שתף קטע נבחר

ירידה קלה בשיעור נשאי האיידס בקרב ההומואים

69 מבין 337 חולי האיידס שדווחו ב-2006 הגיעו מקרב קהילת ההומואים, דניאל שם-טוב ממשרד הבריאות: "ישנה ירידה אבל זה לא מספיק, צריך להמשיך במאמצים". מייק המל, יו"ר אגודת ההומואים, הלסביות, הבי סקסואליים והטראנס ג'נדרס בישראל: "רק אנחנו כקהילה אחת גדולה יכולים לקחת אחריות"

תחת הכותרת "מתגייסים בתנופה – ממשיכים במניעה"' התקיים היום (ה') כנס משותף למשרד הבריאות ולאגודת ההומואים, הלסביות והבי סקסואלים, שמטרתו להגביר את המודעות למניעת מחלת האיידס.

 

לפי נתונים שנחשפו בכנס, חלה ב-2006 ירידה קלה, ושיעור הנשאים בקרב קהילות ההומואים היה 69, מתוך סך 337 המקרים שדווחו למשרד הבריאות. בשנים האחרונות נצפתה עלייה הדרגתית במספר נשאי HIV וחולי איידס בקרב אוכלוסיות המקיימות יחסי מין עם בני מינם. השיא היה בשנת 2005, אז נרשמו 89 מקרים של הדבקות בנגיף המחלה בקרב הומוסקסואלים, וזאת מתוך 352 מקרים שדווחו למשרד הבריאות.

 

ד"ר דניאל שם-טוב, ראש המחלקה לשחפת ואיידס במשרד הבריאות הציג נתונים מהם עולה שב-2005 היו הנשאים ההומסקסואלים 27 אחוז מכלל הנשאים ואילו ב-2006 הם היוו רבע מהמקרים החדשים. ד"ר שם טוב ציין כי "קהילת הגייז היא אוכלוסייה בסיכון יתר שדורשת יותר מאמצים ויותר משאבים".

 

לגבי הנתונים המעידים על ירידה ציין כי "אכן יש ירידה במספרים אבסולוטיים, אבל זה לא מספיק. אנחנו שמחים שיש ירידה אבל צריך להמשיך במאמצים כדי להוריד עוד יותר את מספר הנדבקים. מוקדם מדי בשביל להגיד שיש פה מגמות".

 

הוא הוסיף כי בשבועות הקרובים יכין משרד הבריאות, בשיתוף עם הוועד למלחמה באיידס וראשי הקהילה ההומולסבית קמפיין נוסף ייחודי לאוכלוסיה זו.

 

מייק המל, יו"ר אגודת ההומואים, הלסביות, הבי סקסואליים והטראנס ג'נדרס בישראל, פנה לאנשי קהילתו ואמר: "אסור לקהילה לטמון את ראשה בחול. הבעיה היא גם שלנו ורק אנחנו כקהילה אחת גדולה יכולים לקחת אחריות .בשנתיים האחרונות קיימנו שותפות אמיצה עם משרד הבריאות לקמפיינים שפונים ישירות לקהילה וצריך להמשיך באותה תוכנית. רק ביחד נוכל לפתור את הבעיה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
סמל המאבק באיידס. להמשיך
צילום: סי די בנק
מייק המל
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים