שתף קטע נבחר

אביעד הכהן: קשר השתיקה מוביל לעבירות מין

דיקן מכללת "שערי משפט" לא חוזר בו מדבריו שפורסמו אמש ב-ynet, על-פיהם 95% מעבירות המין בירושלים בוצעו על ידי דתיים וחרדים. היום הוא מפרט את הסיבות: "איסורים שגורמים ליצרים להתפרץ, היעדר חינוך מיני וקשר השתיקה"

עורך הדין, ד"ר אביעד הכהן, דיקן מכללת "שערי משפט", חוזר הבוקר (יום ג') על דבריו שפורסמו אמש ב-ynet, על פיהם 95% מעבירות המין בירושלים - בוצעו על ידי דתיים וחרדים. לדבריו, הנתונים הגיעו אליו מגורמים בפרקליטות מחוז ירושלים.

 

לדעתו של עו"ד הכהן, ההסבר לכך נחלק לשניים: "האיסורים הדתיים שאינם מאפשרים קשר בין המינים בצורה בצורה מותרת, מביאים לכך שיצרים שונים מתפרצים בערוצים לא כשרים. העובדה כי אין בציבור הדתי חינוך ומודעות לנושא מביאה אנשים להרשות לעצמם לעשות דברים אסורים".

 

בנוסף, על פי הכהן, "קשר השתיקה שקיים בציבור הדתי והחרדי, מביא לכך שאנשים אינם מקבלים חינוך שיכוונם לאפיקים רצויים. חמור מכך, גם כאשר נעשות עברות, לא רק שהדברים אינם יוצאים החוצה וממילא החברה אינה מוקיעה אותם, במקרים רבים התגובה סלחנית למדי". עו"ד אביעד הכהן המשמש גם דיקן מכללת שערי משפט, מציע לראשי הציבור הדתי לשבור את קשר השתיקה ולהתעמת עם התופעה.

 

כזכור, אתמול השתתף עו"ד הכהן בכנס קולך במסגרת מושב שעסק בעבודת "הפורום המשותף לרבנים ולארגוני נשים למניעת הטרדות מיניות". הכהן סבור שהוא משמש רק כ"כדור אקמול להשקטת המצפון", ואינו מצליח לטפל בתופעה.

  

המשפטן הדתי הדגיש כי הוא מברך על הקמת הפורום - צעד נכון אותו הוא מגדיר "כתם לבן על מצחה של תורת ישראל", אך טוען כי השמחה הייתה מוקדמת. לדבריו, כשביקש לדעת כמה נשים התלוננו מאז הוא הוקם הבין שהתקבלו רק 5-10 תלונות במשך 4 שנים. "או שלא הצלחנו לטפל בתופעה, או שהציבור הדתי כולו זך וטהור ונקי - אבל את התמימות בנושא הזה כבר איבדנו מזמן".  

 

ד"ר הכהן טוען כי למרות שרבנים חשובים היו שותפים בניסוחו – הקוד האתי למניעת הטרדות מיניות לא נתלה על לוחות המודעות במוסדות החינוך הדתיים, אפילו לא באלה שבראשם עומדים אותם רבנים, "ולא בגלל חוסר מקום". הוא טען כי הפורום משמש להשקטה וכיבוס של מצפון הציבור הדתי לאומי והוסיף: "המצב לא ישתנה עד שהקוד האתי יופיע גם במצע המפד"ל". 

 

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה לנתונים שצוטטו על ידי ד"ר הכהן: "בכתבה מצוטטים דברים מפי גורם בפרקליטות, כביכול, שיש בהם סטטיסטיקה בעבירות מין. ברצוננו להבהיר כי אין ברשותנו סטטיסטיקה שכזאת ומדובר ככל הנראה בשיבוש של דברים שנאמרו בשיחה פרטית". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד אביעד הכהן
צילום: ויז'ואל/פוטוס
עבירות מין. אין חסינות
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים