שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  העם בחר מעודה

  בועז מעודה הוא הכוכב הנולד הבא של ישראל, כך קבעו 50 אחוז מ-900 אלף הקולות שהצביעו בתוכנית הגמר. מרינה מקסימיליאן בלומין הגיעה למקום השני ולמקום השלישי הגיע שלומי בראל. מעודה: "אני במימד אחר". מרינה: "חששתי מהמקום הראשון"

   

  בועז מעודה הוא הזוכה ב"כוכב נולד 5", כך קבעו 50 אחוז מ-900 אלף הקולות, שהצביעו הערב (ד') בתוכנית הגמר שצולמה בחוף גולן שבכינרת בנוכחות קהל משולהב של אלפי בני נוער. התוכנית זכתה לרייטינג של 35.9% ומיליון ו-20 אלף צופים במומצע ולשיא של אחוזי צפייה במשקי בית יהודיים מאז עלתה לראשונה התוכנית לאוויר. הפיק של השידור עמד על 41.6% ומיליון ומאה ותשעים אלף צופים.

   

  למקום השני הגיעה מרינה מקסימיליאן בלומין עם 27 אחוז. שלומי בראל הגיע למקום השלישי עם 23 אחוז מהקולות. 

   

  "אני לגמרי במימד אחר", אמר מעודה במסיבת עיתונאים שהתקיימה לאחר ההודעה על הזכייה, "הייתי כל-כך מאושר באותו רגע בגלל שהבנתי עד כמה אוהבים אותי". על השאלה מה היה רוצה לשנות בהופעה שלו, השיב: "כשאני בתוכנית והמצלמות עלי, זה מקפיא אותי. אני ברנש עצי. אם הייתי יכול לשנות בי משהו, זה אמת להרגיש את הקהל. במופעים שלי בעתיד יהיו גם דברים מצחיקים, כי זה אני - הכי מצחיק ושטותניק". 

   


  המתמודדים לאחר הזכייה. שימו לב לחיוך של מרינה. צילום: קרן נתנזון

   

  מרינה נדרשה להסביר את תגובתה המאושרת ברגע ההכרזה: "חששתי מהמקום הראשון. אני רוצה לקום בבוקר לבד או רק עם מי שאני בוחרת. אני מאושרת בשביל בועזון, הוא עשה התקדמות מטורפת". גם בני משפחתה סיפרו על העדפתה להגיע למקום השני או השלישי.

   

  צביקה הדר סיפר במסיבת העיתונאים שבכל פעם שבחרו בו, אמר מעודה שהוא לא מבין מה מוצאים בו. "יש לך קול מדהים, כבשת מדינה שלמה ויש לך נשמה", הסביר הדר למעודה והוסיף: "לא השמענו את קולנו בענייני צבא, אבל שנה שעברה כוכב נולד היתה הלהקה הצבאית של מדינת ישראל כאן בצפון, וזה שבאנו לכינרת יחד עם 'סלקום', להקים את הדבר הזה, זו משימה של אנשים מטורפים".  

   

  על השאלה המתבקשת, בנוגע לסיקור העונה הנוכחית והשערוריות-זוטא, השיבה טמירה ירדני: "כל הרחש-בחש מסביב לא הגיע אליהם, זה היה זמזום טורדני של יתוש. לא דברנו איתם על הדברים. עכשיו הם יוצאים לעולם האמיתי". 

   

  היה חם?

  "אני מבטיח לכם שיהיה פה חם על הבמה, יהיה פה חם", הודיע הדר בתחילת הגמר הגדול (אריאנה מלמד סבורה שגדול הוא בטח לא היה). גדול או קטן, כל מתמודד שר שני שירים - "שיר המשימה" ושיר הגמר. מרינה עלתה ראשונה. המשימה שהוטלה עליה

  מטעם התוכנית, כשבוע לפני הגמר, היתה להפליא בצעדי ריקוד בזמן שהיא מזמרת. הערב מרינה אכן רקדה ושרה עם רקדני "מיומנה" לצלילי "ואתם רוקדים".

   

  מעודה היה השני להופיע הערב. מעודה הופתע כשהותקל במשימת "דיוויד ברוזה פלוס שיר ספרדי פלוס גיטרה". הוא התגבר על המשוכה ושר עם ברוזה והגיטרה את "סניוריטה".

   

  שלומי בראל קיבל על עצמו משימת קרחנה ויחד עם די.ג'יי סקאזי ביצע את "אשליות" של נסים סרוסי.

   

  "לא התלהבתי"

  סדר הופעות המתמודדים התהפך בבואם לשיר את שיר הגמר שלהם. בראל, שנחשב לרוקיסט מבין השלושה, הגיח ראשון אל הבמה, חמוש בחולצת צווארון חמימה למראה. בראל נתן את קולו בסולו - "ילדים של החיים" של שלום חנוך ואריק איינשטיין, שכלל גם קטע גיטרה חשמלית ארוך למדי, בביצועו של בראל בכבודו ובעצמו. בתום ההופעה השופטים, גל אוחובסקי, מרגלית צנעני, צדי צרפתי וצביקה פיק, הורשו לשחרר לראשונה הערב את לשונם. צרפתי התמוגג, המאסטרו כינה את "ילדים של החיים" - "שיר שקט", מרגול יצאה בהצהרות: "אני מכריזה עלייך כעל זמר בלדות רוקיות יוצא מן הכלל", ואוחובסקי החמיא "היה יופי".

   

  שיר הגמר של מעודה היה "מנגן ושר" של אבנר גדסי. כעבור פחות משורה, אירעה תקלת סאונד שאילצה אותו להתחיל את הביצוע מחדש והוא עשה זאת בסלסול מעודן. כשמעודה סיים, השופטים נתנו דעתם על ביצועיו הערב מספינת הדיג בה שוכנו. אוחובסקי כינה אותו "הזמיר". מרגול הפכה נוזלית יותר מהכנרת והשתפכה: "בועז נתן הערב מצגת ווקלית שאני הרוסה עליו. אני אוהבת את בועז, הוא שר את השיר של אבנר גדסי בצורה שאי אפשר לתאר אותה. בועז מעודה מלך!". המאסטרו היה מסוייג הרבה יותר: "השיר השני יותר מראה את הקול הזמירי הזה שלו. אבל אני מוכרח להיות כנה, לא התלהבתי מהביצועים שלו הערב". 


  מעודה וברוזה. אתם בחרתם

   

  שיר הגמר שבחרה מרינה הוא הסונטה של לאה גולדברג "נפרדנו כך", לפי לחן של מירון מינסטר, שבמקור בוצע על-ידי נורית גלרון. "מרינה היא מלכה, היא שרה כמו מלכה", הצהירה מרגול ואוחובסקי הסכים: "מרינה היא מרינה, אין כמוה". צרפתי הוסיף: "אני סוף סוף התרגשתי. אני לא מכיר זמרת בארץ עם יכולות כאלה". והמאסטרו סיכם: "היא רוקדת, היא שרה, היא עושה את הכל טוב מאוד".

   


  חידה: מה אמר אוחובסקי לכוכב אחרי הזכייה? (צילום: קרן נתנזון

   

  ע"פ דירוג השופטים מרינה היא שהגיעה למקום הראשון, מעודה שני ובראל - שלישי. אבל העם, מתברר, רצה אחרת ושם את האישה היחידה בגמר במקום השני. מברוק למעודה. נתראה במרינה הבאה.


  פורסם לראשונה 29/08/2007 23:38

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מעודה. שר
  צילום: ערוץ 2
  ומנצח
  צילום: ערוץ 2
  מרינה. שנייה
  צילום: ערוץ 2
  בראל. שלישי
  צילום: ערוץ 2
  שמואל וחדווה מעודה. שמחים
  צילום: קרן נתנזון
  לאתר ההטבות
  מומלצים