שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עשות אשקלון: עסקה של 46 מיליון דולר עם צה"ל

  החברה בת של התעשייה הצבאית תספק את מערכות ההנעה לטנק מרכבה סימן ארבע ולנגמ"ש "הנמר". העסקה תתפרש על ארבע שנים, עם אפשרות להארכה לעוד שבע שנים

  צה"ל ממשיך בהיערכות מחדש ובמירוץ החימוש שאחרי מלחמת לבנון, והתעשייה הצבאית והביטחונית חוגגת: חברת עשות אשקלון, החברה בת של התעשייה הצבאית, תספק לצה"ל מערכות הנעה לטנק המרכבה סימן ארבע ולנגמ"ש העתידי של צה"ל - "הנמר".

   

  העסקה תתפרש על ארבע שנים, אם אפשרות להארכה לעוד שבע שנים. היקף העסקה מסתכם ב-46 מיליון דולר.  

   

  מערכות ההנעה שתספק עשות כוללות הנעים, מערכות ריסון הנעה לנגמ"ש העתידי הנמר שמפותח ומיוצר על מנת"ק ולטנק המרכבה סימן 4. המערכות פותחו במפעל וכוללות מערכות ריסון, הנעים ומערכות זחילה (מזקו"ם).

   

  מדובר בעסקה השנייה שמבצעת תעש בחודשים האחרונים עם צה"ל. עשות זכתה לפני כחודש גם במכרז של משרד הביטחון למיגון נגמ"שי "הנמר". גורמים בתעשיות הביטחוניות מעריכים את היקף העסקה הקודמת בעשרות מיליוני דולרים.

    

  "עשות אשקלון גאה בעסקה, המחזקת את ליבת תחום התמחותה", אומר מנכ"ל תעש, המשמש גם כיו"ר עשות, אבי פלדר.

   

  מפעל עשות, הנמצא באשקלון עוסק בייצור ושיווק מערכות הנעה וממסרות למטוסים ולנשק. המפעל מעסיק כ-400 עובדים. עשות הוא אחד המפעלים הממשלתיים
  היחידים הנסחרים בבורסה. משרד האוצר ניסה להפריט את החברה וביצע לאחרונה מכרז להפרטתה, שבו זכתה קבוצה בראשות אברהם בורג, אך ההפרטה לא יצאה לפועל עקב חשדות פליליים נגד אנשי העסקים שעמדו מאחורי הקבוצה, איאן דיוויס ואביב אלגור.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים