שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עברה קורס החייאה והצילה את בנה התינוק מחנק

  תושבת מעלה אדומים שהבחינה בבנה נחנק, הצליחה להצילו בזכות פעולת עזרה ראשונה שלמדה בקורס ההחייאה של מד"א זמן קצר קודם לכן. "קיבלתי אותו במתנה פעם שניה" אמרה

  בזכות פעולה פשוטה שלמדה בקורס ההחייאה של מד"א, הצליחה אם להציל את בנה ממוות: יפעת נדב, בת 31, אם לשניים ממעלה אדומים, הבחינה בבנה הפעוט נחנק. היא לא איבדה עשתונות, ביצעה בו טפיחות עד שפלט את ההפרשות שבלע.

   

  זה היה עוד יום שגרתי, כמידי צהריים האכילה יפעת את בנה איתי בן ה-8 חודשים במחית מרק ירקות שהכינה. בכפית השלישית החל הפעוט להשתעל בחוזקה ותוך כדי השיעול שאף את הפרשותיו והחל לגלות סימני חנק.

   

  "צבע פניו השתנה במהירות" היא משחזרת, "תחילה הם היו אדומים, הפכו לבורדו ומיד לכחולים, ואז הוא החל לאבד את הכרתו". כמה חודשים לפני, עברה יפעת קורס החייאת תינוקות במד"א, ובקור רוח הצליחה ליישם את מה שלמדה.

   

  "בהתחלה הסיטואציה הייתה מפחידה" היא מספרת, "רציתי פשוט לרוץ החוצה בצעקות ולהזעיק את השכנים, אבל נזכרתי שאין אף אחד מסביב. התעשתתי מהר והתחלתי לבצע את הפעולות שלימדו אותי בקורס. הפכתי את איתי ואחזתי אותו בבטן ביד אחת, וביד השניה טפחתי לו על הגב בכיוון העורף, עד שהוא פלט את ההפרשות שבלע והחל לבכות".

   

  מיד כשהתאושש, חייגה יפעת למד"א, כשבינתיים הוא נרגע. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע, מצא את הפעוט במצב טוב, והוא נשאר בביתו. "קיבלתי אותו במתנה בפעם השניה" אומרת יפעת, "בפעם הראשונה הוא נולד לאחר 6 שנים של המתנה ובמאמצים רבים להיכנס להריון, וכעת בפעם השניה. אם לא הייתי יודעת פעולת החייאה והייתה חולפת דקה נוספת, זה כבר היה מאוחר מידי".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הצילה את בנה מחנק. יפעת ואיתי נדב
  צילום: מד"א
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים