שתף קטע נבחר

חדש בביה"ס: המאבטח יחפש סכינים בילקוטים

המשטרה תעלה הבוקר לכוננות שיא לקראת פתיחת שנת הלימודים. בניסיון להילחם בתופעת הסכינאות, התירה המשטרה למאבטחים לערוך בדיקות בתיקים האישיים של התלמידים. עם זאת, הוצבו מספר הנחיות: בדיקות ייעשו אך ורק בכניסה לבית-הספר ובנוכחות מורה

שלום לחופש הגדול. המשטרה תעלה הבוקר (יום א') את הכוננות ברחבי הארץ לרמת שיא, עם פתיחת שנת הלימודים. כוחות מתוגברים יוצבו סביב מוסדות החינוך השונים, בהם גם גני הילדים, וגם מערך שוטרי התנועה יתוגבר. במסגרת הכנותיה החליטה המשטרה, כי מעתה יוכלו מאבטחים בבתי הספר, ובעיקר בתיכונים, לבדוק ילקוטים של תלמידים בחיפוש אחר כלי נשק - יוזמה עליה רמז גם המפכ"ל.

 

ראש מחלקת מבצעים באגף המבצעים של המשטרה, ניצב-משנה יורם אוחיון, אמר ל-ynet: "המשטרה תהיה ערוכה בשני המישורים: הביטחון והבטיחות. נושא הביטחון כולל פעילות חבלנית עוינת וביטחון אישי של התלמידים - הכוונה בעיקר לתופעת הסכינאות".

 

הוא הוסיף כי ראש אגף מבצעים, ניצב ברטי אוחיון, התיר למאבטחים לבדוק תיקים אישיים של תלמידים על רקע ריבוי מקרי האלימות בקרב בני הנוער ובשל השימוש הנרחב בסכינים. המשטרה הציבה שלושה תנאים לקיום ההנחיה וקבעה כי על שלושתם להתקיים על מנת לבצע בדיקה כזו: מאבטחים יוכלו לבדוק תיקים אך ורק בכניסה לבית הספר, מאבטח יוכל לבדוק כל תיק אם מתעורר חשד שהתלמיד מחזיק בסכין, והבדיקה תעשה בתנאי שמורה נמצאת במקום ורואה את הנעשה.

 

ניצב-משנה אוחיון הוסיף כי המשטרה אינה מודאגת אך ורק מתופעת האלימות שהתפתחה למימדים מדאיגים. "אנחנו מתייחסים רבות גם לנושא התעבורה והבטיחות בדרכים. השוטרים יתפרסו בסמוך לבתי ספר ויסייעו גם במעברי חצייה. בנוסף, ייבדקו כלי רכב של הסעות".

 

רמת הכוננות הגבוהה תימשך כשלושה ימים, שבמהלכם יוקם חדר פיקוד קדמי (חפ"ק) באגף המבצעים של המשטרה. החפ"ק יעבוד בשיתוף פעולה לחדר המצב של משרד החינוך, ואליו יופנו הבעיות שיצריכו טיפול משטרתי. ההערכה היא כי מחר יהיו עומסי תנועה בעיקר בשעות הבוקר, והמשטרה נערכת בהתאם.

 

אוחיון קרא להורים ולתלמידים: "להיות עירניים ולפנות למשטרה בעת הצורך. לדוגמה, כאשר נראה דבר חשוד, כמו חפץ חשוד, וגם אם יש מפגע סביבתי. המשטרה תהיה קשובה ותעשה הכל כדי להגיב במהירות וביעילות", הוסיף.

פורסם לראשונה 01/09/2007 21:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
לפתוח ילקוטים בבקשה
צילום: אלעד גרשגורן
חוזרים לכיתה
צילום: עמית שאבי
מומלצים