שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מובארק: אם הוועידה תיכשל - יהיה פיצוץ
  נשיא מצרים הזהיר היום מפני כישלון אפשרי של ועידת השלום שתכונס בנובמבר בחסות ארה"ב: "אם הם לא יגיעו לאג'נדה, אני חושש מתגובה שתהיה מסוכנת מאוד לכולם, להם ולנו". קודם לכן הזהיר מנהיג שיעי בלבנון כי הועידה תשמש כמסווה לפעילות תוקפנית של ארצות הברית וישראל

  "אמרתי זאת פעמים רבות בעבר: כדי שוועידת השלום תצליח היא צריכה שתהיה לה אג'נדה ברורה והחלטות בנות ביצוע, שלא יתרמו לפיצוץ באזור ולא יתרמו לאלימות". כך אמר היום (א') נשיא מצרים, חוסני מובארק.

   

  הנשיא המצרי הזהיר: "אם הם לא יגיעו לאג'נדה, אני חושש מתגובה שתהיה מסוכנת מאוד לכולם, להם ולנו". מובארק אמר את הדברים לעיתונאים בשעה שחנך מספר פרוייקטים לדיור בארצו. 

   

  "לראשונה שמעתי שמדובר בוועידה. אחר כך באו הצהרות מהבית הלבן שיש מפגש. אחר כך בא שר החוץ הצרפתי ושאל אותי על הוועידה. הוא שאל מה הסיפור של הוועידה והאם יש לנו רעיון מגובש לקראתה", סיפר הנשיא, שנשמע מסויג-משהו לקראת הוועידה.

   

  במקביל, ניצל הנשיא המצרי את ההזדמנות כדי להביע את דאגתו הרבה נוכח גל ההתנקשויות הפוליטיות בלבנון. "אני מצטער מאד על מה שקרה בלבנון. לבנון היתה מדינה שקטה ותושבים מכל מדינות ערב ביקרו בה. על ההנתקשויות הללו להיפסק". מובראק הביע את אמונתו כי לבנון תצליח לבחור נשיא חדש שייצב בה את המצב. "מספיקות לנו הבעיות בפלסטין, עיראק, דארפור וסומליה", הוא אמר.

   

  הועידה המתוכננת מעוררת קולות רבים בעולם הערבי. מוקדם יותר הזהיר המטיף השיעי העליון בלבנון, האייתוללה מוחמד חוסיין פדלאללה, כי הועידה תשמש כמסווה לפעילות תוקפנית של ארצות הברית וישראל. לדבריו, ארה"ב העניקה "אור ירוק" לישראל להרוס את רצועת עזה הנשלטת בידי ממשלת חמאס, משום שתמכה בהחלטת ישראל מהשבוע שעבר להכריז על עזה כעל "ישות עוינת".

    

  "אנחנו חוששים שוועידה השלום האמריקנית שעליה הכריז הנשיא האמריקני ג'ורג' בוש

  תהיה רק כיסוי לפעילות תוקפנית אמריקנית-ישראלית באזור - ותהווה את הבסיס להרפתקאה פוליטית חדשה", נכתב בהודעה שפרסם פדלאללה.

    

  פדלאללה, המהווה הסמכות הדתית העליונה לאוכלוסייה השיעית בלבנון, המונה 1.2 מיליון איש, הזהיר את מדינות ערב "שלא להצטרף למשחק הזה, במישרין או בעקיפין".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים