שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אריה צ'רנר זכה בפרס קלצ'קין

  שחקן התיאטרון הוותיק זכה בפרס על סך 16 אלף שקל בעבור מסלול התפתחות יוצא דופן שנמשך שנים רבות

  שחקן תיאטרון החאן אריה צ'רנר הוא הזוכה השנה בפרס ע"ש הדסה ורפאל קלצ'קין, המוענק על ידי קרן התרבות אמריקה ישראל. זו הפעם ה-17 בה מוענק הפרס על סך 16 אלף שקל. הפרס הוא אחד משני פרסים המחולקים מדי שנה על ידי הקרן, האחד לאמן יוצר בתחום האמנות הפלסטית והשני פרס לשחקן מצטיין. מטרת הפרסים היא להביע הערכה ולאמנים פעילים שכבר רכשו לעצמם שם, ולעודד אותם להמשיך בדרכם האמנותית.

   

  בין הזוכים בפרס בשנים קודמות ניתן למצוא את סשה דמידוב, ענת וקסמן, סנדרה שדה, יבגנייה דודינה, יוסי גרבר, דב רייזר, אלכס פלג, רוזינה קמבוס, מיכה סלקטר ויצחק חיזקיה. בחבר השופטים לבחירת השחקן הזוכה כיהנו השנה אנשי התיאטרון ערן בניאל ויובל מסקין והשחקן והמתרגם פרופ' גד קינר.

   

  השופטים נימקו את החלטם באומרם כי צ'רנר עבר מסלול התפתחות יוצא דופן שנמשך שנים רבות. "מי שהחל את דרכו כשחקן אופי, בדרך כלל בתפקידים קטנים שהוסיפו צבע, הומור והרבה נשמה להצגות בהן נטל חלק, החל בשנים האחרונות נושא בהצלחה רבה בנטל תפקידים ראשיים ממיטב הרפרטואר הקלאסי. להומור ולנשמה היתרה נוספו כוח ועומק וכאב. ליכולת הגופנית שליוותה את שלל תפקידיו, נוספה יכולת הגשת טקסטים קשים ומורכבים.

   

  "אריה צ'רנר הוא פרטנר נדיב וחם שחוויה לשחק איתו. דרכו של אריה צ'רנר שזורה כבר למעלה מ-15 שנה בתיאטרון החאן הירושלמי שארבעה מנהלים אמנותיים הקפידו להשקיע באריה האדם ובצ'רנר השחקן כדי ליהנות מפירות הקסם של יצירתו. על כל אלה מצאו השופטים פה אחד את אריה צ'רנר ראוי לפרס ע"ש הדסה ורפאל קלצ'קין לשנת 2007".

   

  צ'רנר הוא בוגר בית צבי ותפקידיו הראשונים היו בתיאטרון העירוני באר שבע. מזה שנים רבות הוא חבר באנסמבל תיאטרון החאן. צ'רנר ששיחק בעבר בהצגות כמו "האישה הגדולה מהחלומות", "ינתי פרזי", "לס מואה טה מה", "אנטיגונה", "השחף", ו"עירם של האנשים הקטנים", נמצא בימים אלו בחזרות אחרונות לתפקיד במחזה "אותלו" בבימוי מיקי גורביץ, שיעלה על בימת החאן בנובמבר.

   

  צ'רנר נוטל כרגע חלק במספר הצגות : "המצליחים", "הזמרת הקרחת" ובתפקיד בלתי נשכח כהרפגון ב"קמצן" של מולייר, בתרגומו של אהוד מנור. צ'רנר הופיע במספר סדרות טלוויזיה ובהן: "זינזנה", "פלורנטין", "מעורב ירושלמי" ו"השמינייה".

   

  הפרס יוענק לאריה צ'רנר על ידי גדעון פז ומאירה גרא, באחת ההצגות של “אותלו" בראשית דצמבר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צ'רנר. זז למרכז
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים