שתף קטע נבחר

נכדו של רבין ל-ynet: אנחנו עדים לבית משוגעים

12 שנים אחרי, יונתן בן-ארצי לא מוצא מנוח: "הסרטון, האשה והילד - זה לא חופש ביטוי, זה ביטוי שנועד לשתק את הדמוקרטיה שלנו". הוא קורא לצעדים חריפים נגד קמפיין עמיר של הימין הקיצוני: "זה מימון טרור בתוך מדינת ישראל"

"היד המבצעת של קבוצה שטנית ורעילה, מסתובבת בתוך החברה שלנו עדיין - ופועלת כאילו בשלה. ממשיכה להפיץ דברי נאצה ושנאה לא כנגד יצחק, אלא כנגד המנהיגים שלנו מאז הרצח - כולל ראש הממשלה הנוכחי".

 

12 שנים אחרי רצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, נכדו, יונתן בן-ארצי, מתבונן על מה שקורה במדינה - ומתקשה להאמין. "הקמפיין התקשורתי, שמתחולל בימים האחרונים עם הסרט, הילד והאשה - מדובר בבית משוגעים שלם. זה לא חופש ביטוי, זה ביטוי שמטרתו לשתק את הדמוקרטיה שלנו. זה בית משוגעים".    

 

בשיחה עם ynet נדהם בן-ארצי מקמפיין הימין הקיצוני - בהשתתפות פעילה של הזמר אריאל זילבר - בו קוראים בני המשפחה והמכרים לשחרר את יגאל עמיר. "קלטות התעמולה יוצאות מקבוצת אנשים, שממומנת על-ידי עשירים ימניים קיצונים מטורפים", הוא אומר. "הם רוצים לתפוס ולקבל יד ורגל בתוך המדינה, בתוך השלטון". לדעתו, צודקת התקשורת כשהיא מראה ומסקרת: "צריך לדווח על המופרעות הזאת. הם רוצים לעצור כל תהליך נגד השלווה והשקט ההגיוני שלנו; בוגדים בתוך המערכת שלנו הפנימית, יושבים בתוך המדינה".  


סבא יצחק והנכד יונתן (צילום: סער יעקב, לע"מ)

 

הרוב הגדול, משוכנע הנכד, אינו מזדהה עם המסרים הללו. ובכל זאת, הוא חושב שהמדינה חייבת לעשות מעשה. "אני לא יושב בפוזיציה של מקבלי ההחלטות במדינת ישראל, אך הכלים העומדים לרשות המדינה הם ברורים. אני חושב שצריך לנקוט צעדים חריפים נגד הקבוצה, העומדים בראשה והמממנים שלה - זהו מימון טרור בתוך מדינת ישראל. כל הזרמת כספים שווה לפעולה טרוריסטית אנטי-דמוקרטית, שצריך לעצור אותה. בחוקי מדינת ישראל יש כל מיני אפשרויות, אני מניח שמי שעומד בראשות המדינה יודע את הכלים העומדים לרשותו - ומקווה שבטווח הקצר מאוד גם יפעל לעצור את זה".

 

הבוקר הבטיח השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, "לעשות הכל כדי שיגאל עמיר יימק בכלא עד היום האחרון". הוא המשיל אותו ל"מומיה", וציין שלא נגזר עליו עונש מוות - רק כי ענישה שכזאת אינה קיימת בספר החוקים הישראלי.  

 

אשר לקלטת המתעדת את חקירתו של עמיר בליל הרצח, אותה העבירה אתמול

המשטרה לידי המשפחה, אומר בן-ארצי: "זה לא דבר שחדש לנו. מה שיש כאן זו דווקא תזכורת טובה לכולנו, שלא נשכח מה הייתה המטרה של הרצח ומה המטרה של קבוצת האנשים שמריצה גם היום פעולות שטניות נגד הדמוקרטיה. הקלטת לגיטימית, צריך להראות אותה, ושאף אחד לא יבלבל את המוח על סיפורי שחרור יגאל עמיר. זה לא עומד על האג'נדה של אף אחד. זה שניתנו כאן זכויות מופרעות - זה כבר עניין לחברה, לא לי, להגדיר מהן זכויותיו של רוצח". 

 

יובל רבין, בנו של ראש הממשלה המנוח, התייחס היום אף הוא לקלטת של הימין הקיצוני, ואמר בקמפוס אחווה בנגב: "מדובר במערכת שפועלת בדרך בה פעלה היד שלחצה על ההדק והביאה למותו של אבי. היא לא הייתה לבד אז והיא לא לבד גם היום".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס וטובה דדון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
יש מספיק חוקים ואמצעים: בן-ארצי
צילום: מיכאל קרמר
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מניח זר עם האחות, נועה
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
קמפיין עמיר
מומלצים