שתף קטע נבחר
צילום: ויז'ואל/פוטוס

אפרודיזיאק: מילון הפיתוי השלם

מאז אדם וחווה נחשבו מזונות מסוימים כמעוררי תאווה. הם כונו "אפרודיזיאק" על שמה של האלה היוונית אפרודיטה. לרגל ט"ו באב מגישה מיכל קריסטל את רשימת המפתים שכדאי לכם לשמור במקרר הקרוב אליכם

סקס ואוכל קשורים זה בזה קשר הדוק עוד מסיפור הפיתוי של אדם, חווה והתפוח המושמץ. משחר ההיסטוריה האנושית חיפש האדם בטבע שסביבו עזרים שיעוררו את החשק המיני. מזונות וצמחים שנחשבו כמעוררי תאווה כונו "אפרודיזיאק", על שמה של אלת היופי והאהבה היוונית אפרודיטה. יש חוקרים הטוענים כי החיפוש אחר האפרודיזיאק לא נבע רק מסיבות רומנטיות, אלא גם בעקבות מחסור במזון ותופעות של תת תזונה שגרמו לירידה בפוריות ואיימו על המשך קיום המין האנושי.

 

יש לציין כי עד היום מתעקשים רוב המדענים כי לא הוכח קשר ישיר בין מזונות מסויימים לבין הגברתו של החשק המיני אצל גברים או אצל נשים. אבל קצת אמונה עוד לא הרגה אף אחד, ולכן אנחנו ממליצים לקוראינו לסור למכולת הקרובה לביתכם, לקנות חופן בזיליקום, אויסטרים, עגבניות וקפה ולרקוח לכם שיקויי אהבה מפנקים. כן, גם אם המין האנושי כבר לא תלוי בכך. הנה רשימת קניות מומלצת לחיי מין מגוונים. תאכלו ותהנו.


 

אבוקדו

האצטקים האמינו בכוחו של האבוקדו להגברת האון הגברי ואף השתמשו באותה מילה לפרי ולאשכים וכך עץ האבוקדו נקרא "עץ האשכים התלויים". באבוקדו יש כמות גדולה של ויטמין אי שמגביר את זרימת הדם לאיברי המין ומחזק את האון הגברי.


עץ האשכים התלויים. אבוקדו (צילום: אורן יהודה)

 

אגוזים

דוברי אנגלית בחרו במילה אחת לתיאור אגוזים ואשכים (Nuts), הסינים היו מגישים אגוזי מוסקט לנשותיהם כדי לעורר את תאוותן והרומאים השתמשו בצנוברים לעורר את האונות של שני המינים. אגוזי מלך, צנוברים, גרעיני דלעת וחמניות מלאים באבץ המצוי בבלוטת הערמונית ובנוזל הזרע.


באנגלית זה נשמע יותר סקסי. אגוזים (צילום: אסף רונן)

 

אויסטר

אפרודיטה נולדה מקצף הגלים ונוס, מקבילתה הרומית צוירה על ידי בוטיצ'לי כדמות היוצאת מתוך צדפה בין שברי הגלים. צדפה טרייה עם מיץ לימון סחוט נחשבת למעדן מעורר תאווה מקדמת דנא. קזנובה, המאהב האיטלקי הנודע, סיפר ביומניו כי נהג לאכול חמישים צדפות טריות לפני שהתפנה לכיבושיו וגם לואי ה-16 בלע כ-3 תריסרים לפני המפגשים עם מאהבותיו ואף אסר על תושבי צרפת האומללים לצרוך את אותן צדפות כל שנה למשך שישה חודשים ארוכים מחשש שגרגרנותם תגזול ממנו את אונו. לאחרונה, קבוצת חוקרים אמריקאים ואיטלקים גילו כי צדפות מיצרות גם חומצת אמינו ייחודית שאכן מגבירה את החשק המיני ולכן מומלץ לצרוך אותן בעונת ההזדווגות שלהן, באביב. הצדפה גם מלאה ביוד, אבץ וברזל המעוררים את ייצור ההורמון הגברי. שליקת צדפה חלקלקה וקרירה, מדיפה ניחוחות מוכרים של ים ומעלה בעיני רבים את איבר המין הנשי. 


חלקלקות מרגשת. אויסטרים (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

 

אלכוהול

לפני שמתנפלים על ארון היינות יש לזכור - אלכוהול אמנם ידוע כמסיר עכבות ומשחרר אווירה, אבל כמות גדולה מדי עלולה לפגוע בתפקוד המיני בקרב הגברים. לכן מומלץ לשתות בכמות מדודה ולהישמע לגופכם, אחרת תאלצו להיכנע לשינה מוקדם מהצפוי כשחצי תאוותכם בידכם. טיפ קטן - בקבוק שמפניה הנלגם בשניים בדרך כלל עושה את העבודה.

 

אננס

שייך לקטגוריית הפירות האקזוטיים. כשבני אירופה יצאו לגלות עולמות מעבר לים הם מצאו אנשים משוחררים מינית וקישרו את התופעה עם הפירות המשונים בצורתם וטעמם. האננס נחשב עד היום למעורר תשוקה בגלל ריחו העז וטעמו המתקתק.

 

אספרגוס

הרבה בזכות צורתו הפאלית הזקופה והארוכה, נחשב האספרגוס למעורר מיני בתרבויות רבות. האספרגוס עשיר גם בחומצה פולית המשפיעה על יצירת תאי זרע חדשים. בצרפת של המאה ה-19 להנשא בעונת האספרגוס נחשב למזל טוב והיו מאכילים את החתן והכלה בכמות נכבדה של הירק הירוק כדי להגביר בהם את תחושת הגירוי.


ארוך וזקוף. אספרגוס לבן (צילום: ליאור אברהם)

 

ארטישוק

מה נאמר? פרי שמפשיטים מהעלים ומוצצים את הקצה אין צורך להכביר במילים.

 

 

בננה

מכילה כמות נכבדה של ויטמין בי ופוטסיום הנדרשים לייצור ההורמונים הזכריים והנקביים. הבננה גם מעוררת קונוטציות מיניות בזכות צורתה הפאלית - צריך רק לקלף לאט לאט וליהנות.


להפשיט וליהנות. בננה (צילום: ויז'ואל/פוטוס) 

 

בזיליקום

וחבריו עלי הכוסברה, החרדל והרוקט נחשבים כמאיצי בלוטות המין ומעוררי חשק בקרב שני המינים.


 ג'ינג'ר

מקדמת דנא ממליצים ההודים על שתיית מיץ ג'ינג'ר כתרופה נגד אימפוטנציה. התבלין ממריץ את זרימת הדם, מסייע להגברת האון ויוצר תחושת חמימות בגוף. באירופה, בתולות צעירות אפו לחם ג'ינג'ר משום שהאמינו שיקרב אליהן את החתן המבוקש. לא מאמינים? ספרתם כמה הודים יש?

 

ג'ינסנג

"שורש אדם" נקרא כך משום צורתו המשונה המזכירה גוף אנושי ולכן ידוע בסין כמעורר מינית ותורם לפוריות. זנים שונים של שורש הג'נסנג יכולים להגביר את ייצור תאי הזרע, להעלות את רמות הטסטוסטרון ותרום לחשק המיני. למפקפקים נא לספור את כמות הסינים בעולם.

 

גלידה

בגלל המתיקות המאיצה את הדם, בגלל הגמישות הנוזלית ובגלל שחג האהבה שלנו חל בקיץ הלוהט. פשוט למרוח וללקק.


מאיצה את הדם. גלידה (צילום: מאוריסיו רוסאלס)

 

גת

סם מרגיע ומעורר באחת. לעיסת גת אמורה לעשות פלאים לכוח הגברא ולהעניק תחושת אופוריה נעימה. ומה החדשות העוד יותר טובות? הוא עדיין חוקי.


 

דבש

ממש כמו הגלידה, נמרח ומתקתק. הדבש ידוע בסגולותיו כאפרודיזיאק וכמרפא טבעי לאי אונות בתרבויות רבות בעולם. המצרים הקדמונים השתמשו בו לרקיחת תרופות שונות לאימפוטנציה ועד היום הינו מרכיב חשוב בשיקויי אהבה ופיתוי.

 

דגים

המומחים טוענים שדגים פותחים את כלי הדם ומועילים לחיי המין. נחשבים לאפרודיזיאק לרבים בעיקר בגלל ריח הים המזכיר את איבר המין הנשי בעת גירוי.  


ריח שמעורר זכרונות. דגים (צילום: ירון ברנר)

  

דובדבנים

פרי שובב וחמקמק שניתן להשיג רק לזמן קצר בשנה. צבעו העז ומרקמו הרך מגרים את החושים וגורים לעיקצוצים נעימים בלשון. הצרפתים, אנשים שמבינים דבר או שניים ברומנטיקה, מכנים את אהובותיהם "דובדבן שלי". גם האמריקאים תפסו את הקטע והם משתמשים במילה "צ'רי" לתיאור בתוליה של נערה צעירה.


חמוקיים וחמקמקים. דובדבנים (צילום: דניאלה דור)

 

חריף

אפשר להתחיל עם סחוג - יש לקחת מלוא החופן בכפית, לעצום עיניים, לתת לטעם לשרוף את הקיבה ולדלג לעבר המיטה. גם שום, חרדל, וואסאבי, פלפל חריף וכל וריאציה חריפה העולה על רוחכם תעודד את בלוטות המין ותגביר את התשוקה.  


תשוקה בוערת. פלפלים חריפים (צילום: אסף רונן)

 


טעמי ילדוּת

מחקר בריטי גילה שגברים חשים גירוי מיני חזק כאשר מציגים לפניהם ריחות המזכירים להם חוויות ילדות נעימות. בין הריחות שנמצאו מעוררים במיוחד היו פאי דלעת, צלי בקר ו.. פיש אנד צ'יפס. בגרסה הישראלית היינו ממליצים לנסות קרמבו, שניצל וסוכריית תרנגול אדומה על מקל.


ליקריש

הליקריש, או השוש אם מתעקשים הוא אפרודיזיאק ים תיכוני בזכות ריחו העז של האניס. מחקר אמריקאי גילה שליקריש בשילוב עם סופגניות (!) מעורר את החושים המיניים בעיקר בקרב הנשים. אפשר ללעוס ישירות את השורש המתוק, למצוץ אותו בצורת סוכרייה או פשוט להוריד שוט של ערק ואתן תרגשנה מלאות חדווה וחושניות.  

 


מלפפון

תפקידו של המלפפון בעינוג האישה הונצח באחת מנכסי צאן הברזל של התרבות העברית - השיר "שמח" שביצעו חברי להקת "פינג פונג" באחד הארוויזיונים, אבל עוד לפניהם היה המלפפון מוכר כאפרודיזיאק, בעיקר בזכות ריחו, הנתפס באפיהן של נשים רבות כסקסי.

 

מנגו

המנגו, על פי האמונה האפריקאית, הוא גלגולם של האשכים בטבע. הוא נחשב כאפרודיזיאק בעיקר בגלל ריחו העז, טעמו המיוחד ושוב, האקזוטיות הסקסית המסתתרת בשמו. נסו לגלגל את המילה מנגו כמה פעמים על לשונכם וראו איך מילה אחת הופכת אתכם למאהב לטיני נועז או לנערת שבטים בשרנית.


ככה נראים האשכים של הטבע. מנגו (צילום: ויז'ואל/פוטוס) 


 

סוכריות קופצות

נכון, זה לא מופיע בכתבים ההודיים או במרשמים בסנסקריט עתיקה, אבל שימוש נכון בסוכריות והרבה דמיון פורה עלולים - כך שמענו - להגביר את הגירוי המיני בקרב בנות המין הנשי. מה שנקרא - עקצוצים נעימים לחיי מין מגוונים.

 

עגבנייה

אדומה, עגלגלה, עסיסית ומפתה, באירופה קוראים לה "תפוח האהבה". היא הלהיבה גם את דמיונו של יחיאל מיכל פינס, חברו של אליעזר בן יהודה לחידוש השפה העברית, שנתן לה את שמה העברי עגבנייה, הנגזרה מהמילה עגבים.


עגולות ומפתות. עגבניות (צילום: רויטרס)

 


 

פסטה

פחמימה כבדה ומעיקה. אחרי שתאכלו פסטה לרוב לא תצליחו לקום מהכסא, שלא לדבר על סקס. אז למה פסטה? רק בגלל הסצינה המתוקה מהסרט האהוב של דיסני "היפהפייה והיחפן"- שני כלבים, אחת יפה והשני יחפן, מתעלמים מהמוסכמות ומדלגים על הפערים בעזרת חוט ספגטי ארוך אחד ברוטב עגבניות. ככה מלמדים ילדים מה זאת אהבת אמת.


שילוב מוצלח במיוחד. פסטה ופירות ים

 

פסיפלורה

חילוקי דעות רבים סובבים את "פרי התשוקה". המומחים טוענים שהפסיפלורה אינו פרי מעורר אלא מרגיע ומרדים, ולכן לא יכול להיכלל ברשימת מעוררי התאווה. אבל שמו של הפרי באנגלית מקורו בפסיון של ישו - צורת התפרחת (שנראית כמו צלב), הזכירה למיסיונרים את דרך הייסורים של מושיעם (ועל זה נאמר - הא?!). אבל אם נשים רגע את הורסי השמחות בצד, הפסיפלורה היא פרי שאוכלים עם הידיים והשפתיים כשאפשר לינוק את תכולתו הכתומה ולהעביר לאהוב/ה. לא צריך להבין אנגלית כדי להבין תשוקה מהי, ולכן המומחים מוזמנים אחר כבוד לזנוח את התיאוריות המרדימות שלהם.


קוויאר

ממרח ביצי הדגים שנחשב מעדן מלכים ליודעי דבר. מזין את תאי העצבים ועשוי להעצים את הגירוי המיני.

 

קפה

חקרים מראים כי שותי הקפה פעילים מינית יותר. הקפאין מגביר את קצב פעימות הלב ומעניק תחושה של עירנות גם בין הסדינים.


עירנות בין הסדינים. קפה (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

 


 

רמב"ם

לא ייאמן אבל גם הוגה הדעות והרופא היהודי המפורסם התייחס בספריו להשפעת המזון על עידוד התשוקה. בין היתר הוא דן בחיי המין ובדרכים לחיזוק האון הגברי. לפי הרמב"ם, אם כן, על מנת להעצים את כוח הגברא, יש לאכול בעיקר בשר ואיברים פנימיים. לעידוד התשוקה הוא ממליץ על אכילת מזונות חמים ולחים.  


שוקולד

התשוקה לשוקולד מול התשוקה לסקס? לא צריך לבחור. תשאלו את המרקיז דה סאד ונפוליאון, שאימצו את השוקולד כאפרודיזיאק ונשנשו אותו כמו בייגלה כל אימת שחשו צורך לתגבר את כוחות הגברא שלהם. השוקולד מכיל ריכוז גבוה של פנאתילאמין, חומר שנוצר בגופנו באופן טבעי במצב של התעוררות מינית או התאהבות. הוא מגביר את ייצור הסרוטונין והאנדורפינים במוח, האחראים על העלאת מצב הרוח. הלאה התירוץ של "אין לי מצב רוח".


הפנאתילאמין כבר בפנים. שוקולד (צילום: דנה קופל)

 


 

תותים

פרי אהבה אולטימטיבי המכונה גם "פטמות אהבה" - אדום, קטן, קריר ומחוספס. ניתן לנגוס בקצהו, להעביר בין השפתיים בנשיקה ולהיכנע למתיקות הממכרת.


שילוב מושלם. תותים ושוקולד (צילום: מיכל רביבו)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחרור מיני. אננס
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: אביגיל עוזי
תרופה הודית נגד אימפוטנציה. ג'ינג'ר
צילום: אביגיל עוזי
גם מרגיע וגם מעורר. גת
צילום: מאיר פרטוש
צילום דלית שחם
זה מלפפון גדול
צילום דלית שחם
מוצצים את הקצה של העלים. ארטישוק
צילום: לירון אלמוג
יונקים את תכולתה הכתומה. פסיפלורה
מרכיב חשוב בשיקויי אהבה. דבש
צילום: צביקה טישלר
מומלצים