שתף קטע נבחר

דיכטר: יגאל עמיר משול למומיה בכלא

"אעשה הכל כדי שהוא יימק שם עד יומו האחרון", התחייב השר לביטחון פנים. את הקמפיין לשחרור עמיר כינה "מבזה", ואת הדרישה להוציא אותו לברית של בנו - "בעייתית"

12 שנים אחרי רצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, הולכות ומתרבות הקריאות לחון את רוצחו, יגאל עמיר, שגם עומד להפוך לאב. ערב יום השנה לרצח, מבהיר השר לביטחון פנים, אבי דיכטר: "הוא משול למומיה. אעשה הכל כדי שיימק בכלא עד יומו האחרון".

 

"האיש הזה הוא בסטטוס הכי קרוב לאדם שנגזר עליו עונש מוות, אבל מאחר שבמדינה הזאת אין עונש מוות, כל מה שיורד הוא מדרגת הענישה. קציבת עונשו בלתי אפשרית ובלתי הגיונית, וזה ילווה אותו עד שיעבור מהעולם", הבהיר דיכטר. 

 

בכנס משותף למשטרות ישראל וארצות-הברית, שנערך הבוקר (יום ג') בירושלים, התייחס השר לקלטת שהפיצה אתמול המשטרה, בה מתועדת חקירתו הראשונית עמיר מליל הרצח: "אני רואה בפרסום

צעד ממלכתי, שמשרת את אזרחי המדינה גם בעיתוי וגם במקום שבו הוא ניתן", אמר.

 

על הסרט שהפיצו פעילים בימין הקיצוני, כחלק מהקמפיין לשחרור הרוצח, אמר דיכטר: "המהלך הזה לא ראוי ומבזה בעיקר את מי שהעלה את הרעיון. זה לא מבזה את המדינה".

 

ומה באשר לדרישתו של עמיר לצאת לברית של בנו שבדרך? "מבחינתי, כל הקלה בעונשו או בתנאיו היא בעייתית. בג"ץ קבע שהוא יוכל להתייחד, והתוצאה של ההתייחדות באה בעיתוי כואב מאוד".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עד יומו האחרון: דיכטר
צילום: אמיר כהן
קמפיין עמיר
מומלצים