שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהשנה: עזרה ראשונה לתלמיד ממד"א, לא מהאחות

  תם עידן אחות בית הספר: מעכשיו יגיע צוות של מד"א לתת עזרה רפואית לתלמידים

  זהו סופו של עידן: החל משנת הלימו־ דים הקרובה יקבלו תלמידי בתי הספר עזרה ראשונה מעובדי מד א במקום מאחיות בתי הספר. החלטה זו של משרד החינוך התקבלה בעקבות צמצום מספר האחיות בתי הספר לאחר שאלה העניקו במשך שנים שירותי בריאות במערכת החינוך.

   

  17 אלף תלמידים נזקקים מדי שנה לעזרה ראשונה או לפינוי מבית הספר לצורך קבלת טיפול רפואי. לפי ההסדר החדש של מש־ רד החינוך, במקום לגשת לחדר האחות יקבל תלמיד שחש ברע טיפול מאיש מד א, שיגיע להגיש סיוע רפואי בבית הספר בתוך 15 דקות מהקריאה במוקד טלפוני מיוחד.

   

  ארגוני ההורים ניהלו מאבק בשנתיים האחרונות בעקבות פיטורים נרחבים של אחיות בבתי הספר ואף עתרו לבג"ץ. בימים האחרונים אישרה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש את הצעת משרד החינוך להעביר את האחריות לטיפול רפואי בבתי הספר מהאחיות למד"א. עם זאת דרשה ביניש ממשרד החינוך ומנציג ההורים לשוב אליה בעוד חצי שנה ולדווח אם השירות החדש ממלא את ייעודו.

   

  עו"ד עופר שחל, שייצג את בתי הספר היסודיים בצפון תל אביב בעתירה לבג"ץ, אמר כי הפעלת שירותי מד"א היא בלון ניסוי נוסף, וכי הוא משוכנע כי בעוד חצי שנה ייווכח בכך גם בג"ץ. מד א עסוק וטרוד בשפע משימות ולא יוכל לענות על אלפי מקרי הפציעה בתוך בתי הספר , אמר שחל. לצערי, אני חושש שגם בשנת הלימודים הקרובה לא יהיו בפועל שירותי בריאות לילדינו.

   

  מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמר לעומת זאת כי השירות החדש ייתן מענה הולם לשירותי עזרה ראשונה לתלמידים במקום אחיות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אין יותר פתק מהאחות
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים