שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מרתון השתלות בחג: 10 איברים הושתלו ב-8 חולים

  תרומת איברים משני פצועי תאונות דרכים הצילו את חייהם של שמונה ישראלים במרתון השתלות שנערך במהלך החג בבתי החולים הדסה, שיבא, בילינסון ואיכילוב. בהשתלות השתתפו עשרות רופאים, אחיות וטכנאים. הבעל שתרם את איברי אשתו: "לצד העצב אני הכי מאושר בעולם"

  מצילים חיים בחג: במהלך ראש השנה הושתלו 10 איברים בשמונה ישראלים שהיו בסכנת חיים. האיברים נתרמו על ידי משפחות שני ישראלים שנהרגו בתאונות דרכים.

   

  בבית החולים בילינסון נקבע מותו של בן 37 שנהרג מתאונת דרכים. משפחתו הסכימה לתרום את איבריו. הלב הושתל במרכז הרפואי שיבא בגבר בן 46 שהמתין ללב זמן רב, לאחר שהושתלו בו לב מלאכותי. בבית החולים בילינסון הושתלו כבד בבת 31 ושתי ריאות בבן 62. בבית החולים איכילוב הושתלו כליה ולבלב בחולה בן 36 וכליה נוספת בחולה בן 41.

   

  תרומה נוספת נתקבלה ממשפחתה של בת 40 תושבת מזרח ירושלים, שנהרגה בתאונת דרכים ומותה נקבע בבית החולים הדסה עין כרם. הבעל שהיה נשוי לשתי נשים, איבד בתאונה זו גם את אשתו הראשונה ואת בתו. האישה והבת נהרגו במקום, האישה השניה הלכה לעולמה כעבור יומיים.

   

  מתרומה זו הושתלו ריאה בחולה בת 47 בבית החולים הדסה עין כרם, כבד בחולה בת 28 בבית החולים בילינסון וכליה בבן 60 בבית החולים איכילוב. איברים נוספים שנפגעו בתאונה לא התאימו להשתלה.

   

  "אשתי כל הזמן עשתה רק טוב לאנשים" מספר ל-ynet נאיף אבו סרחאן, הבעל של המנוחה שהחליט לתרום את איבריה, "היא לא הזיקה לשום אדם בחייה, היה לה לב זהב והיא וודאי שהייתה רוצה שאסכים לתרומה. אני הכי מאושר בעולם שידעתי לצד העצב הגדול שנפל עלינו, שיש אנשים שחזרו לחיים בזכותה".

   

  כיום ממתינים כאלף ישראלים חולים במצב קשה להשתלות איברים, מתוכם 30 ילדים הממתינים להשתלות כליה, ריאות, לב וכבד. ישראלים נוספים שאיבדו את מאור עיניהם ממתינים להשתלת קרנית שתשיב להם את הראיה.

   

  • ניתן לחתום על כרטיס לתרומת איברים באמצעות הטלפון 6262* או בשיחת חינם 1-800-609-610, או דרך אתר משרד הבריאות

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השתלת איברים. החולים המתינו זמן רב
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים