שתף קטע נבחר

לא על הגודל לבדו יחייה האדם

רוב הגברים יחושו בחרדה בשלב מסוים בחייהם בקשר לגודל הפין שלהם. אצל רובם תחושות אלה יחלפו. אצל מקצתם החרדות יימשכו, ובמקרים מסוימים, הם עלולים לפתח בעיות משנה כגון אינאונות, שפיכה מעוכבת, שפיכה מוקדמת, הימנעות ממגע מיני ומקשרים רומנטיים ועוד. נא להירגע

שאלה:

אני בן 25, היו לי מערכות יחסים קצרות, ולצערי אף פעם לא הצלחתי להגיע ליחסי מין מלאים. הסיבה לכך היא פחד שלי מלחשוף את איבר המין שלי שאין לי זקפה. באחרונה היה לי קשר עם מישהי, וניסיון לקיים מגע מיני מלא, אבל לא היתה לי זקפה. אני פוחד שהבחורה שאיתי תתאכזב כשאחשוף את איבר המין שלי. מה לעשות?

 

תשובה:

בחרתי להציג שאלה אחת מיני רבות, בה חושפים גברים את תפישתם (המוטעה, בדרך כלל), שאיבר מינם איננו מספיק מרשים. רוב הגברים יחושו בחרדה בשלב מסוים בחייהם בקשר לגודל הפין שלהם. אצל רובם תחושות אלה יחלפו. אצל מקצתם החרדות יימשכו, ובמקרים מסוימים, הם עלולים לפתח בעיות משנה כגון אינאונות, שפיכה מעוכבת, שפיכה מוקדמת, הימנעות ממגע מיני, הימנעות מקשרים רומנטיים ועוד.

 

לגברים רבים נטייה לשפוט באופן מוטעה וביקורתי את גודל הפין שלהם, ואולי לא רק את גודלו. גברים רבים עסוקים בגובהם, במבנה גופם, במראה פניהם, בכמות השיער שעל גופם ועוד. התמודדתם של גברים אלה עם התחרות שהציבו עצמם בה גורמת לכך שכל מה שסיפקה להם הגנטיקה יימצא תחת ביקורתם ההרסנית. הביקורת העצמית והרגשות התחרות גורמות לכך, שכדי להרגיש שווים ומושכים הם יתאמצו מאוד לשנות את מה שטבעי.

 

גברים רבים מאמינים שהפין שלהם קטן מהממוצע, כשלמעשה הפין שלהם בהחלט בגודל ממוצע, גברים אלה סובלים מתסמונת הפין הקטן. הם עסוקים בהשוואת הפין שלהם ביחס לזה של אחרים. אם נוסיף לנטייה טבעית לתחרות ואת החשיפה לפורנו, שם מציגים גברים שגודל הפין שלהם הוא לעיתים הדבר היחיד שעליו גאוותם, והרי לכם מתכון בטוח לתחושת תסכול ובושה. גברים אלה נוטים לייחס חשיבות מוגזמת לגודל הפין כמדד לעוצמתם המינית ולגבריותם.

 

הפרדה בין תסמונת הפין הקטן לבין מיקרו פניס

כאן המקום לערוך הפרדה בין תסמונת הפין הקטן לבין מיקרו פניס – או מיקרו פאלוס - איבר מין קטן. ההגדרה המקצועית מתייחסת לפין שאורכו אינו עולה על 2 ס"מ כשהוא רפוי ועד 6 ס"מ כשהוא במצב זקפה, היקפו של הפין אינו עולה על 7 ס"מ. הסטטיסטיקה מלמדת שכ-0.6% מהאוכלוסייה לוקה בתסמונת זו, וניתן לאבחן אותה כבר בלידה. בין הגורמים להתפתחות התסמונת – ליקויים במערכת ההורמונלית והכרומוזומלית בזמן ההריון. הטיפול בתסמונת נעשה אצל אנדוקרינולוג.

 

גודל הפין נקבע גנטית: הגבר נולד עם מאגר של נתונים, ביניהם גם גודלו איבר המין, שגדל ומתפתח בין גיל 10-14. בגילים אלה האשכים מתחילים לגדול, שיער הערווה צומח, הפין גדל ומתפתח באורכו ובהמשך גם בהיקפו. בתחילת תקופת גיל ההתבגרות יכול אורכו של הפין להיות בטווח של 4.5 -9 ס"מ, ובסוף התקופה הוא עשוי לנוע בין 9 ל-15 ס"מ. מומלץ מאוד לנערים להמתין בין שנה לשנתיים לאחר שהפסיקו לגבוה לפני שיוכלו לדעת מה גודלו הסופי של הפין.

 

בכל הקשור לגודל הפין ניתן לחלק באופן גס את הגברים לשניים. ישנם אלה שלהם פין קצר, שמן ואלסטי כשהוא במצב רפוי. אצל אלה, בזקפה הפין גדל באופן משמעותי. בקבוצה השנייה נמצאים בעלי פין ארוך ומרשים למראה כשהוא רפוי, ובזקפה בקושי משתנה, רק מתקשה ומזדקר.

 

מתמקדים בגודל הפין, כדי להבליט את ההבדל בינם לאשה

רוב הגברים מוטרדים מגודל איבר מינם כשהוא רפוי. העיסוק בגודל הפין כשהוא רפוי יכול לסייע לנו לשער, שמקורו בתחרות בין גברים – של מי יותר גדול - ולאו דווקא מתוך מחשבה על המשמעות שיש לגודל איבר המין מבחינת שביעות רצונה של האשה מהאקט המיני. הגברים מתמקדים בגודל הפין, כדי להבליט את ההבדל בינם לבין האשה. ייתכן שזה הפחד שהם חשים כשתופסים את הפין שלהם לא מספיק גדול ומבדיל אותם מהמין הנשי.

 

גורמים שונים יכולים להשפיע על תפישתו המוטעה של הגבר את הפין שלו. חוסר ידע לגבי הגודל הממוצע; נקודת מבט (הגבר בוחן את איבר מינו מלמעלה. כשאתה רוצה להביט בפין שלך, עשה זאת מול מראה או בפרופיל, ולא מלמעלה); השמנת יתר; ושיעור יתר יכולים לשוות לפין מראה מוטעה כאילו הוא קטן יותר. הפחתת משקל ודילול השיער יכול לתת פתרון מספק לשתי סוגיות אלה.

 

לאלה מבינינו שסטטיסטיקה מדברת אליהם, מחקרים לגבי מידותיו של הפין מספקים מספרים שונים. פין במצבו הרפוי יכול לנוע בין 5 ל-10 ס"מ. מסטרס וג'ונסון (1966) מצאו במחקרם שאורך הפין בזמן זקפה נע בין 12.5 ל-17.5 ס"מ. אורכו הממוצע של הפין בזקפה הוא 12.9 ס"מ. הם גם דיווחו, שלגברים עם פין קטן כשהוא רפוי תהיה גדילה רבה יותר בעת זקפה.

 

הבדלי גזע לא משפיעים על הגודל

חוקרים שניתחו ממצאי 12 מחקרים שבדקו את ממדי איבר המין של יותר מ- 11,000 גברים מצאו, שאורכו הממוצע של פין במצב זקפה נע בין 14 ל-16 ס"מ. הבדלי גזע לא משפיעים על הגודל.

 

מחקר אחר, שנערך בקרב 50,000 גברים ונשים הטרוסקסואליים, מצא שבעוד ש-85% מהנשים הביעו שביעות רצון מגודל הפין של הפרטנר שלהן, רק 55% מהגברים היו מרוצים מגודל איברם.

 

מחקרים שונים מלמדים, שרוב הנשים מעדיפות פין רחב על פני פין ארוך. ההסבר: הפין העבה מגרה את הדגדגן, בעוד שהארוך מגיע אמנם רחוק יותר, אך לאזור פחות מגרה.

 

שיטות שונות להגדלת הפין

הכמיהה אצל חלק מהגברים לאיבר גדול ומרשים הביאה לפריחה של ענף הגדלת הפין. מי לא נתקל במודעות פרסום באתרים שונים, מודעות שמבטיחות תוצאה מדהימה. קיימות טכניקות שונות שמבטיחות הגדלת הפין, אך לא מספקות את התוצאה הרצויה.

 

  • מכשירי ואקום - פעולתם נועדה לטיפול באינאונות, והם מגדילים את הפין רק באופן זמני.

  • תרגילים ומסאז'ים - אלה לא יכולים לספק את הסחורה, משום שהפין איננו מכיל שרירים.
  • ניתוחים להארכת הפין - הניתוח מציע הארכה של בין 0.5 ל- 1.6 ס"מ. המנתח חותך את הרצועה שמחזיקה את הפין בתנוחה הרגילה, ובכך מאפשר לפין לרדת. לאחר הניתוח משתמשים במכשיר מתיחה או משקולת למשך מספר חודשים, כדי להשאיר את ההגדלה קבועה. יש להביא בחשבון שהניתוח עלול להשאיר צלקת ברקמה, שבעת הזקפה הפין יופנה מטה, וכן שבסיס הפין יהיה שעיר.

  • טכניקה ניתוחית נוספת משנות ה-80 היא ניתוחים קוסמטיים לעיבוי או הצרה של הפין. זו מאפשרת הגדלת היקף האיבר ואורכו באמצעות השתלת תאי שומן מאיברים אחרים בגוף. החיסרון: ראש הפין – העטרת - לא יכול להיות מוגדל, והתוצאה עלולה להיראות מעט מוזרה. בכל מקרה שחושבים להשתמש באחת השיטות, חובה להתייעץ עם אורולוג מומחה, בעל ניסיון בתחום.

 

סיכום: כשאתם סוקרים את הפין שלכם, עשו זאת מול המראה בפרופיל, ולא מלמעלה. זכרו, שהתמקדותכם בגודל הפין מבטלת את יכולתכם להיות מאהבים טובים. להיות מאהב טוב זה אומר לגלות הקשבה, סקרנות, נתינה וקבלה – של בת הזוג של עצמכם. הקשיבו לקולה של בת הזוג. רוב הנשים אינן שופטות את המאהב באמצעות סרט מדידה.

 

  • דרור אלרון הוא פסיכותרפיסט וסקסולוג. ניתן לשלוח באימייל שאלות בענייני מין, והתשובות הנבחרות יתפרסמו כאן בטשטוש הפרטים המזהים. לצערנו, אין אפשרות להתייחס אישית לכל הפונים.

  

האתר של דרור 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויזואל/פוטוס
גודל הפין נקבע גנטית
צילום: ויזואל/פוטוס
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים