שתף קטע נבחר

סחטנים איימו על אביו של מיקי עטיה עם קלצ'ניקוב

פרשת הטיית המשחקים מהעונה שעברה ממשיכה להכות גלים: שני חשודים איימו על יעקב עטיה ודרשו ממנו 150 אלף דולר פיצוי על פעולות בנו. באחד המקרים הצמידו אקדחים לראשו

חשבתם שפרשת 'חוקי המשחק' הסתיימה? רחוק מכך. בימים האחרונים נחשפה פרשיית איומים על חייו של יעקב עטיה, אביו של מיקי, שחקן מ.ס. אשדוד ששיחק בעבר בהפועל באר שבע ושמו נקשר לפרשת הטיית משחקי הכדורגל. הפרשה נחקרה בימ"ר נגב, אך יש המכחישים קשר לאותה פרשה שנחשפה לפני כשנה וחצי.

 

בתאריך ה-12.8 קיבל אביו של אחד השחקנים שיחת טלפון למשרדו. הדובר, בעל מבטא ערבי, אמר לו "אני מתקשר בקשר לפרשה של הבן. אנחנו הפסדנו הרבה כסף ואתה צריך לשלם". האב לא השתהה ומיהר למשרדי יחידת הסד"ח שבימ"ר נגב בפיקודו של פקד ערן כהן. מייד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה ומפקד הימ"ר, סנ"ץ יוסי כהן, הנחה לרכז את כל המשאבים לאבטחת האב ולחקירת המקרה.


מיקי עטיה בצילום ארכיון (צילום: הרצל יוסף)

 

כבר ביום המחרת התקבלה שיחה נוספת מהחשודים, כאשר הפעם נקבו החשודים בסכום כסף אותו נדרש המתלונן להעביר אליהם "הפסדנו הרבה כסף בגלל הפרשה של הבן, אנחנו רוצים 150 אלף דולרים" דרשו החשודים. השיחה הסתיימה עם סירובו של המתלונן להיענות לדרישתם.

 

ב-15.8 התקבלה שיחה נוספת למשרדו של המתלונן. הפעם דרש החשוד להיפגש עמו ולקבל ממנו את 150 אלף הדולרים אותם דרש "אני בקשר עם אלה שיושבים בבית הסוהר" אמר לו "תיזהר לא לפנות למשטרה אחרת תסתבך, יהיה לך עסק איתי". יעקב עטיה סירב להעביר את הכסף.

 

הטלפונים בעלי האופי המאיים המשיכו להגיע אל התלונן ותועדו על ידי המשטרה, שבתחילה לא היה לה קצה חוט שיצביע על החשודים. מפקד המרחב, תת ניצב יוסי פריינטי, עקב מקרוב אחר החקירה שנוהלה על ידי מפקד הימ"ר, ראש מפלג התשאול ומפקד יחידת הסד"ח. ב-20.8 האיומים הסלימו כאשר שקית ניילון ובה קליע אקדח הוצמדה לרכבו של המתלונן בעת שחנה ליד ביתו. מייד לאחר מציאת הכדור נתקבלה שיחה נוספת מהחשוד בה הבהיר למתלונן כי הם אלו שהגיעו לביתו והצמידו את הקליע למכוניתו וזאת מאחר וסירב לשלם את הכסף. החשוד סיים את השיחה באזהרה: "אתה עוד תצטער על כך".

 

שבוע לאחר מכן הגיעו למשרדו של המתלונן שני רעולי פנים. אחד מהם כיוון רובה, ככל הנראה קלצ'ניקוב, אל המתלונן ואיים עליו "היום אתה תקבל כדור בראש". ומייד נעלמו מהמקום. בלילה של אותו יום התקבלה שיחת טלפון לנייד של המתלונן ובה הבהיר החשוד למתלונן "תתכונן לקבל מתנה הביתה".

 

לאחר הערכת מצב שנערכה בימ"ר הוחלט להנחות את המתלונן להיענות לדרישות הסוחטים ולקבוע מפגש בו יועבר סכום של 40 אלף דולרים לחשודים. ואכן, יום למחרת כאשר התקבלה שיחה נוספת עם החשודים הודיע להם כי הוא מוכן להיפגש ולתת להם 40 אלף דולרים בתנאי שבכך ייסגר הסיפור.

 

החשוד הבטיח לחזור ולקבוע מועד לפגישה וכשחזר אליו הוא אמר לו כי הוא יודע שפנה למשטרה "אני יודע שמטפלים בך במשטרה וסומכים עליך, אני מכיר את השוטרים האלה, הם שוטרים טובים, יודעים לעבוד" ודרש מאבי השחקן להביא את הכסף במזומן בכיסו "אני משנה את כללי המשחק" אמר החשוד, "עכשיו תהיה עם הכסף צמוד אליך ואני אתן לך התראה של עשר דקות לאן להגיע.

 

מספר מפגשים נקבעו עם המתלונן והסוחטים אלא שהם לא הגיעו למפגשים.

 

במקביל המשיכו בלשי וחוקרי ימ"ר כל העת בחקירה ואספו פיסות מידע לגביי החשודים. לאחר מספר ימים אספו צוותי בילוש וחקירה מימ"ר נגב את כל הראיות, ופשטו באישון לילה על בתיהם של שני החשודים, אחד בשגב שלום והשני בדירה שכורה בבאר שבע. את השניים הפתיעו השוטרים כשהם ישובים לשולחן ואוכלים את סעודת תום צום הרמדאן. מחקירת החשודים עולה כי השניים, סאמי עלי חמאדה בן 27 ובן דודו סמיר אחמד אל חמאדה בן 27, חברו יחד על מנת לסחוט את המתלונן.

 

מהחקירה עלה כי השניים, המוכרים למשטרה מעבירות רכוש וסמים, נהגו להגיע עם רכב ששכרו מחברם תמורת 2000 שקלים. החבר נחקר והודה כי תמורת כסף הסכים לנדב את רכבו לפרשת הסחיטה. השניים הכחישו בחקירתם את המיוחס להם ואחד מהם אף טען לאליבי, הוא אמר לשוטרים שהיה עם החברה שלו, אלא ששוטרי הימ"ר גילו כי אותו חשוד העביר מסרים מתאו במעצר אל חברתו בהם ביקש ממנה לספק לו את אותו אליבי. גם החברה נחקרה בימ"ר נגב והודתה כי שיקרה בעדותה, עדות שלטענתה נאלצה לתת לדרישתו של חברה, לכן נאשם חשוד זה גם בהדחה בחקירה ובשיבוש מהלכי חקירה.

 

אמש הוגש בבית משפט השלום בבאר שבע נגד שני החשודים כתב אישום על די פרקליטות מחוז דרום נגד שני החשודים עם בקשה למעצר עד תום ההליכים בגין סחיטה באיומים, קשירת קשר לפשע, שיבוש מהלכי חקירה והדחה בחקירה. בית המשפט החליט להאריך את מעצרם של השניים ב-7 ימים. עורך דינם, רון סולקין, אמר ל-ynet: "מרשיי מכחישים את המעורבות וטענים כי מדובר בטעות בזיהוי. בחמולה של אלפי אנשים, כולם נראים דומים. ישנם הקלטות של הסחיטה, אבל החשודים טוענים כי מדובר באנשים אחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים