שתף קטע נבחר

הפידלים של קסטרו: מאבק עובדי החברה להתאגד

לטענת עובדים בקסטרו, שיפגינו היום מול חנות הדגל של הרשת בתל-אביב, הנהלת החברה אינה מאפשרת להם לממש את זכותם להקים ועד עובדים. מנכ"ל קסטרו: עובדינו הם שותפינו להצלחה

האם קסטרו מפקיעה את זכויותיהם של עובדיה להתאגד ולהקים ועד? לטענת עובדי המרכז הלוגיסטי של החברה מנהליה אינם מתנגדים לדבר באופן גלוי, אלא מסתפקים בדחייה 'מנומסת' של ניסיונות ההידברות, "תוך הפעלת מכבש לחצים ואיומים".

 

מחאתם של העובדים, שיפגינו היום (ג') מול חנות הדגל של הרשת בדיזינגוף סנטר בתל-אביב, החלה בחודש האחרון - אז הקימו נציגות בראשה עומד דייגו שירטה. "העובדים התארגנו כדי לשפר את שכרם שנשחק בשנים האחרונות בשל עליית

המחירים במשק, ולקבל פיצוי הולם עבור עבודה בשעות חג ולילה", אומר ד"ר עמי וטורי, ממנהיגי שביתת העובדים הזמניים בנמל התעופה בן גוריון, הלוקח חלק במאבק.

 

"הנציגות, שבה תומכים למעלה מ-80% מעובדי קסטרו, פנתה להנהלת החברה בבקשה לקיים ישיבה, אך נדחתה", ממשיך וטורי. לדבריו, במקביל הועלה שכרם של כמה מעובדי המרכז הלוגיסטי שתמכו בגלוי בהקמת הוועד בשיעור של 15-10%, ככל הנראה כדי לפייס אותם ולשכך את הכוונה להתאגד. את העובדים מייצג כעת עו"ד איתי סבירסקי מהקליניקה למשפט ורווחה באונ' תל-אביב.

 

"סירובה העיקש של ההנהלה לפניות העובדים מהדהד באוזני כל מי שזכויות דמוקרטיות בכלל וזכויות עובדים בפרט חשובים לו", מתקומם וטורי. "סירוב זה הוא בעצם פגיעה חמורה בזכותם של עובדים להתארגן, הם יכולים להכריז על סכסוך עבודה ועל המעסיק לנהל עימם משא ומתן".  

 

גבי רוטר, מנכ"ל משותף בקסטרו, מוסר בתגובה כי, "קסטרו תומכת בזכות העובדים להתאגד כזכות בסיסית. אנו רואים בעובדינו כשותפינו להצלחה, ולכן היינו הראשונים במדינת ישראל להנהיג חלוקת בונוס שנתי לכל עובדי החברה. מאז שנת 1998 חילקה קסטרו בונוסים בסך כולל של למעלה מ-53 מיליון שקל, מתוכם למעלה מ-11 מיליון שקל בשנת 2006 - המהווים בממוצע למעלה מארבע משכורות לכל עובד. אנו נמשיך ונדאג לטפח את עובדינו, ולקיים מדיניות של הקשבה ודלת פתוחה בכל הדרגים". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומך? פידל קסטרו
צילום: רויטרס
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים