שתף קטע נבחר

יום הקשיש בכנסת: מפלגת הגמלאים במתקפה

הוועדות השונות בכנסת ציינו את יום הקשיש הבינלאומי בדיונים על מצב הקשישים בישראל. הרוחות התלהטו בוועדת הרווחה שם תקף ח"כ שרוני מהגמלאים את חברי סיעת העבודה בטענה שמפלגתם אינה חברתית: "אני אשפיל אתכם עד הסוף". אחת האורחות בכנסת: "אני כבר בת 100, אם לא המשפחה שלי - לא הייתי מסתדרת"

דיונים סוערים התקיימו היום (ג') בוועדות השונות בכנסת, שציינו כולן את יום הקשיש הבינלאומי. הנושא, שזכה לתשומת לב רבה בחודשים האחרונים, בייחוד לאור מאבקם של ניצולי השואה, הלהיט את הרוחות.

  

בדיון שהתקיים בוועדת הרווחה, דיבר ח"כ שרוני, המשמש כיושב ראש הוועדה, וקרא קריאות לעבר חברי כנסת ממפלגת העבודה בטענה שמפלגתם "אינה חברתית". ח"כ קולט אביטל מהעבודה אמרה לו בתגובה ש"לא ינסה להעליב", אולם שרוני המשיך ותקף: "אני אשפיל אתכם עד הסוף. זה לא עלבון - זה אמת". חציו של שרוני הופנו גם לעבר קדימה, המפלגה העומדת בראש הקואליציה שבה הוא חבר, ואמר כי ממנה הוא "אפילו לא מצפה להיות חברתית".

 

ח"כ שרוני ביקר גם את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בעקבות הפרסום ב-ynet לפיהם בכוונתו להציג "סל הפתרונות" לקשישים בישראל, שיתוקצב בכ-1.2 מיליארד שקלים. "ההצעה הזו משפילה. הם רוצים לחלק אותנו לקבוצות - עד גיל 80 מקבלים סכום אחד ומגיל 80 מקבלים סכום אחר, ומי שיש לו דירה יקבל פחות. זו הצעה פשוט משפילה", אמר.

 

השר לענייני גמלאים, רפי איתן, שדיבר בוועדה לביקורת המדינה הודיע כי בכוונתו להקים גוף שיפקח על משרדי ממשלה אחרים ויבדוק האם הם מבצעים את החלטותיה. רפי איתן: "אני לא נמצא כאן כדי לסנגר על הממשלה, אני בא כנציג לניצולי שואה".

 

מנכ"ל המשרד לענייני גמלאים, ד"ר אבי ביצור, אמר כי יום ההצדעה שנערך היום מהווה הכרה של הכנסת בעשייה למען הגמלאים.

 עוד בדיון הכריז יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב (איחוד לאומי-מפד"ל) כי בכוונתו ליזום הקמת ועדת חקירה ממלכתית לחקירת מחדלי הטיפול בניצולי השואה. אורלב הבהיר כי אם בתוך שבועיים לא יושלם הטיפול המלא בניצולי השואה, הוא יביא בפני הוועדה הצעת החלטה להקמת וועדת חקירה ממלכתית בעניין. על פי חוק, רשאית הוועדה לביקורת המדינה להקים ועדת חקירה ממלכתית בהסתמך על הדו"ח המיוחד של מבקר המדינה בעניין זה.

 

שרה אולמן, בת 100 המתגוררת במרכז יום לקשיש ברמת השרון, הביעה בשיחה עם ynet אכזבה מהמדינה: "אני אוהבת להיות בישראל, אבל אין מה לצפות יותר מדי מהמדינה. הנה אני בגיל 100, שלחו לי עוזרת מביטוח לאומי, שלושת רבעי שעה בשבוע. אם לא המשפחה שלי, לא הייתי מסתדרת. הכי טוב לא לצפות ולנסות להתקיים לבד", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שרוני. משפיל
צילום: גיל יוחנן
אביטל. בלי להעליב
צילום: חיים צח
איתן. לא מסנגר על הממשלה
צילום: גיל יוחנן
שרה אולמן, היום. אוהבת להיות בישראל
צילום: יעל ברנובסקי
מומלצים