שתף קטע נבחר

למרות האיסור: ח"כ נפאע יצא לביקור בסוריה

ח"כ סעד נפאע פנה למשרד הפנים בבקשה להתיר לאנשי הדת לעלות לרגל לסוריה, אך הבקשה נדחתה. למרות זאת, יצא נפאע ביחד עם כ-330 אנשי דת דרוזים לביקור בסוריה. ח"כ איתם: "הוא הולך בדרכו של עזמי בשארה"

משלחת של אנשי דת דרוזים ובראשה חבר הכנסת סעיד נפעא יצאה היום (ה') לביקור בסוריה. המשלחת כוללת 330 אנשי דת, ח"כ נפעא (בל"ד) ויו"ר ועדת הקישור לדרוזים בסוריה, שייח' עלי מועדי. מלשכתו של ח"כ נפעא נמסר כי "ביקור זה בא במסגרת שימור הקשר בין הערבים הדרוזים בארץ לבין משפחותיהם בסוריה".

 

חברי המשלחת, שלהם תוכננו לקבלות פנים רשמיות ועממיות בכמה מקומות בסוריה, מתכוונים להשתתף במספר טקסים דתיים במדינה. ביקור זה נעשה בניגוד לחוק, ולאחר שבקשת אנשי הדת נדחתה על ידי שר הפנים, מאיר שטרית.

 

ח"כ נפעא פנה לשר שטרית בבקשה לאפשר לדרוזים לעלות לרגל לקברו של הנביא האביל, שנמצא בזבדאני שבסוריה. מלשכת נפעא נאמר כי "תשובתו של שטרית היתה שהגורמים המקצועיים בכל הרמות מסרבים לאפשר לאנשי הדת הדרוזים לבקר בסוריה ובלבנון".

 

יצויין כי בעבר עתרה ועדת הקישור לדרוזים לבג"ץ בשמם של 4,011 אנשי דרוזים בדרישה להתיר להם ביקורים מסוג זה. אולם בתום דיונים שערכו כשנתיים קיבל בית המשפט את עמדת מערכת הביטחון, לפיה יציאתם של אנשי דת לסוריה דרך ירדן תאפשר למודיעין האיראני ולחיזבאללה לגייסם, דבר שגרר ביקורת מצד העותרים.

 

אין מדובר בביקור הראשון בעת האחרונה של חברי כנסת מבל"ד בסוריה. לפני כשנה ביקרו ח"כים מטעם התנועה בסוריה בביקור מתוקשר, ואילו רק לפני כשבוע ביקר ח"כ לשעבר עזמי בשארה בסוריה, ונועד בדמשק עם הנשיא בשאר אסד.

 

ח"כ אפי איתם (איחוד לאומי-מפד"ל) אמר כי "נפעא הולך בדרכו של עזמי בשארה, שהתחיל בביקורים פנימיים בסוריה ובלבנון, וסיים כסוכן של האויב. הנסיעה שלו לבירת הטרור מחייבת את היועץ המשפטי להזהיר מראש את ח"כ נפעא כי נסיעתו בלתי חוקית ועם שובו לארץ ייפתחו נגדו הליכים פליליים. אני מצפה ממערכת הביטחון לעשות כל מאמץ כדי לקבל מידע לגבי פגישותיו בסוריה, ובמידת הצורך למנוע מראש את נסיעתו כי לא לסכן את ביטחון המדינה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפעא. איחוד משפחות
צילום: גיל יוחנן
איתם. סכנה לביטחון המדינה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים