שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הדיון על סנקציות נגד איראן נדחה לנובמבר

  שרי החוץ של החברות הקבועות במועצת הביטחון החליטו לדחות את הדיון בנושא הסנקציות נגד איראן בחודשיים. הסיבה: מחכים לחוות דעת נוספות. שר החוץ האיראני חזר ואמר כי אין בכוונת ארצו לעצור את תוכניותיה

  נחושים בעמדתם: שר החוץ האיראני, מנושר מותאקי, אמר אחר הצהריים (יום ו') כי גם אם יוטלו סנקציות על ארצו, היא "לא תעצור את תוכנית הגרעין ההגיונית שלה".

   

  מותאקי, השוהה בניו-יורק לרגל כינוס עצרת האו"ם, אמר את הדברים זמן קצר בטרם שרי החוץ של ארצות הברית, רוסיה , סין, בריטניה, צרפת וגרמניה החליטו להשעות את הדיון בנושא הרחבת הסנקציות על איראן עד לחודש נובמבר. שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר, אמר: "אנחנו צריכים להמתין כדי לבחון שתי חוות דעת נוספות".

   

  בנאומו באו"ם ביום שלישי אמר נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, כי "כל הפעילות הגרעינית שלנו היתה פעילות של שלום ונעשתה בשקיפות". הוא אמר שהתייחסות מועצת הביטחון כלפי איראן היא דוגמה להיעדרו של צדק והוסיף כי בעיני איראן "הנושא הגרעיני סגור" - וחוזר לטיפולה של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית.

   

  בינתיים ארצות הברית החריפה השבוע את הסנקציות נגד איראן, כאשר הקונגרס האמריקני אישר ברוב מוחץ חוק להחרפת הסנקציות הכלכליות עליה. החקיקה הזו אוסרת על ארה"ב לקיים הסכמים בתחום הגרעין עם רוסיה ומדינות אחרות עד שיפסיקו לשתף פעולה עם איראן.

   

  מטרת החוק היתה לסתום את כל הפרצות בחוקי הסנקציות הקודמים, ולחסום כליל כל יבוא איראני לארה"ב. החוק גם מעניק מימון לסוכנויות האמריקניות העוסקות במאמץ חובק עולם לחנוק כל קשר בין הבנקאות העולמית לאיראן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים