שתף קטע נבחר

נתניהו: "ברק חובב, פזיז והרפתקן"

בכנס של הליכוד לציון שנה למלחמת לבנון השנייה תקפו הדוברים את אהוד אולמרט ואת אהוד ברק. נתניהו: "ברק הביא את חיזבאללה לגדר". לבנת: "אולמרט לא הגיע לטקס הזיכרון לחללי המלחמה כי הוא שפן". גדעון סער: "שני האהודים צריכים ללכת"

אחרי שבחרו תאריך לפריימריז, התפנו הערב (יום ג') בליכוד לתקוף את ממשלתו של אהוד אולמרט. בכנס של הליכוד שנערך בתל-אביב במלאת שנה למלחמת לבנון השנייה, אמר יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, כי שר הביטחון החדש, אהוד ברק, הוא "חובב, פזיז והרפתקן". לדבריו, "ממשלת ברק הביאה את נסראללה לגדר. הנסיגה מלבנון היתה בריחה חסרת אחריות".  

 

הדוברים כולם ניצלו את האירוע למתקפה חזיתית נגד אהוד ברק וזה לא היה מקרי. בכירים בליכוד אמרו ל-ynet כי ''חבל לבזבז זמן על אולמרט וקדימה". גם הם מבינים שהעימות הפוליטי המשמעותי יהיה בין הליכוד לעבודה.

 

ח"כ לימור לבנת אמרה שראש הממשלה, אהוד אולמרט, לא הגיע לטקס הזיכרון לחללי מלחמת לבנון השנייה "כי הוא פחד. הוא שפן. הוא לא תיפקד במלחמה ונטש את האזרחים. יש פה ממשלה מופקרת ומשותקת''. גם היא תקפה את שר הביטחון החדש: ''מי זה ברק? הוא היה ראש הממשלה שהוציא אותנו בבריחה מלבנון. הוא לימד את חיזבאללה והם השתמשו נגדנו בנשק שהשארנו שם בבריחה''.

 

גם ח"כ גדעון סער תקף בחריפות את שר הביטחון: "הוא פגע בהרתעה של ישראל כשהוביל לבריחה מלבנון ולא הגיב על חטיפת שלושת החיילים. הוא יצר את התשתית לחטיפות. הוא שיעבד האינטרסים של המדינה עבור מערכת הבחירות שלו. האהודים צריכים ללכת הביתה".

 

הליכודניקים קיבלו חיזוק ותוספת כוח מהאלוף במיל' עוזי דיין, שבחר לגנות בכינוס את התנהלותו של ראש הממשלה. "בכל יום שעובר - אולמרט מסוכן לישראל. שנה שלמה אין מנהיגות ראויה בישראל. על פשעי הממשלה אי אפשר לעבור לסדר היום".

 

כאמור, מוקדם יותר התכנס מרכז הליכוד והכריע שהבחירות לראשות המפלגה יתקיימו ב-14 באוגוסט. נכון לעכשיו נתניהו יתמודד בפריימריז נגד משה פייגלין, לאחר שסילבן שלום פרש מהמירוץ. נתניהו אמר לחברי המפלגה כי "אנו זוכרים את המלחמה הזו באופן כואב. זה שנה למחדל, שנה לדשדוש. אנו מאמינים שאפשר לצאת מהדשדוש. אנו מאמינים שאפשר להוציא את המדינה מהבוץ. אפשר ללכת בדרך אחרת. אנו מאמינים והוכחנו את זה. זו לא אמירה מהשפה אל החוץ. רק לפני שנים אחדות הוכחנו זאת בשיקום הכלכלה שהיתה על הפנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוקף את ברק. נתניהו
צילום: ירון ברנר
לבנת. אולמרט שפן
צילום: דודי ועקנין
מומלצים