שתף קטע נבחר

מזוז מסתייג מהקפאת חקירות ראש הממשלה

עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה שלח מכתב ובו הביע את הסתייגותו מהצעות שהועלו בימים האחרונים, לפיהן יש להקפיא חקירות נגד ראש ממשלה מכהן.

היועץ המשפטי לממשלה מסתייג מההצעות שהעלו "גורמים בימים האחרונים", בהם השר לביטחון הפנים, "שעניינן הימנעות מחקירת ראש ממשלה מכהן או 'הקפאת' חקירות המתנהלות נגדו" -  כך עולה ממכתב ששלח היום (ג') עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי לעמותת אומ"ץ, בתשובה לפנייתה.

 

במכתבו כתב נזרי: "בנסיבות הקיימות, שעה שנגד ראש הממשלה תלויות ועומדות חקירות פליליות בשני עניינים שונים (פרשת בל"ל ופרשת כרמיה), וכאשר עניינים נוספים (הרשות לעסקים קטנים, מינויים פוליטיים, מרכז ההשקעות ונושאים נוספים הנוגעים לו) מצויים בשלבים סופיים של קבלת החלטה האם לפתוח בחקירה".

 

נזרי דחה את הדרישה שהועלתה בידי אנשי העמותה לפתוח בחקירה פלילית נגד מי שהעלה את ההצעות להשעיית חקירות. "נושא זה אינו ענין למישור הפלילי, אלא לזירה הציבורית", כתב.

 

באחרונה הציע השר דיכטר להקפיא חקירות של ראשי ממשלה בעת כהונתם ולחדשן רק לאחר תום התקופה. הדברים עוררו סערה במערכת הפוליטית והמשפטית, שכן רבים קשרו אותם ישירות לחקירה שעליה הוחלט רק לאחרונה בעניין עיסקת הבית ברחוב כרמיה בירושלים, חקירה שבה ראש הממשלה אהוד אולמרט נחשב לחשוד מרכזי.

 

הבוקר התייצב צוות חוקרים במעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים, כדי להציב לאהוד אולמרט שאלות באחת הפרשות שנקשרו בשמו - המכרז למכירת גרעין השליטה בבנק לאומי.

 

בשעות הצהריים המאוחרות עזבו החוקרים את המקום, בגלל שראש הממשלה היה מצונן. בתום המפגש היום החליטו במשטרה כי החקירה תימשך ביום חמישי, בשעות הבוקר, בהתאם ללוח הזמנים שנקבע מראש עם לשכת ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסתייג. מזוז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים