שתף קטע נבחר

קרנית גולדווסר לנשיא איראן: אתה אחראי לחטיפה

במהלך מסיבת עיתונאים שקיים לאחר נאומו, התייצבה אשת החייל החטוף בשורת הכתבים הראשונה ודרשה ממחמוד אחמדי-נג'אד לספק אות חיים מאהוד גולדווסר ואלדד רגב. "הואיל ואתה האיש שעומד מאחורי החטיפה בסיוע שאתה מעניק לחיזבאללה, מדוע אינך מאפשר לצלב האדום לבקר את החיילים?", שאלה. נשיא איראן התעלם מהשאלה וגם מפניית ynet. שומרים של האו"ם הוציאו את קרנית גולדווסר מהאולם

במהלך מסיבת עיתונאים שקיים הלילה (יום ד') נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, בתום נאומו בעצרת האו"ם בניו-יורק, פנתה אליו קרנית גולדווסר, אישתו של החייל הישראלי החטוף אהוד גולדווסר, והאשימה אותו כי הוא כי הוא עומד מאחורי החטיפה. גולדווסר, שהתייצבה בשורה הראשונה אל מול הנשיא האיראני, דרשה ממנו לספק אות חיים מהשניים.

 

לאחר שסיימה יחד עם בני משפחות החיילים החטופים עוד פגישה מאכזבת במסדרונות האו"ם עם מזכ"ל נאט"ו, ובשעת ערב מאוחרת היא "התפלחה" לאולם מסיבות העיתונאים והתיישבה בשורה הראשונה, מרחק נגיעה מנשיא איראן.

 

בשלב מסויים פנתה קרנית לאחמדינג'אד הציגה את עצמה, הניפה את הצילומים וביקשה לקבל סימן חיים מבעלה.


קרנית פונה לנשיא איראן ( צילום: שחר עזרן)

 

"שלום, שמי קרנית, אישתו של אהוד גולדווסר החייל החטוף זה יותר משנה. הואיל ואתה האיש שעומד מאחורי החטיפה בגלל הסיוע שאתה מעניק לחיזבאללה, מדוע אינך מאפשר לצלב האדום לבקר את שני החיילים?", שאלה גולדווסר. אחמדי-נג'אד התעלם מהשאלה. וכאילו לא היה די בשתיקתו של הצורר - שומרים של מטה האו"ם ליוו אותה החוצה מהאולם תוך זמן קצר.

 

מאוחר יותר, אמרה גולדווסר כי הגיעה לניו-יורק על מנת ללחוץ על נשיא איראן לסייע בסוגיית החטופים. "הוא האדם שיכול לעזור לנו. איראן עומדת מאחורי החטיפה וברור שאחמדי-נג'אד הוא האדם שאמר 'הבה נחטוף חיילים ישראלים'.

 

מסיבת עיתונאים? תלוי מי שואל

נשיא איראן הקפיד להתעלם גם משאלות של כתבים ישראלים. אף התעלם משאלה שהופנתה אליו על ידי ynet - וביקש לעבור לשאלה הבאה. כך נהג גם בשאלה שהפנה אליו שליח ערוץ 10.

 

במהלך מסיבת העיתונאים "סינן" הנשיא האיראני שאלות נוספות ונמנע מלתת תשובות לכמה מהן, על פי זהות השואל. כתב של רשת הטלוויזיה "פוקס" האמריקנית שאל את אחמדי-נג'אד על הכחשת השואה ועל רצונו להשמיד את ישראל. דו השיח בינו לבין הכתב נשמע כך:

אחמדי-נג'אד: "מי אתה"?

הכתב: "אני אזרח אמריקני".

- "אהה, אמריקני"?

- "כן, מרשת פוקס".

- "אהה, פוקס?", שאל נשיא איראן - והמשיך לשאלה הבאה מבלי לספק תשובה.

  

בתום מסיבת העיתונאים, התראיין נשיא איראן לרשת הטלוויזיה האמריקנית FOX ונשאל אם מטרתה של איראן היא השמדת המדינה היהודית. אחמדי-נג'אד לא ענה באופן ישיר לשאלה, אך שב ואמר כי המשטר הציוני אינו חוקי וכי יש לאפשר לעם הפלסטיני את הזכות להגדרה עצמית.

 

מוקדם יותר, האשים נשיא איראן בנאום פני עצרת האו"ם את מדינות המערב בהרס מוסד המשפחה ומעמד הנשים, בהפרת זכויות אדם, טרור וכיבוש ואלימות בין תרבויות. הוא אמר כי מדינות המערב, ובראשן ארה"ב, "מקריבות זכויות אדם" לטובת אינטרסים כלכליים, בהפרת החוק הבינלאומי.

 

נשיא איראן לא שכח לבקר גם את ישראל בנאומו, כינה אותה -"המשטר הציוני הברוטאלי" והבטיח כי "פלסטין ועיראק ישוחררו". בהתייחס לסוגיית הגרעין האיראני, אמר אחמדי-נג'אד כי "כל הפעילות הגרעינית שלנו היתה פעילות של שלום ונעשו בשקיפות". הוא הוסיף כי בעיני איראן "הנושא הגרעיני סגור" - וחוזר לטיפולה של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדווסר מול אחמדי-נג'אד. איראן מאחורי החטיפה
צילום: שחר עזרן
אחמדי-נ'גאד בנאומו
צילום: איי פי
מומלצים