שתף קטע נבחר

שנה חדשה, תופעה ישנה: תלמיד הותקף בביה"ס

כבר ביום הראשון ללימודים נפצע תלמיד בן 14 לאחר שהותקף בברוטאליות על ידי בן כיתתו. "הוא תקף אותי ללא כל סיבה", סיפר. "פחדתי מאד, הוא יכול היה גם לדקור אותי למוות". התלמיד התוקף הושעה מהלימודים ובכוונת המשטרה לזמנו לחקירה

אלימות הנוער, שתפסה מקום מרכזי בסדר היום של החופש הגדול, נמשכה גם ביום הראשון ללימודים, כאשר תלמיד כיתה ט' באחד מבתי הספר הסמוכים לטבריה, הוכה נמרצות על ידי חברו לכיתה ופונה לבית החולים פוריה לקבלת טיפול רפואי. התלמיד, נער כבן 14, סיפר היום (א') ל-ynet כי הנער הכה אותו ללא כל סיבה והוסיף: "פחדתי מאוד, ידעתי שהוא גם יכול להוציא סכין ולדקור אותי למוות".

 

המקרה הפעם אמנם הסתיים בפציעות קלות, אך אביו של הנער אומר כי תופעת האלימות בין בני הנוער ההולכת וגוברת במדינה, בהחלט מעידה על כך שבנו יכול היה להיפגע באופן חמור יותר.

 

הנער סיפר כי סמוך לשעה 12:00, עם תום ההפסקה כאשר נקראו התלמידים לשוב לכיתות, נכנס לכיתה גם חברו לכיתה הלומד עימו בשלושת השנים האחרונות. "הוא שאל אותי מי המורה שאמורה להיכנס ואיזה שיעור אנחנו לומדים עכשיו", שיחזר התלמיד המותקף. "פתאום, ללא כל סיבה, הוא התחיל להכות אותי. הוא נתן לי מכות בפנים ואגרופים לאף, והפיל אותי לרצפה. הכיתה התחילה להתמלא בתלמידים. כולם עמדו מסביב והביטו, אף אחד לא ניסה להתערב, אני חושב שכולם פחדו כי מדובר בתלמיד שהוא הר-אדם".

 

לאחר שהנער התוקף הנחית מכת אגרוף נוספת באפו של התלמיד, הוזעק למקום מנהל בית הספר, שעדכן את הורי התלמיד המותקף בפרטי התקרית. במקביל זימן המנהל את התלמיד המכה לשיחה.

 

"המנהל דאג לילד שלי והבנתי ממנו כי התלמיד שהיכה הושעה מן הלימודים למשך שבוע ימים", אמר האב. "שלושת הילדים שלי למדו בבית הספר הזה ואני אמנם סומך מאוד על המערכת, אך מקרי האלימות הקשים, והאירוע הזה שבו היה מעורב בני ונגמר בנס רק בפצעים קלים, מאד מדאיג אותי".

 

התלמיד המותקף פונה לבית החולים פוריה ועבר שורת בדיקות וצילומים, לאחריהם שוחרר לביתו. נודע כי בכוונת משטרת טבריה לזמן את התלמיד התוקף לחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אגרופים לפנים (אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים