שתף קטע נבחר

עובד יחזקאל ימונה למזכיר הממשלה החדש

ראש הממשלה אהוד אולמרט החליט למנות את מקורבו לתפקיד הבכיר, לאחר עזיבתו של ישראל מימון. יחזקאל נחשב לאיש ה"כוורת" הצמודה לאולמרט, יחד עם רענן דינור ושולה זקן

עובד יחזקאל, מקורבו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, יהיה מזכיר הממשלה הבא. כך החליט היום (ד') ראש הממשלה. יחזקאל יחליף בתפקיד זה את עו"ד ישראל מימון, שסיים את שירותו לפני כשבועיים.

  

מזה שבועות אחדים מנהל ראש הממשלה שיחות עם יחזקאל, ששימש עד כה כמשנה לראש הסגל בלשכת ראש הממשלה. החשש של שניהם היה ששמו של יחזקאל, ששורבב לפרשיות מן העבר, יעיב על המינוי. אולם, אולמרט אשר הבטיח ליחזקאל את התפקיד עוד לפני הבחירות האחרונות - החליט לבסוף למנותו לתפקיד המזכיר למרות הכל.

 

יחזקאל יחל מיד בתפקידו, לאחר שבשבועיים האחרונים מילא את התפקיד אהרון לישנסקי, פקיד ותיק בלשכת ראש הממשלה, אשר שימש כמזכיר הממשלה כבר פעמיים בעבר.

 

מזכיר הממשלה החדש הוא בן 42 ותושב רמלה. הוא נחשב לנאמן ומקורב ביותר לאהוד אולמרט. יחזקאל נחשב לאיש ה"כוורת" הצמודה של ראש הממשלה, יחד עם שולה זקן, ששימשה ראש לשכתו של ראש הממשלה עד שנעצרה ונחקרה בחשד לפלילים בפרשת רשות המיסים. היא ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, מלווים את אולמרט מאז שכיהן כראש עיריית ירושלים בשנות ה-90. יחזקאל נחשב ל"מוציא ומביא" אצל ראש הממשלה אולמרט ומבצע בעבורו את המשימות הסבוכות ביותר.

  

לאחרונה פעל יחזקאל לבחירתו של שמעון פרס לכהונת הנשיא ויחד עם ישראל מימון טיפל בהיבטים הפוליטיים מול חברי הכנסת שיצביעו עבור פרס לנשיאות.

 

יחזקאל נחשב לעובד חרוץ מסור. בלשכת אולמרט מספרים שהוא מגיע ראשון ללשכה ויוצא אחרון. הוא נחשב נאמן מאוד לאהוד אולמרט. במסגרת אחריותו כמזכיר ראש הממשלה, הטיפול בתכנים של ישיבות הממשלה, ישיבות הקבינט לביטחון לאומי, ישיבות ועדות השרים והקשר הישיר מול ראשי סיעות הקואליציה ושריהם. 

 

יחזקאל נשוי לעידית ואב לארבעה: אריאל בן 15, אסף בן 13, תמיר בן 11 ורועי בן שלוש וחצי. בשירות המילואים הוא משמש כסגן-אלוף ביחידת האיסוף של אמ"ן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים