שתף קטע נבחר

אולמרט מרגיע: "לא רוצה להילחם בבג"ץ"

בהמשך להאשמות ההדדיות בינו לבין מקורביה של השופטת בייניש, כפי שפורסמו ב-ynet, מבהיר ראש הממשלה: "בית-המשפט הוא סמכות שאני מכבד". ועם זאת, הוא שב ומבהיר: "הממשלה ורק הממשלה, על פי אחריותה שלה, תקבל החלטות בנושא מיגון העורף"

אחרי סוף-שבוע גדוש במתקפות הדדיות, מנסה ראש הממשלה ליישר את ההדורים בין הרשות המבצעת לזו השופטת, או באופן ממוקד יותר - בינו לבין נשיאת בית-המשפט העליון, השופטת דורית ביייניש.

 

"בית-המשפט הוא סמכות שאני מכבד, ואיני רוצה להילחם בבג"ץ", אמר הבוקר (יום א') אהוד אולמרט בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

 

ועם זאת, שב אולמרט והבהיר - בהתייחסו לסוגיית המיגון, אשר

 פתחה את המהומה כולה: "הממשלה ורק הממשלה היא זו שצריכה לקבל החלטות בנושא מיגון העורף. היא תקבע את יעדי המיגון ואת הקצאת הגזרות, ותנהג על פי אחריותה שלה". הוא סיכם: "צריך לראות מה משרד הביטחון ופיקוד העורף ממליצים - ולעשות זאת תוך כיבוד ההחלטה של בג"ץ".

 

הסאגה הנוכחית החלה במהלך ביקור שקיים ראש הממשלה בעמק יזעראל, אליו

 התלווה כתב ynet. "לא בית-המשפט יחליט איפה וכמה נמגן", הוא אמר לחברי הקיבוצים עמם נפגש. את ההתערבות של בג"ץ בסוגיית הבתים בשדרות כינה "מהלך בלתי נסבל" ו"לא יעלה על הדעת", והבהיר: "מדובר בהחלטה של הממשלה, ואם הממשלה טועה - שיחליפו אותה".   

 

השופטת בייניש, שקראה את הדברים, רתחה מזעם - ועד מהרה חרג הנושא הרבה מעבר לסוגיית המיגון. "אולמרט מהלך אימים על בג"ץ, הוא מנסה להרוס את המערכת שאמורה להכריעה בענייניו", אמרו ל-ynet מקורביה של נשיאת בית-המשפט העליון. הבוקר, כאמור, כבר ניסה ראש הממשלה ליישב את ההדורים.    

 

בישיבת הממשלה הבוקר הציג מנכ"ל משרד רה"מ, רענן דינור, היבטים שונים הקשורים לטיפול בעורף. השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, קרא לקבוע אסטרטגיה, במסגרתה לא ייהפך העורף לחזית: "יש להפנות את הכסף לפיתוח מערכות נגד ירי", אמר, "היעד של הממשלה צריך להיות לא להתמגן לנצח". לעמדתו הצטרף ראש הממשלה אולמרט והמשנה לרה"מ, חיים רמון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכבד: אולמרט בישיבת הממשלה
צילום: רויטרס
לא נשארה חייבת: בייניש
צילום: חיים צח
מומלצים