. רק בשבוע שעבר קיימה התוכנית 'פגוש את העיתונות' ראיון נוקב עם היועץ מהמשפטי לממשלה. אין כלי תקשורת בארץ שאם הייתה לו ההזדמנות להיכנס לביתו של משה קצב לא היה עושה זאת".

   

  ב"חדשות 10" ניסו לתת מלחמה שערה ונכשלו גם הם עניינית ורייטינגית (מקום חמישי, 8.9%) בראיון חיוור עם אמה של א', מנהלת לשכת הנשיא.

   

  ולמרות הרעש, כנראה שראיון בלעדי עם הנשיא לשעבר משה קצב אינו "הדבר הגדול הבא". תוכנית הבידור רבת הכשרונות מתחזקת מ- 19.5 אחוזים ל- 22.4 ועוקפת את הראיון הבלעדי שהביא את מהדורת החדשות של ערוץ 2 רק למקום השני עם 18.7 אחוזים. סוג של נחמה.


  רייטינג יומי בכלל האוכלוסיה 3.7

  יומי
  דירוג שם התוכנית אחוזי צפייה גוף משדר
  1 הדבר הגדול הבא

  22.4 

  רשת
  2 חדשות 2 18.7 חברת החדשות
  3 השורה התחתונה 13.5 רשת
  4 שומר מסך עם אמנון לוי 9.2 ערוץ 10
  5 חדשות 10 8.9 ערוץ 10
  6 שש עם עודד בן עמי 8.8 חברת החדשות
  7 החיים זה לא הכל ש.ח 8.6 רשת
  8 לונדון את קירשנבאום 7.9 ערוץ 10
  9 דברים טובים בשבע 7.8 רשת
  10 היום שהיה 7.3 ערוץ 10

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קצב וגילה. מה שלום המשפחה?
  צילום: איי פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים